Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dnia 23 listopada uczniowie szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych mieli okazję uczestniczyć w wielu zabawach, w których z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, wymarzoną podróż. Wizyta w magicznej salce wróżbitów z klasy V dostarczyła dzieciom wielu emocji i przeżyć. Wróżby przeplatane były tańcami, zabawami przy skocznej muzyce oraz poczęstunkiem.
„Tydzień dla Niepodległej”
23.11.2022„Tydzień dla Niepodległej” to innowacyjny pomysł uczniów Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym. Przez cały tydzień od 11.11 do 18.11 2022r w naszej szkole trwały obchody 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Ten wyjątkowy czas „ Tydzień dla Niepodległej” w naszej szkole rozpoczął się uroczystą akademią na której uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tę uroczystość wszyscy przyszli w odświętnych strojach galowych lub biało – czerwonych, udekorowanych wykonanymi wcześniej kotylionami lub rozetami w barwach narodowych. Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Doroty i pana Leszka zaprezentowaliśmy również dla społeczności gminnej na uroczystej mszy świętej w Kościele pw. św. Bartłomieja w Łopienniku. W ciągu tego tygodnia uczniowie naszej szkoły podjęli wiele działań upamiętniających to ważne wydarzenie. Młodsi uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe, z których następnie przygotowano wystawy klasowe. Starsi uczniowie przyozdobili swoje klasy oraz korytarze szkolne gazetkami o tematyce niepodległościowej, a także własnoręcznie wykonali dla siebie emblematy w barwach narodowych. Grupy przedszkolne przez cały tydzień kreatywnie poznawały Polskę jej symbole. Na rytmice z panią Dorotą poznały patriotyczne piosenki i zabawy. Młodzi reporterzy uczniowie Samorządu Uczniowskiego Ola , Gabrysia i Tomek przeprowadzili wywiad z uczniami, nauczycielami oraz mieszkańcami gminy aby sprawdzić co na temat Narodowego Święta Niepodległości sądzą nasi ankietowani
Zadania sprzyjały aktywnemu uczeniu się, rozwijaniu kreatywności i innowacyjności. Dobór metod pozwolił na samodzielne projektowanie, planowanie swojej pracy oraz sposobów jej realizacji. Praca w grupach sprzyjała kształtowaniu współpracy i odpowiedzialności. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich działań, co wzmocniło ich poczucie wartości .
Przez ten tydzień całej społeczności szkolnej przyświecała myśl, że wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, że mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając w tej walce wartość najcenniejszą – swoje Życie. I niech ta myśl zostanie z nami na wiele następnych lat…
Dziękujemy Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom oraz całej Społeczności Szkolnej za ten wyjątkowy tydzień. To była naprawdę wspaniała lekcja patriotyzmu.
Zapraszamy do galerii
Nad pomysłem i organizacją czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Dorota Maciejewska
Spektakl pt." Ogniem i krzemieniem" w wykonaniu duetu artystyczno-edukacyjnego Archeo
23.11.20221118 listopada w naszej szkole został przedstawiony przez duet artystyczno-edukacyjny Archeo spektakl pt." Ogniem i krzemieniem". Przybliżył on uczniom naszej szkoły prapoczątki ludzkości na naszych ziemiach. Zobaczyliśmy jak wyglądało życie codzienne w epoce paleolitu, poznaliśmy broń myśliwską i pierwsze narzędzia. Uczniowie mogli spróbować rozpalić ogień i poznać prehistoryczne stroje i sposób odżywiania. Była to bardzo interesująca lekcja o historii naszych przodków.
Projekt Erasmus + ,,Green & Social Startups - Promowanie ekologicznej i społecznej przedsiębiorczości w edukacji szkolnej poprzez wirtualne środowisko biznesowe”
21.11.2022Rozpoczynamy realizację projektu Erasmus+.
21.11.2022r. odbyło się online pierwsze spotkanie projektowe w ramach projektu Erasmus+ ,,Green & Social Startups - Promowanie ekologicznej i społecznej przedsiębiorczości w edukacji szkolnej poprzez wirtualne środowisko biznesowe” Celem spotkania było poznanie się uczestników projektu. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy przedstawiciele partnerskich instytucji: Grecja - Uniwersytet Macedonii, Belgia - Green4Growth , Serbia - Uniwersytet w Niszu, Turcja- Torbalı Atatürk Anadolu Lisesi , Włochy- Liceum Naukowe "Benedetto Croce" , Polska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym. Uczestnicy spotkania opowiedzieli o swoich instytucjach i dotychczasowym doświadczeniu. Zostały przedstawione cele i założenia projektu. Zaplanowano również kolejne spotkanie. spotkanie__1.DOCX
Zajęcia online w ramach realizacji projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL
21.11.2022W dniach 14, 15 i 17 listopada uczniowie klasy 6, 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach online w ramach realizacji projektu BAKCYL. Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”. Realizowany jest od 2013 r. we współpracy z instytucjami sektora bankowego, instytucjami publicznymi i samorządami terytorialnymi. Projekt uzyskał wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej za szczególne przyczynianie się do rozwijania kompetencji finansowych społeczeństwa. Cele szczegółowe zajęć to: poszerzanie wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorczości, wspieranie nauczycieli w przekazywaniu wiedzy, wprowadzanie uczniów w świat codziennych finansów, edukowanie w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z usług finansowych, umacnianie wizerunku sektora finansowego jako instytucji zaufania publicznego.
Tematyka zrealizowanych zajęć: bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni, od oszczędzania do inwestowania, twoje pieniądze. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach poszerzając swoją wiedzę z zakresu ekonomii.
Koordynator projektu na terenie szkoły - Bożena Rybak.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
23.11.202220 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Apel naszych uczniów:
„Okażmy wsparcie wszystkim dzieciom, których prawa nie są respektowane. Przeciwdziałajmy dyskryminacji i troszczmy się o tworzenie przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci”.
WSZYSCY JESTEŚMY CZĘŚCIĄ DRUŻYNY PRAW DZIECKA!
21.11.202220 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ta data nie jest przypadkowa – upamiętnia uchwaloną 20 listopada 1989 roku „Konwencję o prawach dziecka”. W tym roku ten wyjątkowy dzień upływa pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji.
Prawa dziecka dotyczą wszystkich dzieci – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Każde dziecko jest równe wobec prawa i nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości dotyczącej tolerancji, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci.(unicef.pl)
I Olimpiada Gier Planszowych IPN
20.11.202217 listopada w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie odbyła się I Olimpiada Gier Planszowych, były to eliminacje regionalne, kwalifikacje do turnieju centralnego, czyli ogólnopolskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy ósmej: Gabriel Lipa, Antoni Dumała i Jakub Rybak. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie, chociaż rywalizowali z zawodnikami, którzy zdobywali już nagrody m.in. na szczeblu wojewódzkim i krajowym.
I Olimpiada Gier Planszowych IPN
14.11.202229W czwartek (10 listopada) grupa uczniów z klasy ósmej brała udział w I Olimpiadzie Gier Planszowych IPN zorganizowanej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach. Emocji było dużo, podobnie jak zawodników. Wszyscy nasi uczniowie dotarli do finału rozgrywek etapu międzyszkolnego. Jednym zwycięzcą finału został Gabriel Lipa, który pokonał wszystkich zawodników rywalizujących w grze „Dywizjon 303”. Wielkie gratulacje! Życzymy sukcesów podczas etapu wojewódzkiego w Lublinie i oczywiście na finale ogólnopolskim, który będzie miał miejsce na Stadionie Narodowym.
Opiekun grupy – Leszek Duda
Projekt grantowy w ramach akcji wolontariatu „Jesteśmy blisko” organizowany przez Bank Pekao
13.11.2022908 listopada 2022 r. do naszej Szkoły po raz kolejny zawitali Wolontariusze z Banku Pekao S.A. Pojawili się, by wesprzeć Szkołę w organizacji wyjątkowych wydarzeń. Promowano zarówno sport, kulturę i sztukę.
Pod hasłem TRENUJEMY Z PRZYSZŁĄ KADRĄ NARODOWĄ zorganizowano między szkolne zawody sportowe piłki nożnej, dla klas VI-VIII. Rywalizowały Szkoła w Łopienniku i Szkoła w Fajsławicach. Sportowa walka toczyła się o wyposażenie sali gimnastycznej, na zakup, którego środki przekazała Fundacja Banku Pekao SA.Dodatkowo młodzież została nagrodzona medalami i pucharami. Drużyny dopingowały wspaniałe Chirliderki. Sportowe zmagania odbywały się pod okiem zawodników z najlepszej Drużyny Piłkarskiej w Banku Pekao z Regionu Południowo-Wschodniego. Okazuje się, że są wśród bankowców zapaleni piłkarze.
Druga z imprez, TEATRZYK KAMISHIBAI I BAL PRZEBIERAŃCÓW, sprawiła, że nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. Pięknie i kolorowo przebrani za postacie z bajek Wolontariusze przeczytali znane baśnie. Nowa formuła opierała się na zasadach teatrzyku Kamishibai. Wywodzący się z Japonii teatr ilustracji przyciągnął uwagę wszystkich słuchaczy. I tych młodszych i tych starszych. Bajkowi Wolontariusze wraz z gościem specjalnym Panią Małgorzatą Kuter, wyczarowali razem z dziećmi ozdobne nakrycia głowy, maski, kukiełki. Nieocenione były zdolności plastyczne i doświadczenie Pani Małgorzaty. Każdy uczestnik zabawy otrzymał magiczne prezenty. Na koniec pełnego atrakcji dnia czekał słodki poczęstunek. Równocześnie, od samego rana, wolontariusze skręcali i ustawiali regały ufundowane przez Fundację Banku Pekao S.A. dla Oddziału Przedszkolnego w Łopienniku. Grant z Fundacji pomógł także doposażyć placówkę w zabawki, pojemniki na przechowywanie, klocki, samochodziki, lalki, przybory do zabaw pobudzających kreatywność i rozwój dzieci. Nasze przedszkole nabrało blasku!
Imprezy zorganizowane były dzięki pomocy pracowników Banku Pekao S.A. w ramach inicjatywy wolontariatu dla lokalnych społeczności „Jesteśmy blisko”. Co roku pracownicy banku zgłaszają do konkursu pomysły związane z edukacją, ekologią, pomocą zwierzętom, kulturą, przeciwdziałaniu wykluczeniu, ochroną zdrowia, promocją sportu czy wsparciem seniorów. Wybrane projekty otrzymują dofinansowanie. Cieszymy się, że w gronie wyróżnionych pomysłów znalazły się akcje dla dzieci z Łopiennika i Fajsławic. Takie projekty napisała dla nas Pani Beata Kuter- liderka obu projektów.
Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom za zaangażowanie na rzecz naszej szkolnej społeczności, których mogliśmy gościć w składzie:Beata Kuter, Anna Bogusz, Małgorzata Małyska, Małgorzata Kuter, Klaudiusz Kalandyk, Mateusz Dyduch, Wojciech Gonet, Jakub Ostasiewicz, Jacek Wróbel, Jacek Małyszek, Rafał Furtak i Jacek Kuszta. Wspomnienie tych wyjątkowych wydarzeń zostanie z nami na długo!
Uroczysta akademia z okazji 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości
09.11.202251OJCZYZNA WOLNA I NIEPODLEGŁA
Corocznie nasza szkoła przed 11 – tym listopada świętuje radosny Dzień Niepodległości Polski. Nie inaczej było tego roku. Uroczysty apel odbył się 9 - go bieżącego miesiąca, na którym mieliśmy zaszczyt gościć Pana Wójta Gminy Łopiennik Górny, Panią Wizytator Kuratorium Oświaty, Dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych, Dyrektor Gminnej Biblioteki w naszej gminie. Wraz z Dyrektor Szkoły, nauczycielami, uczniami i rodzicami mogliśmy zobaczyć inscenizację przygotowaną przez klasę ósmą odnoszącą się do najważniejszych wydarzeń, które przybliżyły nasz naród do dnia wolności. Niesamowite wrażenie na obserwatorach wywarła pantomima w wykonaniu uczniów klasy drugiej, występ klasy pierwszej oraz pieśni legionowe śpiewane przez solistów z klasy czwartej. Dzieci z tych klas przygotowywane i prowadzone były przez panią Dorotę Maciejewską. Piękną interpretację wiersza Władysława Brejzy pt. „Katechizm polskiego dziecka” zaprezentowała grupa przedszkolaków pod kierownictwem pani Luizy Zabłockiej. Zebrali ogromne brawa. Uroczystość zakończyło krótkie przemówienie Pana Wójta, w którym odniósł się do znaczenia niepodległości i jej roli w życiu narodu.
Rozdane zostały także nagrody dla uczniów klasy szóstej uczestniczących w konkursie plastycznym „Nasze lektury znamy i czytamy” – wyróżnieni uczniowie przygotowywali swoje prace pod kierunkiem pani Doroty Maciejewskiej.
Przepiękną dekorację, uzupełniającą naszą uroczystość przygotowała pani Wioletta Kulik, natomiast klasa ósma pracowała pod opieką pana Leszka Dudy.
Na zakończenie dzisiejszej akademii odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. NASZE LEKTURY - ZNAMY I CZYTAMY
Organizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie. Współorganizatorami były biblioteki gminne. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych klas V-VI- plastyczny i literacki - dla klas VII i VIII. Jednym z głównych celów konkursu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Gratulujemy i dziękujemy uczniom za uczestnictwo w konkursie. Składamy podziękowania Pani Dorocie Maciejewskiej za pomoc w organizacji wydarzenia oraz przygotowanie uczniów do konkursu.
Laureaci konkursu plastycznego pt. NASZE LEKTURY - ZNAMY I CZYTAMY
I miejsce Julia Kowalewska
II miejsce Julia Kister
III miejsce Mikołaj Więsztal
Wyróżnienia : Aleksandra Górna, Nikola Radoła, Maria Tokarczuk
Udział w zbiórce nakrętek na potrzeby podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
03.11.2022W tym roku szkolnym Nasza Szkoła we współpracy z KGW Łopianki, podobnie jak w latach ubiegłych, bierze udział w „zakręconej akcji”. Codzienne zbieranie nakrętek nie wymaga wielkiego wysiłku, a może realnie pomóc osobom w potrzebie. Dodatkowo segregacja odpadów przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. W akcji można zbierać plastikowe nakrętki ze wszystkich opakowań.
W dniu dzisiejszym odjechał z naszej szkoły kolejny transport pełen worków. Zebrane dzięki mieszkańcom naszej gminy nakrętki trafią na potrzeby podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
Zachęcamy wszystkich do dalszego wspierania tej szczytnej akcji i serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc.
Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2022
02.11.2022Nasza szkoła jak co roku aktywnie uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu, a także innych działaniach związanych z technologią.
11Temat przewodni tegorocznych zajęć w Zerówce brzmiał „Poznajemy zawody z rootem Genibotem”. W tych dniach nasz mały robocik wcielił się w rolę m.in. policjanta, strażaka, lekarza, nauczyciela. Uczestniczył w pościgach policyjnych, jak również jako karetka pogotowia podążał do wypadków, po drogach miasteczka zaprojektowanego przez dzieci.
Podczas zajęć dzieci rozwijały kreatywność, logiczne myślenie, wyobraźnię, przygotowywały się do programowania, przy okazji poszerzając swoje wiadomości na temat znanych zawodów. Za czynny udział w akcji CODEWEEK 20022 otrzymaliśmy Certyfikaty.
Wycieczka do Warszawy
23.10.20222121 października 2022 r uczniowie dwóch szkół SP Łopiennik Nadrzeczny i SP Łopiennik Dolny wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy . Grupa liczyła 45osób . Wcześnie bo o 6.00 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do naszej stolicy.
Pierwsze kroki w Warszawie skierowaliśmy na Stadion Narodowy. Byliśmy bardzo podekscytowani tym miejscem. Zobaczyliśmy m.in. szatnie sławnych piłkarzy, sale konferencyjną, miejsce odnowy biologicznej a także miejsce, w którym przebywają dziennikarze podczas meczu. Następnie przejechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzenie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych. Mieliśmy przy tym dużą frajdę.
Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera, w autokarze czas umilał wesoły śpiew dzieci. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.
Dziękujemy nauczycielom za organizacje i opiekę w czasie wycieczki pani Ani Boruczenko – organizatorce wycieczki, p Marioli Sysa –opiekun wycieczki , p Marzenie Szymaniak – opiekun wycieczki, p Dorocie Maciejewskiej –opiekun wycieczki .
Wycieczka do Warszawy klasy IV, VI i VIII
21.10.202247Dnia 19 października klasy: czwarta, szósta i ósma wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wizyty w stolicy był Stadion Narodowy. Wielkość budowli robi wrażenie. Oprócz tego, że mogliśmy zobaczyć stadion od środka, to jeszcze byliśmy w szatni drużyny reprezentacyjnej naszego kraju. Przeszliśmy całą drogę piłkarzy od wjazdu na stadion do momentu wyjścia na murawę boiska. Nawet byliśmy w areszcie przeznaczonym dla niesfornych kibiców. Następnie mieliśmy okazję dotknąć mechaniki i fizyki, bez żadnych ograniczeń. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik to wielkie i fascynujące przeżycie. Droga powrotna to oczywiście nieodłączny punkt wycieczek szkolnych, czyli McDonald’s.
W wyprawie towarzyszyli nam wychowawcy klas: pan Jerzy Maj – klasa IV, pani Bożena Rybak – klasa VI i pan Leszek Duda – klasa VIII, natomiast kierownikiem całej wycieczki był pan Jerzy Bełcik.
Wizyta na poczcie z okazji obchodów Dnia Poczty Polskiej
19.10.20224218 października to historyczna data dla Poczty Polskiej, bowiem w tym dniu, w 1558 roku zapoczątkowała ona swoją działalność. Z tej okazji dzieci z Zerówki wybrały się do Urzędu Pocztowego w Łopienniku Górnym., gdzie miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie.
Następnie dzieci przykleiły znaczki na przygotowany wcześniej list, który zawierał widokówkę z pozdrowieniami z Polski oraz kartkę, którą dzieci z zaangażowaniem własnoręcznie podpisały i ozdobiły w przedszkolu. List zaadresowaliśmy i wysłaliśmy do zaprzyjaźnionej,w ramach realizowanych w naszej szkole projektów eTwinning, szkoły w Turcji. Serdecznie dziękujemy za możliwość przemiłej wizyty na poczcie i przygotowane dla nas słodkości!
Po powrocie do szkoły natomiast dzieci zamieniły naszego robota Genibota w listonosza, którego musieliśmy zaprogramować tak, by kolejno zebrał z maty do kodowania elementy związane z pocztą i wrzucił je do skrzynki. Wych. Luiza Zabłocka
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej
14.10.202237„ Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”- myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa , a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie”.
13 października 2022 roku uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej akademią, zorganizowaną przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem pań: Doroty Grzesiak, Marzeny Szymaniak, Doroty Maciejewskiej oraz Wioletty Kulik. Akademię zaszczycili swoim przybyciem: Wójt Gminy Łopiennik Górny Pan Artur Sawa, Pani Dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych – Katarzyna Weremko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Dariusz Zawada, Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym, nauczyciele, pracownicy oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły i dzieci przedszkolne.
Dzisiejsza akademia miała charakter zarówno poważny jak i humorystyczny. W pierwszej części Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora za osiągnięcia w pracy zawodowej, następnie Pan Wójt wręczył Nagrodę Wójta Pani Dyrektor. W kolejnej części uroczystości wystąpili uczniowie poszczególnych klas: klasa szósta przygotowała kabarecik: „Remont”, Uczniowie z klas: ósmej, siódmej oraz piątej zaprezentowali „Niecodzienną” lekcję języka polskiego.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali również popisy gry na różnych instrumentach oraz piosenki na Dzień Edukacji Narodowej. Cały koncert przygotowała i poprowadziła Pani Dorota Maciejewska. Piękną dekorację przygotowała Pani Wioletta Kulik.
Niesamowitą niespodziankę zgotowali zebranym nauczyciele naszej szkoły. Razem z Panią Dyrektor brawurowo zainscenizowali utwór Juliana Tuwima pt.:” Rzepka”. Śmiechom i brawom nie było końca.
Dzisiejsza uroczystość na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie