• Dzień Ziemi (Earth Day)

Nowa galeria Dzień Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

Dzień Ziemi (Earth Day) to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji nasze przedszkolaki uczestniczyły w wielu aktywnościach z ekologią w tle. Podczas zajęć przeprowadzonych m.in. w Ekopracowni przyrodniczej utworzonej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla Ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także m.in zasady segregacji śmieci.

• Noc Profilaktyki w Szkole

Nowa galeria Noc Profilaktyki 2024 została dodana do albumu fotograficznego

Noc Profilaktyki w Szkole: Razem dla Zdrowia i Bezpieczeństwa Naszych Dzieci

W ostatni piątek, 12 kwietnia, społeczność Gminy Łopiennik Górny zgromadziła się na niezwykłym wydarzeniu - Nocy Profilaktyki w Szkole. To inicjatywa, która skupia się na promowaniu zdrowego stylu życia oraz edukacji dotyczącej bezpieczeństwa wśród uczniów i ich rodzin. Zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Łopiennik Górny, Artur Sawa, przedstawiciel Sanepidu, Pani Agata Wójtowicz, Przewodniczący Rady Gminy, Pan Wojciech Kister, Dyrektor Biblioteki, Pani Grażyna Skrzypa, Dyrektor ZOZ Łopiennik, Pani Jolanta Sawa oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krupem, Pani Izabela Józefowska, przedstawiciel PSP w Krasnymstawie Michał Szadura oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym Elżbieta Sawa, wzięli udział w tej inspirującej inicjatywie.

Zdrowie i Bezpieczeństwo na Pierwszym Planie

Noc Profilaktyki w Szkole to wyjątkowe wydarzenie, które skupia uwagę na ważnych aspektach zdrowia i bezpieczeństwa. Wspierając inicjatywy takie jak akcje promujące aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie oraz edukację na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, społeczność szkolna stara się w pełni zaangażować w dbanie o dobre samopoczucie swoich uczniów.

Działajmy Razem dla Zdrowia i Bezpieczeństwa

Noc Profilaktyki w Szkole to nie tylko wydarzenie jednorazowe, ale także manifestacja naszego zaangażowania w budowanie świadomej i bezpiecznej społeczności. Dzięki współpracy wszystkich zaangażowanych stron możemy kontynuować naszą misję promowania zdrowia i bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Wszyscy jesteśmy częścią tej wspólnej inicjatywy, a nasze działania mają długofalowy wpływ na dobro naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Dlatego razem działajmy dla zdrowia i bezpieczeństwa naszej społeczności!

Zdrowie i Bezpieczeństwo Zawsze na Pierwszym Miejscu

Noc Profilaktyki w Szkole to wyjątkowa okazja do zjednoczenia sił na rzecz promocji zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom oraz instytucjom za ich wsparcie i zaangażowanie. Niech ta noc będzie inspiracją do dalszych działań na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa naszej społeczności!

• Oliwia i Szymon z klasy 1B laureatami w konkursie powiatowym.

08.04.2024

5 kwietnia 2024 r. W Młodziezowym Domu Kultury w Krasnymstawie został rozstrzygnięty XXI Powiatowy Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej i XX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej. Nagrodę w konkursie plastycznym W kategorii klas 1-3 otrzymała Oliwia Zadura z klasy 1B. W konkursie recytatorskim najlepszy był Szymon Kulik z klasy 1B. Dzieci do konkursu przygotowała pani Dorota Maciejewska. Gratulujemy zwycięzcom. W kategorii klas 4-6 prace plastyczne Weroniki Szewczyk i Wiktorii Wachałowicz zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Opiekunem uczennic był Pan Leszek Duda. Nagrodzone w konkursie prace plastyczne możemy oglądać w MDK Krasnystaw.

Wszystkim nagrodzonym i zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Książki Dla Dzieci

03.04.2024

Co roku 2 kwietnia na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Ta data wiąże się z dniem urodzin słynnego autora baśni, Hansa Christiana Andersena, który napisał między innymi „Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynkę z zapałkami”, „Calineczkę”. W naszej szkole uczciliśmy to święto akcją biblioteczną. Chętni uczniowie z klas I–III otrzymali do pokolorowania obrazki tematyczne, każdy uczestnik wypożyczył w tym dniu książkę, otrzymał słodką nagrodę oraz wziął udział w losowaniu małego upominku.

Uczeń klasy III Kacper Wasil otrzymał z rąk Pani Dyrektor dyplom oraz nagrodę za udział w konkursie „Moja przygoda z Misiem Uszatkiem”. Kacper napisał bardzo ciekawe opowiadanie w formie pięknie przyozdobionej książeczki.