Informacja od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na temat środków bezpieczeństwa w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem. Aktywne linki do stron internetowych:
https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/
Informacja od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na temat środków bezpieczeństwa w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem. Aktywne linki do stron internetowych:
https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/
Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zawarł 28 września 2018 r. z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych umowę grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników w pełnym zakresie. Umowa obowiązuje od 14.10.2018 r. do 31.12.2020 r. i jest finansowana przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.
Kto jest objęty ubezpieczeniem?
Ubezpieczenie obejmuje:
• dzieci (do ukończenia 16 roku życia) pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami lub opiekunamiprawnymi,z których przynajmniej jedno jest objęte w pełnym zakresie ubezpieczeniem społecznym rolników w KasieRolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
• wyłącznie w zakresie ryzyka śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku– rodziców lub opiekunów prawnych ww. dzieckabędących rolnikami,z którymi to dziecko pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowymi którzy są objęci ubezpieczeniemspołecznym rolników w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Zgłoszenia roszczenia z ubezpieczenia można dokonać m.in.:
telefonicznie za pośrednictwem infolinii(pon.-piąt. 8.00-18.00):48 370 43 21
na stronach internetowych:www.krus.gov.pl i www.fsusr.gov.pl
pod numerem telefonu (pon.-piąt. 8.00-18.00):48 370 43 21
mailowo na adres:zgloszenia.krus@ubezpieczeniapocztowe.pl
pisemnie na adres:Pocztowe TowarzystwoUbezpieczeń Wzajemnychul. Mickiewicza 1926-600 Radom
Dane niezbędnedo zgłoszenia roszczenia:
• nr polisy 1401 N 0000 0006,
• dane poszkodowanego:imię, nazwisko, PESEL,dane adresowe,
• data i miejsce orazokoliczności zajścia zdarzeniaubezpieczeniowego,
• opis doznanych urazów,
• numer telefonu do kontaktuw sprawie zgłoszonegoroszczenia.
https://www.facebook.com/555518094518572/videos/511671939767551/
Dnia 21 lutego w naszej szkole odbyła się V Noc Profilaktyki. Imprezę rozpoczęły przedstawienia profilaktyczne, przygotowane przez uczniów klasy ósmej pod kierunkiem pani Doroty Maciejewskiej oraz uczniów klasy czwartej wraz z panią Wiolettą Kulik. Następnie uczniowie aktywnie uczestniczyli w aerobiku który poprowadziła dla zgromadzonych uczestników pani Olga Kowalczyk z klubu Alter Ego w Krasnymstawie. Kolejną atrakcją były warsztaty z programowania i robotyki prowadzone przez pana Artura Grzesiaka, warsztaty plastyczne pod kierunkiem pani Wioletty Kulik, konkurs profilaktyczny po angielsku przygotowany przez panią Małgorzatę Degę, gra profilaktyczna „Parada Oszustów” oraz gra logiczna „Chaos”, prowadzona przez panią Anikę Łagowską, nauka salsy prowadzona przez panią Ewelinę Szymaniak. Nasi uczniowie licznie uczestniczyli również w „Mam talent” przygotowanym przez panią Beatę Stępniowską , w którym mogli zaprezentować swoje zdolności wokalne, taneczne, muzyczne, sportowe i gimnastyczne. Celem głównym naszego spotkania było zintegrowanie środowiska młodych ludzi na rzecz zapobiegania rozwojowi uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz promocja postaw prozdrowotnych. Uczniowie mieli okazję brać udział w warsztatach, szkoleniach, spektaklach i zabawach.
https://www.facebook.com/555518094518572/videos/511671939767551/
Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda przedszkole wieczorową porą? Spytajcie nasze przedszkolaki. W piątek p. Luiza Zabłocka i p. Monika Barańska przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji związanych ze szkolną Nocą Profilaktyki. Był profilaktyczny seans na dużym ekranie, edukacyjne bajeczki, zabawy z kubeczkami a także kolorowe odciski stóp.To były niezapomniane chwile, pełne wrażeń i super zabawy.
Dzisiaj uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panią Agatą Wójtowicz starszym asystentem Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Krasnymstawie.Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę z zakresu zasad zdrowego odżywiania oraz aktywnego trybu życia. Głównym celem wizyty było poszerzenie wiedzy na temat własnego zdrowia, jak o nie dbać (zdrowe odżywianie, codzienne spacery, dbanie o higienę osobistą), czego się wystrzegać i unikać, aby żyć zdrowo i prawidłowo się rozwijać.
14 lutego 2020 roku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych uzdolnionym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub mają na swoim koncie duże sukcesy sportowe. Na początku uroczystości dyr. Elżbieta Sawa podsumowała pracę szkoły w I okresie roku szkolnego 2019/2020. Następnie Wójt Gminy Artur Sawa wspólnie z Dyrektor Szkoły dokonali uroczystego wręczenia dyplomów stypendystom i ich rodzicom. Uczniowie otrzymali również nagrody książkowe.
