• Niecodzienna lekcja pt. "Poczuj chemię do fizyki"

29.09.2022

29 września w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. Poczuj chemię do fizyki prowadzona przez grupę młodych naukowców Zaelektryzowani. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i starszych uczniów szkoły. W programie znalazły się zabawy z gazami (ciekły azot, hel, metan), ale również ciekawe zjawiska z fizyki (ciśnienie w próżni). Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody; uczniowie mieli okazję zobaczyć poduszkowiec, który uniósł chętne osoby w powietrze. Eksperymenty wywołały wiele śmiechu, zwłaszcza ten, w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika. Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że uczniowie poczuli się jak w prawdziwym laboratorium.

• Innowacja pedagogiczna "Sami gotujemy i zdrowo jemy"

28.09.2022

W ubiegłym roku nasza szkoła przystąpiła do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Zostały zakupione różnego rodzaju nowoczesne pomoce edukacyjne. Między innymi meble i sprzęt do wyposażenia kuchni. W celu efektywnego ich wykorzystania w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna o charakterze organizacyjno - programowym "Sami gotujemy i zdrowo jemy". Jej celem jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, nabywanie wiedzy na temat zdrowej żywności oraz rozwijanie kultury sporządzania posiłków. W dniu 27.09.2022 roku uczniowie klasy VI w ramach realizacji tej innowacji na lekcji techniki upiekli ciasto buraczkowe. Z dużym zaangażowaniem i radością przystąpili do realizacji zadania. Mamy nadzieję, że inni uczniowie w swoich domach podejmą podobne wyzwanie. Nauczyciel prowadzący projekt - Bożena Rybak.

28.09.2022

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, Celem jest zwrócenie uwagi na korzyści i przyjemności płynące z nauki języków obcych.Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków, jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o narodowej tożsamości.

• Międzynarodowy Dzień Kropki - International Dot Day

18.09.2022

15 września jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Jest to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości.

Dzień ten przypomina nam również, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które warto odkrywać.

Obchody Dnia Kropki w klasie IV i VI na lekcjach plastyki z Panią Dorotą Maciejewską.

Obchody Dnia Kropki  w oddziale przedszkolnym dla 3-4 latków. Wych. Katarzyna Suchodolska

Obchody Dnia Kropki w Zerówce. Wych. Ewa Janik

Obchody Dnia Kropki  w Zerówce. Wych. Luiza Zabłocka

Obchody Dnia Kropki w Oddziale Przedszkolnym dla 4-5 latków. Wych. Danuta Sachar

Obchody Dnia Kropki w klasie II na lekcji języka angielskiego z Panią Małgorzatą Dega.

• Wycieczka klasy V, VI i VIII na pokazy chemiczne w ramach Festiwalu Nauki w Lublinie

16.09.2022

Dnia 13 września uczniowie naszej szkoły, klas V, VI, VIII uczestniczyli w pokazach chemicznych na UMCS - ie przeprowadzonych w ramach Festiwalu Nauki w Lublinie. Zajęcia przygotowane i zaprezentowane zostały przez pracowników naukowych uczelni. Dzieci mogły się naocznie przekonać, że chemia może być bardzo kolorowa, ale i głośna, co udowodniły pokazy z wodorem. Drugim etapem wyjazdu była wizyta w Uniwersytecie Przyrodniczym, gdzie mogli zapoznać się z życiem jaszczurek, możliwością ich hodowania i budowy domowego terrarium. Na zakończenie udaliśmy się do Strefy Wysokich Lotów, czyli Parku trampolin i tam dopiero wszyscy dali upust dziecięcej energii.

Wszyscy ocenili wyjazd za udany.