LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
16.05.2022Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
05.05.2022383 maja obchodzimy w Polsce Święto Narodowe upamiętniające uchwalenie Konstytucji z 1791 roku.
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja należą do stałych elementów naszego kalendarza szkolnego. Uświetniane są uroczystą akademią, którą w tym roku przygotowała klasa II, III, IV, V, VII i VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego "0", pod kierunkiem p. Doroty Maciejewskiej i p. Dariusza Jagiełło. Dekorację przygotowała p. Wioletta Kulik.
W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Usłyszeliśmy również pieśni patriotyczne, oraz podziwialiśmy tańce w pięknych ludowych strojach.
Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Łopiennik Górny Pan Artur Sawa oraz Pani Dyrektor Elżbieta Sawa.
Wicemistrzostwo rejonu w zawodach piłki ręcznej dziewcząt
09.04.2022Wicemistrzostwo rejonu w zawodach piłki ręcznej dziewcząt (rocznik 2009 i młodsze)
Dnia 4.04.2022 roku w Nieliszu odbyły się zawody rejonowe piłki ręcznej dziewcząt z rocznika 2009 i młodszego. Bardzo dobrze wypadły nasze dziewczyny, które po bardzo zaciętej walce przegrały mecz finałowy turnieju dopiero po drugiej serii rzutów karnych!! Normalny czas gry nie dał rozstrzygnięcia – wynik brzmiał 5 do 5. Zwyciężyła drużyna ze Zwierzyńca. Nasze zawodniczki w pokonanym polu pozostawiły drużyny z Hrubieszowa i Zamościa. W zawodach wzięły udział: Huba Zofia, Kiszczak Anna,
Klusek Zuzanna, Lupa Wiktoria, Łaszcz Nadia, Rozwałka Wanessa, Rudnik Aleksandra, Sawa Zuzanna i Weremko Zuzanna
IV miejsce dziewcząt starszych w zawodach rejonowych
Dnia 7.04.2002 roku ponownie w Nieliszu miał miejsce turniej rejonowy piłki ręcznej dziewcząt z rocznika 2007 i 2008. Naszą drużynę stanowiły jedynie dziewczęta z klasy ósmej, co jak się później okazało, miało wpływ na końcowy wynik. Wylosowaliśmy grupę razem z Hrubieszowem oraz Tomaszowem Lubelskim. Dziewczyny były zmuszone do rozegrania dwóch meczów „jeden po drugim” co było bardzo męczące. Pierwszy mecz w grupie dość łatwo wygrała SP z Hrubieszowa pokonując Tomaszów. W kolejnym spotkaniu nasze dziewczyny pokonały swoje przeciwniczki z Hrubieszowa 5 : 4, co stawiało je w roli faworytek w ostatnim meczu, gdzie do awansu z 1 pozycji i gry o 1 miejsce wystarczał nawet remis. Niestety, zmęczone poprzednim spotkaniem dziewczyny uległy 1 : 2 co sprawiło, że zajęły 2 miejsce w grupie i zagrały „tylko” o 3 miejsce. Po odpoczynku wyszły zdeterminowane i do przerwy prowadziły 4 : 1. Niestety zmęczenie dało znać o sobie i drugą połowę przegrały ulegając ostatecznie drużynie ze Zwierzyńca 7 : 9. Wielki gratulację za postawę i wolę walki jak i bardzo dobre pokazanie się na zawodach. W rozgrywkach brały udział: Banak Aleksandra, Dumała Aleksandra, Frańczak Maja, Koguc Izabela, Kowalska Katarzyna, Kucharska Amelia, Kuter Julia, Mudrak Wiktoria oraz Szewczak Milena. Powrotna droga do szkoły była również bardzo „pracowita”. Dziewczęta umilały sobie, kierowcy i nauczycielowi czas śpiewem!! Dzięki bardzo!
