Tegoroczni ósmoklasiści będą mogli odebrać zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty w dniu 9 lipca 2021r. (piątek) w godz. 9:00-12:00.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
28.06.20211725 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.
Większość z Was przeżyło ten rok szkolny inaczej niż zwykle. Nauka zdalna i hybrydowa po raz kolejny wymagała zarówno od dzieci jak i nauczycieli oraz rodziców szczególnego wysiłku. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Sawa, witając uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zebranym za całoroczną pracę. Następnie Pan Wójt Gminy Łopiennik Górny Artur Sawa wraz z Panią Dyrektor wręczyli wyróżnionym uczniom stypendia Wójta za wysokie wyniki w nauce.
Zakończenie roku to także ważny moment dla uczniów klas ósmych, którzy po ośmiu latach opuszczają mury szkoły i żegnają się z nauczycielami oraz kolegami. Absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie a także złożyli podziękowania za pomoc i wsparcie w ich edukacji. Akademię na zakończenie roku przygotowały Panie Dorota Grzesiak oraz Marzena Szymaniak.
Część oficjalną uroczystości zakończyły przemówienia Wójta Gminy Łopiennik Górny i Pani Dyrektor podsumowujące rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.
Stypendium naukowe Wójta otrzymali następujący uczniowie: Maria Tokarczuk Zofia Huba, Damian Karluk, Zuzanna Klusek, Milena Szewczak, Aleksandra Górna, Anna Kiszczak, Zuzanna Sawa, Gabriela Wawrzysiuk, Kamil Ozonek, Kamil Ozonek otrzymał również nagrodę Wójta ufundowaną dla absolwenta szkoły, który osiągnął najwyższą średnią.
Stypendium za osiągnięcia artystyczne otrzymała Aleksandra Banak uczennica klasy VII.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych
28.06.20212Dnia 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych. Na wstępie pani Dyrektor Elżbieta Sawa powitała wszystkie dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli. Następnie dzieci z Zerówki wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając i recytując letnie piosenki i wierszyki. Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani Dyrektor składając wszystkim podziękowania za zaangażowanie w pracę przedszkola, a także życząc wszystkim dzieciom bezpiecznych, pogodnych wakacji oraz udanego wypoczynku, a przyszłym pierwszoklasistom samych sukcesów w ich przyszłej edukacji. Po oficjalnej części odbyło się rozdanie zasłużonych Dyplomów i nagród za czynny udział w życiu przedszkola.
Zakończenia roku szkolnego 2020/2021
24.06.202125 czerwca 2021 r.
Zakończenie roku szkolnego będzie przebiegało zgodnie z zachowaniem zasad związanych z przeciwdziałaniem Covid-19.
Prosimy o przybycie do szkoły tylko osób zdrowych, zakładanie maseczek w budynku szkoły, dezynfekowanie rąk oraz zachowanie dystansu społecznego.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/21 dla grup przedszkolnych odbędzie się na hali o godz. 8.00
Msza św. w kościele – godz. 9.00.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/21 dla klas I- III odbędzie się na hali o godz. 10.00
Spotkania z wychowawcą w wyznaczonych salach (bez udziału rodziców) – według poniższego harmonogramu.
Dzień Ojca
23.06.2021Uczniowie klasy II nie zapomnieli również o Dniu Ojca, który przypada na dzień 23 czerwca. Na zajęciach edukacji plastycznej, pod kierunkiem pani Ewy Janik przygotowali ciekawe laurki i zredagowali najszczersze, dziecięce życzenia:
,,Kochany tato"
Niech Ci się spełnią pragnienia, niech słonko zawsze Ci świeci! Przyjmij te skromne życzenia od kochających Cię dzieci.
Integracyjny grill uczniów klasy II
23.06.202122 czerwca uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą, na terenie amfiteatru przygotowali spotkanie integracyjne, na które po tak długiej izolacji wszyscy czekali. Była to okazja do wspólnych zabaw, śpiewu, konkursów oraz wspólnego grillowania. Rozmowom i śmiechom nie było końca. W przygotowaniu grilla pomocą służyła mama jednej z uczennic, pani Kamila Boruczenko, której serdecznie dziękujemy.
CERTYFIKAT I PODZIĘKOWANIE za aktywny udział w I edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii”
21.06.202113Oddziały Przedszkolne z naszej szkoły w okresie od września 2021r. do czerwca 2021r. wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii”. Udział w projekcie był odpowiedzią na realizację jednego z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021, którym jest „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”. Głównym celem projektu było rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez wprowadzenie dziecka w świat technologii oraz rozwijanie współpracy między nauczycielami z różnych przedszkoli z całej Polski.
Szczegóły dotyczące projektu oraz fotogaleria z realizacji dostępne są w linku poniżej
WYRÓŻNIENIE w XVII Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „ Śpiewaj, śpiewaj i graj” dla uczennicy Julii Kister z kl IV i Weroniki Szewczyl z kl II
21.06.2021Uczennice z naszej szkoły Julia Kister z kl IV i Weronika Szewczyk z kl II otrzymały Wyróżnienie w XVII Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Śpiewaj, śpiewaj i graj".
Serdecznie gratulujemy .
Dorota Maciejewska
Rajd rowerowy i integracyjne spotkanie przy ognisku uczniów klasy czwartej
19.06.2021W dniu 18.06.2021 roku uczniowie klasy czwartej wraz z nauczycielami wybrali się na rajd rowerowy po najbliższej okolicy. Miejscowością docelową były Nowiny. W trakcie drogi uczestnicy wyprawy podziwiali piękne zakątki naszej gminy. Urokliwe miejsce w sąsiedztwie stawu z przygotowanym ogniskiem udostępnił nam Pan Józef Kowalik. Po przybyciu uczniowie rozpalili ognisko przy, którym piekli kiełbaski. Ognisko i wspólny posiłek był okazją do niekończących się rozmów, zabaw i radosnego śmiechu uczniów. Po ponad siedmiu miesiącach zdalnej nauki takie spotkanie było wszystkim bardzo potrzebne. Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi Kowalikowi za to, że mogliśmy, w tym miejscu ciekawie spędzić czas.Opiekunami uczniów byli: Grzegorz Rycyk, Marzena Szymaniak i Bożena Rybak.
EGBZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
14.06.20211W dniu 7 czerwca 2018 r. uczniowie kl. IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.
Celem tego egzaminu było:
- popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,
- kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,
- popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy,
- popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
Egzamin składał się z dwóch części.
Część teoretyczna.
Było to sprawdzenie wiadomości, część odbywała się w formie testu jednokrotnego wyboru.
Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowania, udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 30 minut. Aby go zdać, musieli poprawnie odpowiedzieć na 80% pytań zawartych w teście. Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego.
Część praktyczna
Egzamin praktyczny odbył się w Miasteczku Ruchu Drogowego. Polegał na ocenie kierującego rowerem pod względem:
a) przestrzegania przepisów w ruchu drogowym,
b) umiejętności prawidłowej techniki jazdy, a w szczególności:
· pozycja kierującego na rowerze,
· upewnienie się o możliwości jazdy,
· upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy,
· hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali zaproszeni policjanci z WRD KPP Krasnystaw, dyrektor szkoły – p. Elżbieta Sawa, koordynator wychowania komunikacyjnego – p. Dorota Maciejewska
Egzamin na kartę rowerową zaliczyło 100% uczniów przystępujących do egzaminu
Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy” Gratulujemy!
Dorota Maciejewska
OFERTA WYPOCZYNKU W FORMIE KOLONII LETNICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 2021
14.06.2021Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych po raz kolejny organizuje wyjazd na wypoczynek letni w formie kolonii w 2021 r. w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika. Koszt jaki ponoszą rodzice to: 470,00 zł za turnus plus transport (180,00 zł).
Kolonie letnie organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia – urodzonych po 01 stycznia 2005 r., których co najmniej jedno z rodziców /prawnych opiekunów jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie ma ubezpieczenie emerytalno–rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.
więcej informacji udziela sekretariat szkoły oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych tel 82) 576 14 16, 579 525 627, 502 355 901, 516 060 965, 531 846 808
Miejsce wypoczynku:
Ośrodek Wczasowo-Kolonijny POLAR
Wczasowa 5, 82-103 Stegna
TERMINY TURNUSÓW STEGNA:
- 5-13.07.2021
- 18-26.07.2021
- 27.07-05.08.2021
- 6.08-14.08.2021
- 15.08-23.08.2021
- 5-13.07.2021
Projekt CMI
14.06.2021W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła brała udział w projekcie CMI (Centrum Mistrzostwa Informatycznego). Jest to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. W projekcie uczestniczyli uczniowie z klas 4-6. Zajęcia, z uwagi na istniejącą sytuację pandemiczną, początkowo odbywały się w formie stacjonarnej, później w zdalnej. Mimo trudnej sytuacji zajęcia odbywały się systematycznie w wymiarze dwóch godziny tygodniowo. Bardzo cieszy fakt, iż z ogólnej liczby 14 uczniów, którzy przystąpili do projektu, tylko jedna osoba nie ukończyła go. Na jej miejsce od razu zgłosiła się inna osoba, zachęcona opiniami koleżanek i kolegów. Frekwencja na zajęciach była bardzo wysoka, kilkoro uczniów uzyskało 100% frekwencję. Na zajęciach uczniowie poznawali i poszerzali swoje wiadomości i umiejętności odnośnie algorytmiki i programowania, tworzyli różne programy i gry, głównie w Scratchu. Dzięki projektowi nasza szkoła wzbogaciła się też o zestaw 3 robotów wraz z osprzętem. W dniu 10 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, na którym wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody za ukończenie projektu oraz dodatkowe nagrody dla osób najbardziej aktywnych. Pani dyrektor Elżbieta Sawa pogratulowała uczniom ukończenia projektu, chęci pracy i zaangażowania. Wszyscy byli bardzo zadowolenie i wyrazili chęć uczestnictwa w przyszłorocznym projekcie, do którego już się zgłosiliśmy. Tym razem staramy się o 2 granty, oprócz algorytmicznego również o grant projektowy, na którym z pewnością wykorzystamy pozyskane roboty. Kółko prowadził Jerzy Maj.
3
#challengeniebieskiemotyle2021
14.06.2021Celem akcji #challengeniebieskiemotyle2021 jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
Hasło, które przyświeca nam w tym roku brzmi: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! Jako placówka oświatowo-wychowawcza jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując trzy symboliczne zadania:
- wykonaliśmy prace plastyczne „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”,
- ubraliśmy się na niebiesko,
- napisaliśmy o akcji na stronie internetowej naszej szkoły i na facebooku
Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!
Dziękujemy za nominację i kontynuujemy akcję wspólnie #challengeniebieskiemotyle2021
Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych działań.
Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!
14.06.2021Rozpoczniemy program jako jedna ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange.
#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.
#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.
Odznaka Jakości eTwinning
11.06.20211Dnia 11 czerwca 2021 r. otrzymaliśmy Odznakę Jakości z Krajowego Biura eTwinning za wysoki poziom realizacji projektu eTwinning „W głowie się nie mieści – lekcje z emocjami”. Projekt realizowany był od stycznia 2021 roku w Oddziale Przedszkolnym dla 3-4 latków.
Szczegóły dotyczące projektu oraz Fotorelacja z przebiegu jego realizacji dostępne są w linku poniżej
"W głowie się nie mieści - lekcje z emocjami"
Projekt „W głowie się nie mieści – lekcje z emocjami” dotyczył bardzo trudnego, ale i niezwykle ważnego zwłaszcza dla dzieci tematu, a mianowicie emocji. Podstawą do pracy nad projektem był film animowany, który pozwolił dzieciom spojrzeć na swoje zachowania z zupełnie innej perspektywy. Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza to bohaterowie bajki, którzy towarzyszyli nam podczas trwania projektu. To właśnie te emocje odkrywaliśmy w trakcie wykonywania kolejnych projektowych działań. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak rozpoznawać i nazywać uczucia. Poznały sposoby wyrażania złości w sposób akceptowany społecznie. Podczas zadań miały możliwość rozwijania umiejętności ICT, rozumienia znaczenia kodowania i dekodowania informacji, czytania uproszczonych rysunków, piktogramów, znaków informacyjnych.
Działania projektowe dały możliwość wsparcia dzieci w emocjonalnej edukacji.
Wyróżnienie dla Igora Chęcia za udział w Konkursie Fotograficznym ,, Leśny album - natura nie znosi próżni"
11.06.2021Konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Nadleśnictwo Krasnystaw. Do konkursu zgłoszono 189 prac autorstwa 70 uczniów z całego regionu.
Zaproszenie
07.06.2021Drodzy Rodzice,
Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk serdecznie zaprasza Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line dotyczącym szczepień nastolatków, które odbędzie się dniu 7 czerwca (poniedziałek ) 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas spotkania przedstawiciele I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie przekażą pełne informacje na temat programu szczepień dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) oraz wyjaśnią wszelkie wątpliwości z tym związane.Link do konferencji:https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MWI5MDQxNTUtZmYxYi00NzFkLWE3ZjQtODI5MTU4ODBjMWIy%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a
#CHALLENGENIEBIESKIEMOTYLE2021
02.06.2021W tym roku szkolnym nasza szkoła została nominowana przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach do akcji #challengeniebieskiemotyle2021, której celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
Hasło, które przyświeca nam w tym roku brzmi: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! Jako placówka oświatowo-wychowawcza jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując trzy symboliczne zadania:
- wykonaliśmy prace plastyczne „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”,
- ubraliśmy się na niebiesko,
- napisaliśmy o akcji na stronie internetowej naszej szkoły i na facebooku
Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!
Dziękujemy za nominację i kontynuujemy akcję wspólnie #challengeniebieskiemotyle2021
NOMINUJEMY:
- Publiczną Szkołę Podstawową w Łopienniku Dolnym
- I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie
Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu
Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:
1) Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
2) Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".
3) Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com
Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
4) Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5) Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie