• Karta rowerowa w naszej szkole

30.05.2022

Dzisiaj 30 maja 2022 r. w niełatwych warunkach pogodowych, odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Egzamin  przeprowadziła pani Elżbieta Sawa dyrektor szkoły oraz  pani Dorota Maciejewska nauczyciel techniki i koordynator wychowania komunikacyjnego w naszej szkole.

Uczniowie klasy czwartej przez cały rok przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Na zajęciach techniki zdobywali wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i praktycznej jazdy rowerem.

Dzisiejszy egzamin nie należał do najłatwiejszych. Aby zdać  egzamin praktyczny należało prawidłowo pokonać  wyznaczoną trasę zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Pomimo deszczu wszystkim,  udało się  zdać egzamin na kartę rowerową. Wszystkim gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi.

• Weź udział w konkursie

26.05.2022

Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”Otwiera się w nowym oknie.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV–VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych a także nauczycieli.

Zadaniem ucznia jest wykonanie pisemnej pracy konkursowej w formie opowiadania, listu, kartki z pamiętnika, eseju lub rozprawki. Napiszcie o waszych rodzinnych przygodach, o tym, jak lubicie wspólnie spędzać czas, o ważnych wydarzeniach, o relacjach, które sprawiają, że wasza rodzina jest wyjątkowa.

Na prace konkursowe czekamy do 24 czerwca 2022 r. pod adresem: rodzina.ore.edu.pl

• ,,Jesteśmy blisko”

19.05.2022

,,Jesteśmy blisko” to inicjatywa, w której Bank Pekao zachęca swoich pracowników do tego by wzięli odpowiedzialność  za swoje otoczenie, za środowisko naturalne, edukację, zdrowie oraz pielęgnowanie historii i tradycji. Dlatego też cieszymy się, że możemy  zaangażować się na rzecz lokalnej społeczności, jaką jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzeczym - mówi Pani Beata Kuter - lider projektu.

Pomysł na projekt  „Bank Pekao Ambasadorem  zmian na lepsze, budowa Kącika wypoczynkowo-relaksacyjnego połączonego z czytelnią” uzyskał grant w wysokości 5000PLN brutto  w konkursie „Jesteśmy blisko” organizowanym przez Fundację Banku Pekao S.A. imienia dr. Mariana Kantona. W klasach VI- VIII zostały przeprowadzone warsztaty na temat bankowości.

Projekt zrealizowano przez  wolontariuszy z V Oddziału Banku Pekao S.A. w Lublinie:

Pani Beatę Kuter

Pani Ewa Rak

Pani Małgorzata Małyska

Pan Piotr Mirończuk

Pan Mateusz Dyduch

Serdecznie dziękujemy, za zaangażowanie na rzecz naszej społeczności szkolnej.

• Koło informatyczne CMI

17.05.2022

Zakończyły się zajęcia koła informatycznego objętego programem Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Na zakończenie  uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody za aktywny udział w zajęciach.

Kółko informatyczne w ramach projektu CMI

Koło informatyczne prowadzone jest przez p. Jerzego Maja który już po raz drugi zdobył grant na prowadzenie zajęć w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego to prestiżowy projekt o zasięgu ogólnopolskim. W ramach projektu szkoła otrzymała 3 roboty, które służą uczniom naszej szkoły. CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów, między innymi poprzez start w zawodach algorytmicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i talentów.

Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie https://cmi.edu.pl/

Partner Wiodący Projektu - Politechnika Łódzka

Partnerzy Projektu:

Akademia Górniczo- Hutnicza

Politechnika Gdańska

Politechnika Wrocławska

Patronat:

Ministerstwo Edukacji i Nauki

NASK

Ministerstwo Cyfryzacji

W zajęciach koła, prowadzonych na terenie naszej szkoły, uczestniczą uczniowie z klas IV - VIII. Zajęcia odbywają się  dwa razy w tygodniu i trwają dwie godziny lekcyjne.

W tle jedna z aplikacji przygotowana przez uczestników koła informatycznego.

Drobne prezenty dla aktywnych uczestników.

I dyplomy.

• Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

05.05.2022

3 maja obchodzimy w Polsce Święto Narodowe upamiętniające uchwalenie Konstytucji z 1791 roku.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja należą do stałych elementów naszego kalendarza szkolnego. Uświetniane są uroczystą akademią, którą  w tym roku przygotowała klasa II, III, IV, V, VII i VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego "0", pod kierunkiem p. Doroty Maciejewskiej i p. Dariusza Jagiełło. Dekorację przygotowała p. Wioletta Kulik.

W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Usłyszeliśmy również pieśni patriotyczne, oraz podziwialiśmy tańce w pięknych ludowych strojach.

Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Łopiennik Górny Pan Artur Sawa oraz Pani Dyrektor Elżbieta Sawa.