Zapraszamy do skłądania ofert na dostawę oleju opałowego.
Termin składania ofert: do dnia 26.01.2023 r. do godz. 11:00
zapytanie-ofertowe-1-2023(1)_(2).doc
Zapraszamy do skłądania ofert na dostawę oleju opałowego.
Termin składania ofert: do dnia 26.01.2023 r. do godz. 11:00
zapytanie-ofertowe-1-2023(1)_(2).doc
Uczniowie całej społeczności szkolnej z PSP w Łopienniku Nadrzecznym kolejny raz pokazali, że dobre serce, życzliwość i wrażliwość na potrzeby skrzywdzonych i niechcianych zwierząt jest dla nich bardzo ważna i znacząca. W trudnym okresie, jakim okazał się okres zimowy wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele włączyli się aktywnie w zbiórkę karmy i pieniędzy dla psów i kotów, które są pod opieką Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt – Sekcja Krasnystaw.
Jest to organizacja non profit, to znaczy, że utrzymuje się wyłącznie z darowizn oraz datków członków stowarzyszenia i osób prywatnych oraz firm sponsorujących działania organizacji. W Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt wszyscy członkowie działają jako wolontariusze, niosąc tym samym bezinteresowną pomoc zwierzętom będącym w potrzebie.
Każde zwierzę pod opieką stowarzyszenia jest zabezpieczone i objęte pomocą weterynaryjną, ale osoby, które zajmują się tymi zwierzętami potrzebują wsparcia finansowego i materialnego. Takie wsparcie udzieliliśmy tej organizacji, a finał akcji odbył się 9 stycznia w naszej placówce. Gościem na spotkaniu z dziećmi przedszkolnymi i uczniami klas 1-3 była wolontariuszka, inspektorka Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt – Sekcji Krasnystaw Pani Karina Kielech, która opowiedziała o sposobie działania stowarzyszenia, akcjach pomocy zwierzętom zaniedbanym i porzuconym oraz o tym jak wygląda praca wolontariusza w takiej organizacji. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci wypytywały o różne sytuacje i chętnie opowiadały o swoich zwierzętach, którymi się opiekują.
Tak pozytywnie odebraliśmy tę wizytę, że padły deklaracje ze strony dzieci o kolejnej akcji pomocy i wsparcia dla stowarzyszenia oraz spotkaniu z wolontariuszami i ich zwierzętami, które kiedyś też były pod opieką tej organizacji. Takie akcje to kolejna dawka pozytywnego zachowania i ogromnej wrażliwości, jakże potrzebnej w tych trudnych i bezdusznych czasach. Inicjatorkami akcji była p. B. Ćwirzeń i L. Zabłocka.
12 stycznia uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu Mobilne Laboratoria Przyszłości.
Laboratoria Przyszłości to program rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w odkrywaniu talentów.
Uczniowie zapoznali się z nowoczesnym sprzętem i aplikacjami, między innymi z programem rozpoznającym gesty, aplikacją do projektowania przedmiotów do druku 3D oraz z pracą drukarki 3D. Zajęcia pokazowe "Czym jest i co potrafi sztuczna inteligencja?" wprowadzały uczniów w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej.
W naszej szkole nauczyciele: informatyki, matematyki i przyrody realizują na swoich lekcjach projekt „ProLog”. Jest to projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, którego celem jest wspieranie i rozwijanie kompetencji kluczowych wśród uczniów i nauczycieli. Polega on na wprowadzeniu do nauczania przedmiotów ścisłych nowych metod dydaktycznych. Zakłada wykorzystywanie robotyki i programowania do przekazywania i utrwalania treści z podstawy programowej ww. przedmiotów, a także wprowadzenie do zajęć metody przechodniowości pozwalającej na osiągnięcie lepszych efektów edukacyjnych. Udział w nim umożliwi pogłębienie wiedzy z zakresu wykorzystania robotyki i myślenia komputacyjnego w ramach realizacji podstawy programowej z przedmiotów ścisłych.
W naszej szkole realizowany jest na zajęciach w klasie IV.
GMINNY KONKURS KOLĘD
pt. ”Zaśpiewajmy Jezusowi”
Łopiennik Nadrzeczny 2023’
ORGANIZATOR
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym
Gminny Ośrodek Kultury w Łopienniku Górnym
CELE IMPREZY
1. Podtrzymywanie tradycji wspólnego kolędowania.
2. Prezentacja umiejętności muzycznych uczestników.
3. Wymiana doświadczeń muzycznych.
UCZESTNICY
W Spotkaniach z Kolędą mogą wziąć udział soliści w trzech kategoriach:
- kategoria I (kl. I- III)
- kategoria II (IV- VIII)
OCENA I NAGRODY
1. Jury powołane przez organizatorów dokona oceny wykonawców biorąc pod uwagę:
- dobór repertuaru,
- interpretację,
- warunki głosowe,
- ogólny wyraz artystyczny.
2. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
3. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.
Każdy uczestnik konkursu:
· przygotowuje do prezentacji konkursowej jedną kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną w dowolnym języku polskim, angielskim lub niemieckim.
· przesyła wypełnioną kartę zgłoszenia lub dostarczają osobiście do PSP w Łopienniku Nadrzecznym wraz z oświadczeniem (skan lub zdjęcie)
do dnia 6 stycznia 2023 r. na adres email szkoły: zs-lopiennik@o2.pl
(W tytule maila prosimy wpisać – KONKURS KOLĘD)
NFORMACJE ORGANIZACYJNE
· Konkurs Kolęd rozpoczną się 11 stycznia 2023 r. o godz. 10.00 (środa ) w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym. Organizatorzy zapewniają nagłośnienie, mikrofony, odtwarzacz CD.
· Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny lub instytucji delegującej.
· Zgłaszający ubezpiecza uczestników na czas przejazdu i pobytu na imprezie.
· Sprawy sporne lub nieobjęte regulaminem rozstrzyga organizator w porozumieniu z jury.
Powered by aSc EduPage