Pasowanie na Przedszkolaka
30.04.2022124Dzień 28 kwietnia pozostanie na długo w pamięci naszych Maluszków. Tego właśnie dnia odbyła się najważniejsza przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, w której Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej dzieci złożyły przysięgę. Następnie Pani Dyrektor Elżbieta Sawa dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz upominki. Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez naszych wspaniałych rodziców. Wych. Luiza Zabłocka
Podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego im. Marii Konopnickiej
08.04.20223Uroczyste podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego, odbyło się
5 kwietnia 2022r o godz. 10.00 w Sali Lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury
w Krasnymstawie. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia.
Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie jednej pracy plastycznej
ilustrującej dowolnie wybrany utwór Marii Konopnickiej.
Po obejrzeniu 153 nadesłanych prac z przedszkoli, szkół podstawowych
I ponadpodstawowych oraz placówek kultury i stowarzyszeń jury postanowiło nagrodzić, wyróżnić i wybrać do uczestnictwa w wystawie najciekawsze prace plastyczne .Wśród prac nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie.
KLASY I-III NAGRODY
• Wiktoria Boruczenko , lat 9
WYRÓŻNIENIA
• Weronika Szewczyk, lat 9
KLASY IV-VI NAGRODY
• Julia Kowalewska, lat 11
OSOBY KTÓRYCH PRACE ZOSTAŁY ZAKWALIFIKOWANE DO UDZIAŁU W WYSTAWIE:
• Amelia Podgórska, lat 9
Uczniowie pracowali pod kierunkiem p Doroty Maciejewskiej
Noc Profilaktyki
24.04.2022Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Nocy Profilaktyki przygotowanej przez panią Marzenę Szymaniak pod hasłem: "Wolni od uzależnień, kreatywni w życiu".
Akcja ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań i życie bez uzależnień.
Uczestników i zaproszonych gości przywitała klasa szósta pouczającym przedstawieniem o tematyce ekologicznej.
W kolejnym punkcie programu Pan Wójt, Pani Dyrektor oraz Pani Anika Łagowska wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego
"Jedz zdrowo i kolorowo".
Następnie uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem Pani Bożeny Rybak przygotowali pokaz resuscytacji , a także zapoznali uczestników ze sposobami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Bardzo interesujący konkurs przygotowała Pani Małgorzata Dega, " I amas fit as a fiddle" sprawdzał on znajomość postaw proekologicznych, w dodatku po angielsku.
Wielkim zainteresowaniem, szczególnie chłopców, cieszyły się pokazy programowania i robotyki, przygotowane i poprowadzone przez Pana Artura Grzesiaka.
Chętni uczestnicy mogli dokonać analizy składu ciała, sprawdzić np. jakie mamy BMI gęstość kości, nawodnienie organizmu, ilość tkanki tłuszczowej czy mięśniowej. To tylko niektóre parametry tej analizy, którą przeprowadzała Pani Dorota Grzesiak.
Już stałym punktem programu Nocy Profilaktyki stały się warsztaty taneczne, prowadzone przez profesjonalną trener tańca, Panią Ewelinę Szymaniak.
Kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie sprawdzał kolejny konkurs klasowy, tym razem uczniowie mieli za zadanie wybudować "coś" z materiałów do recyklingu. Powstały ciekawe budowle i obiekty. Konkurs wygrała klasa piąta.
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się: zabawa "Oszuści" oraz gra " Chaos", zabawy te przygotowała i poprowadziła Pani Anika Łagowska.
Oprawę muzyczną przygotowała Pani Dorota Maciejewska a przepiękne dekoracje oraz scenografię zaprojektowała i wykonała Pani Wioletta Kulik.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć film.
„Noc profilaktyki” była wspaniałą okazją do integracji, zabawy oraz promocją życia bez uzależnień. Niesamowita atmosfera całe GALERIAgo spotkania sprawiła, że nikt nie chciał... wracać do domu.
Powiatowy Konkurs „Poznajemy Nasze Kraszczady” – rozstrzygnięty!
05.04.202211 kwietnia, w gościnnych murach I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie o godzinie 11:00 miało miejsce podsumowanie I Powiatowego Konkursu „Poznajemy Nasze Kraszczady”
Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII- VIII.
Celem konkursu było promowanie powiatu krasnostawskiego .
W tegorocznym konkursie II miejsce należy do Zofii Huby uczennicy kl. VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym. Pozostali uczniowie z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali wyróżnienia, dyplomy i nagrody rzeczowe . WSZYSTKIM GRATULUJEMY
Jury oceniające prace podkreśliło, że prace są przepiękne i oddają urodę przyrody naszych okolic.
Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie oraz Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego
Patronat sprawiali:
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie,
- lubelski oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa,
- Nadleśnictwo Krasnystaw
Patronatem medialnym uroczystość objęła TVP 3 Lublin i Polskie Radio Lublin
Prace wykonane zostały przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela plastyki p Doroty Maciejewskiej.
Proekologiczne przedstawienie z okazji Dnia Ziemi w wykonaniu uczniów z klasy VI
24.04.202212Dnia 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" w wersji proekologicznej. Podczas występu dowiedzieliśmy się m.in. Jakie zagrożenia niszczą naszą planetę?. Poruszony był również bardzo ważny temat dotyczący zdrowego trybu życia i prawidłowego odżywiania. Na zakończenie wydarzenia Pani Dyrektor Elżbieta Sawa oraz Pani Anika Łagowska wręczyły nagrody laureatom konkursu plastycznego "Jedz zdrowo i kolorowo".
Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VI pod okiem Pani Marzeny Szymaniak, natomiast piosenkę o Ziemi zaśpiewali uczniowie z klasy IV przygotowani przez Panią Dorotę Maciejewską.
Obchody Dnia Ziemi w Oddziałach Przedszkolnych
23.04.2022Dzień Ziemi (Earth Day) corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku. Celem akcji jest kształtowanie postaw proekologicznych, samodzielne rozwiązywanie przez dzieci niektórych problemów ekologicznych występujących w najbliższym środowisku, kształtowanie współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska oraz wzbogacenie wiadomości o świecie przyrody.
Obchody Dnia Ziemi w oddziale przedszkolnym dla 3-4 latków. Wych. Luiza Zabłocka
19Obchody Dnia Ziemi w oddziale przedszkolnym dla 4-5 latków. Wych. Janina Sachar
15
Wielkanocne warsztaty
14.04.202221Wielkanocne tradycje w Polsce to również zwyczaj malowania jajek na Święta. Jeden z tych, którego za dziecka wyczekiwało się z wielką niecierpliwością. Wywodzi się jeszcze ze starosłowiańskich wierzeń, gdzie jajko miało bardzo ważne znaczenie. Symbolizowało siły witalne i podobnie jak dzisiaj – początek nowego życia. Pośredniczyło między światem ludzkim, a duchów i bogów. Obecnie wszystkie kolorowe jajka zwiemy pisankami, ale powinniśmy rozróżnić wśród nich:
Kraszanki – występują w północnej części Polski, zwane malowankami i byczkami. Nazwa pochodzi od słówka „krasić”, czyli „barwić”, bo kraszanki to jajka gotowane w barwnym wywarze – dawniej uzyskiwanym tylko z naturalnych składników, takich jak łupiny cebuli, kora dębu, łupiny włoskiego orzecha, sok z buraka czy pędy młodego żyta. Często wydrapuje się na nich przeróżne wzory.
Nalepianki – popularne w Krakowskiem i Łowickiem, to jaja zdobione kolorowymi wycinankami z papieru.
Oklejanki – spotykane w części mazowieckiej, to wydmuszki oklejone rdzeniem sitowia i kolorową włóczką, co tworzy piękne ornamenty.
Jak zrobić batikowe pisanki?
Batik to technika polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli jajka w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku.
Dziękujemy paniom: Wioli Kulik, Dorocie Maciejewskiej, Weronice Czaban, Małgorzacie Bandosz oraz Elżbiecie Stadnik za poprowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży. Część artystyczną przygotowała klasa czwarta i piąta pod kierunkiem Doroty Grzesiak.
Cieszymy się, że Pan Wójt oraz Pani Dyrektor wzięli czynny udział w warsztatach, dziękujemy.
Warsztaty artystyczne w klasach I-III
19Warsztaty artystyczne w oddziałach przedszkolnych
23
Chrzest – nowe życie Polan. 1056 rocznica przyjęcia chrztu przez Polskę
13.04.202220W dniu 2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on doniosłe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca to doniosłe wydarzenie historycznych z naszych dziejów. Jak pisze nasz Wielki Rodak Papież Jan Paweł II: "Źródło to początek. Tam się wszystko rozpoczyna. Aby zrozumieć początek, trzeba nam podążać do źródła. Chrzest przyjęty przez Mieszka I, to początek polskiej drogi, to nasze źródło, bez którego byśmy nie istnieli. Wyznaczył nasze trwałe miejsce w Europie i katolickim Kościele".
Miesiąc kwiecień to nie tylko rocznica tak radosna, jak chrzest Polski. W roku 2007 Sejm Rzeczpospolitej ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Zbrodnia Katyńska to skrytobójczy mord dokonany przez Rosjan na blisko 22 tysiącach obywateli państwa polskiego, których po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 r. aresztowano lub wzięto do niewoli w wyniku działań wojennych. Dnia 5 marca 1940 r., zamordowano, strzałem w tył głowy około 15 tysięcy jeńców przetrzymywanych wcześniej w obozach specjalnych NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku oraz 7 tysięcy osób osadzonych w innych więzieniach organizowanych na ziemiach włączonych w 1939 r. do Związku Sowieckiego.
Apel poświęcony tym tak różnym , ale jak doniosłym wydarzeniom przygotowała klasa siódma pod kierownictwem pana Leszka Dudy. Uroczystość uświetnił występ chóru z klasy drugiej i czwartej, opiekun pani Dorota Maciejewska. Dekorację przygotowała pani Wioletta KuliK.
Nasze sukcesy
09.04.202221„Nagrody za wybitne osiągnięcia rozdane” pod takim hasłem 8 kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczystość rozdania nagród i wyróżnień uczniom, którzy w ostatnim okresie roku szkolnego 2021/2022 odnieśli sukcesy w różnego rodzaju konkursach i zawodach. Gościem honorowym był Wójt Gminy Łopiennik Górny pan Artur Sawa, który wraz z Panią Dyrektor szkoły wręczał nagrody i dyplomy uczniom klas 4 – 8, którzy w ostatnim okresie osiągali sukcesy na szczeblu gminy, powiatu, regionu i województwa. Miejsca premiowane jakie zajmowali uczniowie naszej szkoły to konkursy plastyczne, muzyczne, recytatorskie oraz zawody sportowe. Szczególnymi miłymi gośćmi byli rodzice odbierający wyróżnienia wraz ze swoimi dziećmi. W swoim wystąpieniu Pan Wójt przypomniał o niedawno przyznanych stypendiach dla uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce lub dziedzinach artystycznych oraz sportowych. Wraz z Panią Dyrektor podkreślali, jak dumni są z wyników dzieci uczęszczających do naszej szkoły oraz jak sami uczniowie potrafią promować siebie a zarazem naszą społeczność w regionie.
Uroczystość uświetnił solowy występ uczennic z klasy trzeciej laureatek Powiatowego Konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej pt. „ Śpiewaj , śpiewaj i graj".
O oprawę artystyczną uroczystości zadbała pani Dorota Maciejewska, której podopieczni odbierali wiele nagród za osiągnięcia w konkursach plastycznych i muzycznych.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, podobnie jak wszystkim uczniom naszej szkoły. Jak widać chcieć to móc. Brawo, brawo, brawo.
Konkurs „Śpiewaj, śpiewaj i graj” rozstrzygnięty!
03.04.20224Cztery uczennice naszej szkoły Aleksandra Kasprzak kl„0”, Dominika Wasyluk kl. II, Weronika Szewczyk kl. III i Kornelia Paraficz kl. III wzięły udział w XVIII Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Śpiewaj ,śpiewaj i graj”. Konkurs odbył się 01 kwietnia 2022r w Krasnymstawie.
Celem konkursu była:
Prezentacja dorobku artystycznego solistów; Popularyzacja śpiewania piosenek i kierunkowanie właściwego rozwoju repertuaru; Wymiana pomysłów i doświadczeń wykonawców, instruktorów i nauczycieli; oraz promocja piosenki polskiej (polskie teksty, polscy kompozytorzy).
Członkowie jury podkreślili już rozstrzygnięcie konkursu, było niezwykle trudne. Poziom tegorocznej edycji konkursu jury oceniło jako bardzo wysoki i wyrównany. Wszyscy uczestnicy przygotowali się bardzo dobrze do występów. Ich prezentacje były bardzo interesujące, a w niektórych przypadkach zachwycające muzycznie.
Każdy z solistów konkursu przygotował dwie piosenki .Spośród 38 uczestników konkursu zostało wyłonionych 8 laureatów.
Uczennica naszej szkoły Weronika Szewczyk została laureatem konkursu w swojej kategorii. BRAWO.
Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. GRATULUJEMY
Uczniów do konkursu przygotowała p Bożena Bielesza i Dorota Maciejewska.
Koncert pt. "Twórczość Doroty Gellner inaczej" w wykonaniu Muzycznego Klubu Ucznia i Przedszkolaka "Smyk"
03.04.2022Dnia 29 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w koncercie pt. "Twórczość Doroty Gellner inaczej" w wykonaniu Muzycznego Klubu Ucznia i Przedszkolaka "Smyk"
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w piłce ręcznej!
03.04.2022Nasze uczennice z rocznika 2007-2008 nie chciały być gorsze od swoich młodszych koleżanek i w rozegranych 23.03. powiatowych Igrzyskach Młodzieży w piłce ręcznej były najlepsze
Wygrały wszystkie mecze: z Gorzkowem, Małochwiejem i Fajsławicami.
Gratulacje i powodzenia na zawodach rejonowych w Nieliszu!
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt!
02.04.2022Nasze dziewczyny najlepsze w powiecie!
15.03. w hali w Łopienniku Nadrzecznym zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej dziewcząt kategorii 2009 rok i młodsi.
Zgłosiły się 3 szkoły: SP Małochwiej, SP Gorzków i PSP Łopiennik Nadrzeczny.
Nasze dziewczęta wygrały kolejno z Gorzkowem 8:0 i z Małochwiejem 16:0 i zajęły zasłużone 1 miejsce w tych zawodach.
Gratulacje i powodzenia w dalszych rozgrywkach, czyli mistrzostwach rejonowych
Udział w akcji charytatywnej "Nakrętki dla Angeliki".
03.04.2022Nasza szkoła we współpracy z KGW Łopianki oraz wszystkimi mieszkańcami Gminy Łopiennik Górny dołączyła do akcji charytatywnej "Nakrętki dla Angeliki".
W imieniu wszystkich potrzebujących serdecznie dziękujemy za wielkie serce i okazaną pomoc.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur"
18.03.2022W dniu17 marca, już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur". Chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych nie brakowało. Uczniów do konkursu przygotowała Pani B. Rybak i Pani M. Szymaniak. Koordynatorem odpowiedzialnym za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu była Pani E. Janik.
5
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie