Dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych
► 31 maja 2024 r. (piątek)
20 maja w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół.
Z tej okazji w Zerówce gościliśmy Pana Grzegorza Kałkusa, który prowadzi własną przydomową pasiekę. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu pszczół, o ich zwyczajach, jakie funkcje spełniają, o tym co robią i jak zachowują się w ulu, oraz jak pożytek, który przynoszą do ula zamienia się w miód. Pan Grzegorz pokazał nam także strój pszczelarza, ramki z miodem, narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy z pszczołami, a także opowiedział o swojej pasji jaką jest pszczelarstwo. Mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda praca odpowiedzialnego pszczelarza oraz jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Każdy miał również możliwość skosztowania pysznego miodu. Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi za spotkanie, podczas którego dzieci miały okazję poznać fascynujący świat pszczół i pracę pszczelarza.
Ponadto w tym dniu dzieci brały również udział w zabawach ruchowych, muzycznych i matematycznych oraz wykonały piękne prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na przedszkolnej wystawce.
Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…”, ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat.
Obchody Światowego Dnia Pszczół w grupie Starszaków
Obchody Dnia Pszczół w grupie Maluszków
Szanowni Rodzice,
w dniach 14-16 maja 2024 r., w szkole będzie przeprowadzony Egzamin Ósmoklasisty.
Ze względu na zapewnienie zdającym ciszy i spokoju podczas egzaminu w tych dniach szkoła nie prowadzi zajęć edukacyjnych.
Prosimy o zapewnienie w tym czasie uczniom klas I- VII opieki w domu.
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową.
język polski – 14 maja 2024 r. (wtorek) – godz. 9:00
matematyka – 15 maja 2024 r. (środa) – godz. 9:00
język obcy nowożytny – 16 maja 2024 r. (czwartek) – godz. 9:00
25 i 26.04 na boiskach SP nr1 w Krasnymstawie zostały rozegrane zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.
Nasze reprezentacje spisały się dobrze i na 10 szkół zajęły odpowiednio: dziewczęta 7 miejsce, a chłopcy 3 miejsce.
A oto składy drużyn:
Dziewczęta: Dominika Wasyluk, Katarzyna Kulibab, Martyna Kulibab, Zuzanna Bodak, Antonina Tokarczuk, Ilona Petla, Maja Baranowska i Dominika Wlizło.
Chłopcy: Przemek Kucharski, Karol Górny, Krzysztof Kulibab, Marcel Marciniak, Tycjan Lupa, Kacper Weremko, Daniel Wasyluk i Gabriel Żołyniak.
Gratulacje
Biblioteka szkolna zaprasza w maju do udziału w różnych akcjach. Każdy znajdzie coś dla siebie!
• Konkurs na największą liczbę wypożyczonych książek (oczywiście przeczytanych)
• Raz w tygodniu w bibliotece w godzinach jej pracy różne konkursy, zadania (8.05 środa, 13.05 poniedziałek, 22.05 środa, 27.05 poniedziałek) J
• Nie tylko do szuflady – Konkurs na napisanie wiersza (tematyka związana z majem – np. wiosna, Dzień Matki, czytanie) J
ZAPRASZAMY!
Nowa galeria Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja została dodana do albumu fotograficznego
26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia
z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel.
Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawa Rządowa. Polska Konstytucja była owocem Sejmu Wielkiego( 1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa.
Majowa Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa.
Uczniowie naszej szkoły przypomnieli atmosferę tamtych czasów. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość
i dostarczały wielu wzruszeń. Uroczysta akademia obudził uczucia patriotyczne wśród uczniów, a także w ciekawy sposób przedstawiła wydarzenia historyczne.
Uroczystość szkolną zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Łopiennik Górny - pan Artur Sawa, pani Grażyna Skrzypa – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łopiennik Górny, pani Urszula Gontarz – dyrektor Banku Spółdzielczego oddział w Łopienniku Nadrzecznym, pani Marta Woźniak – kierownik GOPS w Łopienniku Górnym.
Dziękujemy za pełne wzruszenia chwile i czekamy na następne.
Powered by aSc EduPage