• Informacje

            • Zbiórka elektrośmieci

              02.06.2022

              Drodzy uczniowie i rodzice!!!

              Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

              Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

              W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

              Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

              ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

              Termin Akcji: 31. 05.2022 r.- 03.06. 2022 r. (6 czerwca 2022 r. przyjmujemy urządzenia wielkogabarytowe)

              Miejsce Akcji: Parking obok Amfiteatru przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym

              Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce znajdują się w załączniku na stronie szkoły.

               

            • Karta rowerowa w naszej szkole

              30.05.2022

              Dzisiaj 30 maja 2022 r. w niełatwych warunkach pogodowych, odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Egzamin  przeprowadziła pani Elżbieta Sawa dyrektor szkoły oraz  pani Dorota Maciejewska nauczyciel techniki i koordynator wychowania komunikacyjnego w naszej szkole.

              Uczniowie klasy czwartej przez cały rok przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Na zajęciach techniki zdobywali wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i praktycznej jazdy rowerem. 

              Dzisiejszy egzamin nie należał do najłatwiejszych. Aby zdać  egzamin praktyczny należało prawidłowo pokonać  wyznaczoną trasę zgodnie z zasadami ruchu drogowego. 

              Pomimo deszczu wszystkim,  udało się  zdać egzamin na kartę rowerową. Wszystkim gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi.

            • Weź udział w konkursie

              26.05.2022

              Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”Otwiera się w nowym oknie.

              Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV–VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych a także nauczycieli.

              Zadaniem ucznia jest wykonanie pisemnej pracy konkursowej w formie opowiadania, listu, kartki z pamiętnika, eseju lub rozprawki. Napiszcie o waszych rodzinnych przygodach, o tym, jak lubicie wspólnie spędzać czas, o ważnych wydarzeniach, o relacjach, które sprawiają, że wasza rodzina jest wyjątkowa.

              Na prace konkursowe czekamy do 24 czerwca 2022 r. pod adresem: rodzina.ore.edu.pl

            • ,,Jesteśmy blisko”

              19.05.2022

              ,,Jesteśmy blisko” to inicjatywa, w której Bank Pekao zachęca swoich pracowników do tego by wzięli odpowiedzialność  za swoje otoczenie, za środowisko naturalne, edukację, zdrowie oraz pielęgnowanie historii i tradycji. Dlatego też cieszymy się, że możemy  zaangażować się na rzecz lokalnej społeczności, jaką jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzeczym - mówi Pani Beata Kuter - lider projektu.

               Pomysł na projekt  „Bank Pekao Ambasadorem  zmian na lepsze, budowa Kącika wypoczynkowo-relaksacyjnego połączonego z czytelnią” uzyskał grant w wysokości 5000PLN brutto  w konkursie „Jesteśmy blisko” organizowanym przez Fundację Banku Pekao S.A. imienia dr. Mariana Kantona. W klasach VI- VIII zostały przeprowadzone warsztaty na temat bankowości.

               Projekt zrealizowano przez  wolontariuszy z V Oddziału Banku Pekao S.A. w Lublinie:

              Pani Beatę Kuter 

              Pani Ewa Rak

              Pani Małgorzata Małyska

              Pan Piotr Mirończuk

              Pan Mateusz Dyduch

              Serdecznie dziękujemy, za zaangażowanie na rzecz naszej społeczności szkolnej. 

               

               

               

            • Koło informatyczne CMI

              17.05.2022

              Zakończyły się zajęcia koła informatycznego objętego programem Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Na zakończenie  uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody za aktywny udział w zajęciach.

              Kółko informatyczne w ramach projektu CMI

              Koło informatyczne prowadzone jest przez p. Jerzego Maja który już po raz drugi zdobył grant na prowadzenie zajęć w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

               Centrum Mistrzostwa Informatycznego to prestiżowy projekt o zasięgu ogólnopolskim. W ramach projektu szkoła otrzymała 3 roboty, które służą uczniom naszej szkoły. CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów, między innymi poprzez start w zawodach algorytmicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i talentów.

              Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie https://cmi.edu.pl/

              Partner Wiodący Projektu - Politechnika Łódzka

               

              Partnerzy Projektu:

              Akademia Górniczo- Hutnicza

              Politechnika Gdańska

              Politechnika Warszawska

              Politechnika Wrocławska

               

              Patronat:

              Ministerstwo Edukacji i Nauki

              NASK

              Ministerstwo Cyfryzacji

               

              W zajęciach koła, prowadzonych na terenie naszej szkoły, uczestniczą uczniowie z klas IV - VIII. Zajęcia odbywają się  dwa razy w tygodniu i trwają dwie godziny lekcyjne.

               

              W tle jedna z aplikacji przygotowana przez uczestników koła informatycznego.

              Drobne prezenty dla aktywnych uczestników.

              I dyplomy.

            • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

              05.05.2022

              3 maja obchodzimy w Polsce Święto Narodowe upamiętniające uchwalenie Konstytucji z 1791 roku.

              Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja należą do stałych elementów naszego kalendarza szkolnego. Uświetniane są uroczystą akademią, którą  w tym roku przygotowała klasa II, III, IV, V, VII i VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego "0", pod kierunkiem p. Doroty Maciejewskiej i p. Dariusza Jagiełło. Dekorację przygotowała p. Wioletta Kulik.

              W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Usłyszeliśmy również pieśni patriotyczne, oraz podziwialiśmy tańce w pięknych ludowych strojach.

              Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Łopiennik Górny Pan Artur Sawa oraz Pani Dyrektor Elżbieta Sawa.

            • Wicemistrzostwo rejonu w zawodach piłki ręcznej dziewcząt

              09.04.2022

              Wicemistrzostwo rejonu w zawodach piłki ręcznej dziewcząt (rocznik 2009 i młodsze)

              Dnia 4.04.2022 roku w Nieliszu odbyły się zawody rejonowe piłki ręcznej dziewcząt z rocznika 2009 i młodszego. Bardzo dobrze wypadły nasze dziewczyny, które po bardzo zaciętej walce przegrały mecz finałowy turnieju dopiero po drugiej serii rzutów karnych!! Normalny czas gry nie dał rozstrzygnięcia – wynik brzmiał 5 do 5. Zwyciężyła drużyna ze Zwierzyńca. Nasze zawodniczki w pokonanym polu pozostawiły drużyny z Hrubieszowa i Zamościa. W zawodach wzięły udział: Huba Zofia, Kiszczak Anna,

              Klusek Zuzanna, Lupa Wiktoria, Łaszcz Nadia, Rozwałka Wanessa, Rudnik Aleksandra, Sawa Zuzanna i Weremko Zuzanna

              IV miejsce dziewcząt starszych w zawodach rejonowych

              Dnia 7.04.2002 roku ponownie w Nieliszu miał miejsce turniej rejonowy piłki ręcznej dziewcząt z rocznika 2007 i 2008. Naszą drużynę stanowiły jedynie dziewczęta z klasy ósmej, co jak się później okazało, miało wpływ na końcowy wynik. Wylosowaliśmy grupę razem z Hrubieszowem oraz Tomaszowem Lubelskim. Dziewczyny były zmuszone do rozegrania dwóch meczów „jeden po drugim” co było bardzo męczące. Pierwszy mecz w grupie dość łatwo wygrała SP z Hrubieszowa pokonując Tomaszów. W kolejnym spotkaniu nasze dziewczyny pokonały swoje przeciwniczki z Hrubieszowa 5 : 4, co stawiało je w roli faworytek w ostatnim meczu, gdzie do awansu z 1 pozycji i gry o 1 miejsce wystarczał nawet remis. Niestety, zmęczone poprzednim spotkaniem dziewczyny uległy 1 : 2 co sprawiło, że zajęły 2 miejsce w grupie i zagrały „tylko” o 3 miejsce. Po odpoczynku wyszły zdeterminowane i do przerwy prowadziły 4 : 1. Niestety zmęczenie dało znać o sobie i drugą połowę przegrały ulegając ostatecznie drużynie ze Zwierzyńca 7 : 9. Wielki gratulację za postawę i wolę walki jak i bardzo dobre pokazanie się na zawodach. W rozgrywkach brały udział: Banak Aleksandra, Dumała Aleksandra, Frańczak Maja, Koguc Izabela, Kowalska Katarzyna, Kucharska Amelia, Kuter Julia, Mudrak Wiktoria oraz Szewczak Milena. Powrotna droga do szkoły była również bardzo „pracowita”. Dziewczęta umilały sobie, kierowcy i nauczycielowi czas śpiewem!! Dzięki bardzo!

            • Pasowanie na Przedszkolaka

              30.04.2022

              Dzień 28 kwietnia pozostanie na długo w pamięci naszych Maluszków. Tego właśnie dnia odbyła się najważniejsza przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.

              Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, w której Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej dzieci złożyły przysięgę. Następnie Pani Dyrektor Elżbieta Sawa dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz upominki. Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez naszych wspaniałych rodziców. Wych. Luiza Zabłocka

               

            • Podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego im. Marii Konopnickiej

              08.04.2022

               

              Uroczyste podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego, odbyło się

              5 kwietnia 2022r o godz. 10.00 w Sali Lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury

              w Krasnymstawie. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia.

              Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie jednej pracy plastycznej

              ilustrującej dowolnie wybrany utwór Marii Konopnickiej.

              Po obejrzeniu 153 nadesłanych prac z przedszkoli, szkół podstawowych

              I ponadpodstawowych oraz placówek kultury i stowarzyszeń jury postanowiło nagrodzić, wyróżnić i wybrać do uczestnictwa w wystawie najciekawsze prace plastyczne .Wśród prac nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie.

              KLASY I-III NAGRODY

              • Wiktoria Boruczenko , lat 9

              WYRÓŻNIENIA

              • Weronika Szewczyk, lat 9

              KLASY IV-VI NAGRODY

              • Julia Kowalewska, lat 11

              OSOBY KTÓRYCH PRACE ZOSTAŁY ZAKWALIFIKOWANE DO UDZIAŁU W WYSTAWIE:

              • Amelia Podgórska, lat 9

              Uczniowie pracowali pod kierunkiem p Doroty Maciejewskiej

               

            • Noc Profilaktyki

              24.04.2022

              Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Nocy Profilaktyki przygotowanej przez panią Marzenę Szymaniak pod hasłem: "Wolni od uzależnień, kreatywni w życiu".

              Akcja ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań i życie bez uzależnień.

              Uczestników i zaproszonych gości przywitała klasa szósta pouczającym przedstawieniem o tematyce ekologicznej.

              W kolejnym punkcie programu Pan Wójt, Pani Dyrektor oraz Pani Anika Łagowska wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego

              "Jedz zdrowo i kolorowo".

              Następnie uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem Pani Bożeny Rybak przygotowali pokaz resuscytacji , a także zapoznali uczestników ze sposobami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

              Bardzo interesujący konkurs przygotowała Pani Małgorzata Dega, " I amas fit as a fiddle" sprawdzał on znajomość postaw proekologicznych, w dodatku po angielsku.

              Wielkim zainteresowaniem, szczególnie chłopców, cieszyły się pokazy programowania i robotyki, przygotowane i poprowadzone przez Pana Artura Grzesiaka.

              Chętni uczestnicy mogli dokonać analizy składu ciała, sprawdzić np. jakie mamy BMI gęstość kości, nawodnienie organizmu, ilość tkanki tłuszczowej czy mięśniowej. To tylko niektóre parametry tej analizy, którą przeprowadzała Pani Dorota Grzesiak.

              Już stałym punktem programu Nocy Profilaktyki stały się warsztaty taneczne, prowadzone przez profesjonalną trener tańca, Panią Ewelinę Szymaniak.

              Kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie sprawdzał kolejny konkurs klasowy, tym razem uczniowie mieli za zadanie wybudować "coś" z materiałów do recyklingu. Powstały ciekawe budowle i obiekty. Konkurs wygrała klasa piąta.

              Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się: zabawa "Oszuści" oraz gra " Chaos", zabawy te przygotowała i poprowadziła Pani Anika Łagowska.

              Oprawę muzyczną przygotowała Pani Dorota Maciejewska a przepiękne dekoracje oraz scenografię zaprojektowała i wykonała Pani Wioletta Kulik.

              Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć film.

              „Noc profilaktyki” była wspaniałą okazją do integracji, zabawy oraz promocją życia bez uzależnień. Niesamowita atmosfera całe GALERIAgo spotkania sprawiła, że nikt nie chciał... wracać do domu.

            • Powiatowy Konkurs „Poznajemy Nasze Kraszczady” – rozstrzygnięty!

              05.04.2022

              1 kwietnia, w gościnnych murach I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie o godzinie 11:00 miało miejsce podsumowanie I Powiatowego Konkursu „Poznajemy Nasze Kraszczady”  

              Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII- VIII.  

              Celem konkursu było promowanie powiatu krasnostawskiego .    

              W tegorocznym konkursie  II miejsce należy do  Zofii Huby uczennicy           kl. VII   Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym.         Pozostali uczniowie z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie    otrzymali wyróżnienia, dyplomy i nagrody rzeczowe . WSZYSTKIM GRATULUJEMY

              Jury oceniające prace podkreśliło, że  prace są przepiękne i oddają urodę przyrody naszych okolic.

              Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie oraz Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego

              Patronat sprawiali:

              - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie,

              - lubelski oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa,

              - Nadleśnictwo Krasnystaw

              Patronatem medialnym uroczystość objęła TVP 3 Lublin i Polskie Radio Lublin

               

              Prace wykonane zostały przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela plastyki      p Doroty Maciejewskiej.

            • Proekologiczne przedstawienie z okazji Dnia Ziemi w wykonaniu uczniów z klasy VI

              24.04.2022

              Dnia 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" w wersji proekologicznej.  Podczas występu dowiedzieliśmy się m.in. Jakie zagrożenia niszczą naszą planetę?. Poruszony był również bardzo ważny temat dotyczący zdrowego trybu życia i prawidłowego odżywiania. Na zakończenie wydarzenia Pani Dyrektor Elżbieta Sawa oraz Pani Anika Łagowska wręczyły nagrody laureatom konkursu plastycznego "Jedz zdrowo i kolorowo".

              Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VI pod okiem Pani Marzeny Szymaniak, natomiast piosenkę o Ziemi zaśpiewali uczniowie z klasy IV przygotowani przez Panią Dorotę Maciejewską.

               

            • Obchody Dnia Ziemi w Oddziałach Przedszkolnych

              23.04.2022

              Dzień Ziemi (Earth Day) corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku. Celem akcji jest kształtowanie postaw proekologicznych, samodzielne rozwiązywanie przez dzieci niektórych problemów ekologicznych występujących w najbliższym środowisku, kształtowanie współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska oraz wzbogacenie wiadomości o świecie przyrody.

              Obchody Dnia Ziemi w oddziale przedszkolnym dla 3-4 latków. Wych. Luiza Zabłocka

              Obchody Dnia Ziemi w oddziale przedszkolnym dla 4-5 latków. Wych. Janina Sachar

            • Wielkanocne warsztaty

              14.04.2022

              Wielkanocne tradycje w Polsce to również zwyczaj malowania jajek na Święta. Jeden z tych, którego za dziecka wyczekiwało się z wielką niecierpliwością. Wywodzi się jeszcze ze starosłowiańskich wierzeń, gdzie jajko miało bardzo ważne znaczenie. Symbolizowało siły witalne i podobnie jak dzisiaj – początek nowego życia. Pośredniczyło między światem ludzkim, a duchów i bogów. Obecnie wszystkie kolorowe jajka zwiemy pisankami, ale powinniśmy rozróżnić wśród nich:

              Kraszanki – występują w północnej części Polski, zwane malowankami i byczkami. Nazwa pochodzi od słówka „krasić”, czyli „barwić”, bo kraszanki to jajka gotowane w barwnym wywarze – dawniej uzyskiwanym tylko z naturalnych składników, takich jak łupiny cebuli, kora dębu, łupiny włoskiego orzecha, sok z buraka czy pędy młodego żyta. Często wydrapuje się na nich przeróżne wzory.

              Nalepianki – popularne w Krakowskiem i Łowickiem, to jaja zdobione kolorowymi wycinankami z papieru.

              Oklejanki – spotykane w części mazowieckiej, to wydmuszki oklejone rdzeniem sitowia i kolorową włóczką, co tworzy piękne ornamenty.

              Jak zrobić batikowe pisanki?

              Batik to technika polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli jajka w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku.

              Dziękujemy paniom: Wioli Kulik, Dorocie Maciejewskiej, Weronice Czaban, Małgorzacie Bandosz oraz Elżbiecie Stadnik za poprowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży. Część artystyczną przygotowała klasa czwarta i piąta pod kierunkiem Doroty Grzesiak.

              Cieszymy się, że Pan Wójt oraz Pani Dyrektor wzięli czynny udział w warsztatach, dziękujemy.

              Warsztaty artystyczne w klasach I-III

              Warsztaty artystyczne w oddziałach przedszkolnych

            • Chrzest – nowe życie Polan. 1056 rocznica przyjęcia chrztu przez Polskę

              13.04.2022

              W dniu 2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on doniosłe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca to doniosłe wydarzenie historycznych z naszych dziejów. Jak pisze nasz Wielki Rodak Papież Jan Paweł II: "Źródło to początek. Tam się wszystko rozpoczyna. Aby zrozumieć początek, trzeba nam podążać do źródła. Chrzest przyjęty przez Mieszka I, to początek polskiej drogi, to nasze źródło, bez którego byśmy nie istnieli. Wyznaczył nasze trwałe miejsce w Europie i katolickim Kościele".

                          Miesiąc kwiecień to nie tylko rocznica tak radosna, jak chrzest Polski. W roku 2007 Sejm Rzeczpospolitej ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Zbrodnia Katyńska to skrytobójczy mord dokonany przez Rosjan na blisko 22 tysiącach obywateli państwa polskiego, których po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 r. aresztowano lub wzięto do niewoli w wyniku działań wojennych. Dnia 5 marca 1940 r., zamordowano, strzałem w tył głowy około 15 tysięcy jeńców przetrzymywanych wcześniej w obozach specjalnych NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku oraz 7 tysięcy osób osadzonych w innych więzieniach organizowanych na ziemiach włączonych w 1939 r. do Związku Sowieckiego.

                          Apel poświęcony tym tak różnym , ale jak doniosłym wydarzeniom przygotowała klasa siódma pod kierownictwem pana Leszka Dudy. Uroczystość uświetnił występ chóru z klasy drugiej i czwartej, opiekun pani Dorota Maciejewska. Dekorację przygotowała pani Wioletta KuliK.