Wręczone stypendia mają zmotywować uczniów do dalszej pracy i zachęcić do rozwijania swoich talentów i zainteresowań. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Wójt Gminy Łopiennik Górny. Osiągnięcia uczniów, którzy otrzymali wyróżnienia, są powodem do dumy nie tylko dla rodziców, ale całej Gminy Łopiennik Górny – zaznaczył gospodarz gminy.
Wszystkim nagrodzonym i gratulujemy i życzymy dalszego powodzenia!
Stypendia Wójta Gminy Łopiennik Górny
1. Damian Karluk – uczeń kl. V – stypendium naukowe.
2. Milena Szewczak – uczennica kl. VI – stypendium naukowe.
3. Pola Zaj – uczennica klasy VIII - otrzymuje stypendium naukowe za wyniki w nauce oraz udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Natomiast stypendium sportowe za zdobycie I miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach młodzieży szkolnej - Badminton drużynowy dziewcząt.
4. Zofia Huba - uczennica kl. V - otrzymuje stypendium sportowe, a szczególnie za zajęcie III miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci – Badminton drużynowy dziewcząt oraz stypendium naukowe za wysokie wyniki w nauce.
5. Zuzanna Sawa - uczennica kl. V - otrzymuje stypendium sportowe, a szczególnie za zajęcie III miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci – Badminton drużynowy.6. Aleksandra Banak – uczennica klasy VI – otrzymuje stypendium sportowe, a szczególnie za zajęcie III miejsca w wojewódzkich Igrzyskach badminton drużynowy dziewcząt.
7. Katarzyna Kowalska – uczennica kl. VI - otrzymuje stypendium sportowe, a szczególnie za uzyskanie III miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii młodziczka.
8. Bartłomiej Kucharski – uczeń klasy VI – otrzymuje stypendium sportowe, a szczególnie za zdobycie II miejsca w konkursie ogólnopolskim SOFT STICK.
9. Kinga Fidecka - uczennica klasy VIII – otrzymuje stypendium sportowe, a szczególnie za uzyskanie II miejsca w Turnieju Nadziei Olimpijskich – CEFTA Puchar Polski P4.
10. Malwina Rakoczy – uczennica klasy VIII – otrzymuje stypendium sportowe za zajęcie I miejsca w wojewódzkich Igrzyskach młodzieży szkolnej badminton drużynowy dziewcząt.
12 lutego w Szczebrzeszynie zostały rozegrane zawody rejonowe Igrzysk Młodzieży w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt.Naszą szkołę reprezentowały Pola Zaj i Kinga Fidecka z klasy VIII i po ambitnej grze zajęły VIII miejsce.Gratulacje!
"W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!"
Fotorelacja z zabawy karnawałowej.
W dniu 12 lutego 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym odbył się Dzień Babci i Dziadka.
W uroczystości uczestniczyli:
Głos zabrała Pani dyrektor Elżbieta Sawa witając serdecznie przybyłych gości oraz składając życzenia babciom i dziadkom z okazji ich święta. Pan Artur Sawa wójt naszej gminy również złożył życzenia tłumnie przybyłym babciom i dziadkom. Uroczystość uświetniły występy dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III. Dzieci wręczyły również własnoręcznie przygotowane prezenty.
Rodzice uczniów przygotowali dla wszystkich gości poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasta.
Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom uroczystości za przybycie. Rodzicom zaś i nauczycielom za trud wniesiony w przygotowanie poczęstunku i części artystycznej.
W piątek 14.02.2020r. o godz. 9.50 odbędzie się apel na którym podsumujemy pracę szkoły w I semestrze. Zostaną również wręczone stypendia Wójta Gminy Łopiennik Górny.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym - „Świat Roślin Owadożernych”. Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, wyklejanka, makieta, figura, model itp.) w dowolnym formacie, ale nie mniejszym niż 10 x10cm i nie większym niż 100x100cm.Udział w Konkursie jest bezpłatny. Na uczestników czekają bardzo interesujące nagrody(m.in. tablety Samsung Galaxy, rowery, drony, zestawy lego i wiele innych)!Uczestnicy zostają dopasowani do poniższych kategorii:I kategoria – dzieci uczęszczające do przedszkoliII kategoria – kl I-III III kategoria – kl IV-VIII. http://festiwalroslin.pl/konkurslublin/
Nowy plan zajęć lekcyjnych obowiązujący od 27 stycznia 2020 r.
Zaprasazmy na aktywne ferie zimowe:
I tydzień - zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury.
II tydzień - zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej.
Za działania podjęte podczas Tygodnia Kodowania szkoła otrzymała Certyfikat
ZAKODOWANY ŁOPIENNIK
Dnia 09.01.2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji Panią asp. szt. Anną Podgórską . W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-VIII. Pani asp. szt. A. Podgórska opowiedziała dzieciom o cyberprzemocy, jej negatywnych skutkach oraz konsekwencjach prawnych. Podczas spotkania asp .szt. Anna Podgórska przypomniała również dzieciom o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych.Funkcjonariuszka przestrzegała przed zagrożeniami jakie mogą spotkać dzieci w czasie wolnym. Dzieci i młodzież mogły również dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.
Powered by aSc EduPage