Drodzy Rodzice
Za nami trudny okres kształcenia na odległość. Dziękujemy Wam za wytrwałość i pomoc.
Przed nami kolejne dni innej pracy niż zwykle. Staramy się znaleźć inspirujące i ciekawe dla uczniów formy kształcenia. Zdajemy sobie sprawę z trudności technicznych.
Proponujemy różne formy kontaktu z uczniami: dziennik elektroniczny, platformy edukacyjne, umówione spotkania klasowe on – line.
Poniżej przedstawiam szczegóły organizacji nauki na odległość w okresie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19:
1. Od dnia 25.03.2020 r. do 10.04.2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym nauczanie będzie prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
2. Nauczyciele realizują podstawę programową z poszczególnych przedmiotów nauczania z możliwością weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, aby dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość i uniknąć nadmiernego obciążenia dziecka pracą.
3. Nauczyciele uwzględniają w realizacji podstawy programowej możliwości psychofizyczne uczniów, w tym wynikające z zaleceń poradni psychologiczno – pedagogicznych oraz zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną.
4. Koordynatorem zadań szkoły w każdym oddziale jest wychowawca, z nim w pierwszej kolejności powinni kontaktować się uczniowie i rodzice.
5. Wychowawca o swoich ustaleniach informuje wszystkich nauczycieli i dyrektora szkoły.
6. Zajęcia mogą być realizowane w szczególności:
1) z wykorzystaniem:
a) materiałów zamieszczanych przez poszczególnych nauczycieli na platformie Microsoft Teams ,
b) materiałów edukacyjnych dostępnych na platformie epodreczniki.pl,
c) materiałów dostępnych na stronach internetowych MEN, CKE,
d) materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii,
e) innych materiałów wskazanych przez nauczyciela; w tym podręcznika i zeszytu ćwiczeń
2) przez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia;
3) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem i rodzicem;
4) przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu.
5. Wszystkie tematy, zadania dla uczniów oraz prace domowe będą umieszczane
w dzienniku elektronicznym .
5. Potwierdzeniem realizacji poszczególnych zajęć jest wpisanie tematu do dziennika elektronicznego i jego realizacja w wybranej przez nauczyciela formie. Materiały przesyłane uczniom muszą zawierać: temat, cele zajęć, zadania do wykonania.
6. Nauczyciel pozostaje w stałym kontakcie z uczniami i ich rodzicami w formach z nimi ustalonych.
7. Nauczyciele systematycznie monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz postępy w nauce, uwzględniając zalecenia poradni psychologiczno – pedagogicznych.
8. Ocenianiu podlegają wykonane przez uczniów zadania domowe i zlecone prace, mające różnorodną formę w zależności od nauczanego przedmiotu oraz przesłane w wyznaczonym terminie poprzez dostępne komunikatory elektroniczne. Nauczyciele informują na bieżąco rodziców o postępach uczniów w nauce oraz uzyskanych przez nich ocenach za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Życzę Państwu dużo zdrowia, oraz tego abyśmy po świętach wrócili do normalnych zajęć w szkole.
Elżbieta Sawa
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym