• Informacje

      • Noc Profilaktyki w Szkole

       15.04.2024

       Nowa galeria Noc Profilaktyki 2024 została dodana do albumu fotograficznego

       Noc Profilaktyki w Szkole: Razem dla Zdrowia i Bezpieczeństwa Naszych Dzieci

       W ostatni piątek, 12 kwietnia, społeczność Gminy Łopiennik Górny zgromadziła się na niezwykłym wydarzeniu - Nocy Profilaktyki w Szkole. To inicjatywa, która skupia się na promowaniu zdrowego stylu życia oraz edukacji dotyczącej bezpieczeństwa wśród uczniów i ich rodzin. Zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Łopiennik Górny, Artur Sawa, przedstawiciel Sanepidu, Pani Agata Wójtowicz, Przewodniczący Rady Gminy, Pan Wojciech Kister, Dyrektor Biblioteki, Pani Grażyna Skrzypa, Dyrektor ZOZ Łopiennik, Pani Jolanta Sawa oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krupem, Pani Izabela Józefowska, przedstawiciel PSP w Krasnymstawie Michał Szadura oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym Elżbieta Sawa, wzięli udział w tej inspirującej inicjatywie.

       Zdrowie i Bezpieczeństwo na Pierwszym Planie

       Noc Profilaktyki w Szkole to wyjątkowe wydarzenie, które skupia uwagę na ważnych aspektach zdrowia i bezpieczeństwa. Wspierając inicjatywy takie jak akcje promujące aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie oraz edukację na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, społeczność szkolna stara się w pełni zaangażować w dbanie o dobre samopoczucie swoich uczniów.

       Działajmy Razem dla Zdrowia i Bezpieczeństwa

       Noc Profilaktyki w Szkole to nie tylko wydarzenie jednorazowe, ale także manifestacja naszego zaangażowania w budowanie świadomej i bezpiecznej społeczności. Dzięki współpracy wszystkich zaangażowanych stron możemy kontynuować naszą misję promowania zdrowia i bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Wszyscy jesteśmy częścią tej wspólnej inicjatywy, a nasze działania mają długofalowy wpływ na dobro naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Dlatego razem działajmy dla zdrowia i bezpieczeństwa naszej społeczności!

       Zdrowie i Bezpieczeństwo Zawsze na Pierwszym Miejscu

       Noc Profilaktyki w Szkole to wyjątkowa okazja do zjednoczenia sił na rzecz promocji zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom oraz instytucjom za ich wsparcie i zaangażowanie. Niech ta noc będzie inspiracją do dalszych działań na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa naszej społeczności!

      • Oliwia i Szymon z klasy 1B laureatami w konkursie powiatowym.

       08.04.2024

       5 kwietnia 2024 r. W Młodziezowym Domu Kultury w Krasnymstawie został rozstrzygnięty XXI Powiatowy Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej i XX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej. Nagrodę w konkursie plastycznym W kategorii klas 1-3 otrzymała Oliwia Zadura z klasy 1B. W konkursie recytatorskim najlepszy był Szymon Kulik z klasy 1B. Dzieci do konkursu przygotowała pani Dorota Maciejewska. Gratulujemy zwycięzcom. W kategorii klas 4-6 prace plastyczne Weroniki Szewczyk i Wiktorii Wachałowicz zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Opiekunem uczennic był Pan Leszek Duda. Nagrodzone w konkursie prace plastyczne możemy oglądać w MDK Krasnystaw.

       Wszystkim nagrodzonym i zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

      • Dzień Książki Dla Dzieci

       03.04.2024

       Co roku 2 kwietnia na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Ta data wiąże się z dniem urodzin słynnego autora baśni, Hansa Christiana Andersena, który napisał między innymi „Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynkę z zapałkami”, „Calineczkę”. W naszej szkole uczciliśmy to święto akcją biblioteczną. Chętni uczniowie z klas I–III otrzymali do pokolorowania obrazki tematyczne, każdy uczestnik wypożyczył w tym dniu książkę, otrzymał słodką nagrodę oraz wziął udział w losowaniu małego upominku.

       Uczeń klasy III Kacper Wasil otrzymał z rąk Pani Dyrektor dyplom oraz nagrodę za udział w konkursie „Moja przygoda z Misiem Uszatkiem”. Kacper napisał bardzo ciekawe opowiadanie w formie pięknie przyozdobionej książeczki.

      • Światowy Dzień Wody

       26.03.2024

       Każdego roku w dniu 22 marca jest obchodzony Światowy Dzień Wody. Celem święta jest przypomnienie, że woda jest niezbędna do życia człowieka oraz zwrócenie uwagi na fakt, że niemal miliard ludzi na świecie nie ma dostępu do bezpiecznych źródeł dobrej jakości wody pitnej. Nasza szkoła jak co roku również uczestniczyła w tym ważnym dla przyszłości naszej planety święcie.

       Uczniowie klasy IV wspólnie z dziećmi z Zerówki uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w naszej Ekopracowni powstałej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

       Poprzez prezentację, wykonywane prace, plakaty, a także piękne przedstawienie pod hasłem „Skąd się wzięła woda w mojej szafie?” przygotowane przez uczniów klasy IV , wspólnie mogliśmy odpowiedzieć na pytania: po co nam woda i jak możemy ją oszczędzać?. Zajęcia odbyły się również w powiązaniu z Polską Akcją Humanitarną pod hasłem „Woda dla pokoju”.

      • Wiosenny tydzień

       26.03.2024

       Wszyscy tęsknimy już za wiosną z wszystkimi jej urokami, chociaż pogoda nas nie rozpieszcza, to już cieszymy się na jej przyjście. W naszej szkole wszelkimi sposobami staraliśmy się udowodnić, że jesteśmy przygotowani i pozytywnie nastawieni na pojawienie się w przyrodzie tej niesamowitej pory roku. Ostatni tydzień przebiegał pod hasłem „Szalony wiosenny tydzień”. W poniedziałek, czyli 18 marca odbył się „Dzień bez plecaka”, kolejny „Dzień na opak”. 20 marca „Dzień szalonej fryzury” a w czwartek większość uczniów przyszła ubrana na zielono aby tym zaznaczyć „Dzień żaby”. Pomysłowość naszych dzieci jest ogromna a przy tym było wiele dobrej zabawy. 

       Wyruszyliśmy także na wycieczki. Klasy młodsze I – III, dnia 21 marca bawiły się w parku trampolin w Lublinie a w piątek starsi uczniowie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry” w Krasnostawskim Domu Kultury, który wystawiał Narodowy Teatr Edukacyjny im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

       Mamy nadzieję, że wiosna jest już tuż, tuż.

      • Apel poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych

       04.03.2024

       1.03.2024 r w naszej szkole odbył się apel poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Został on przygotowany przez uczniów i wychowawcę kl.VI . Społeczność szkoły dowiedziała się , że ci żołnierze byli patriotami, a spędzili najlepsze lata życia w polskich więzieniach, torturowani i poniżani. Zapłacili za swoje przywiązanie do ojczyzny najwyższą cenę. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego, wywodzący się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od roku 1944 walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą Polskę, wierni złożonej przysiędze.

       Zamordowani bohaterowie skazani zostali przez władze komunistyczne na zapomnienie. Ich groby znajdują się w lasach, na tzw. łączce przy murze cmentarza na Powązkach oraz w innych, nieodkrytych jeszcze miejscach.

       Większość zbrodniarzy stalinowskich, którzy wydawali wyroki, uniknęła kary i odpowiedzialności za swoje czyny. Nigdy nie zostali osądzeni. Jest to tragiczny paradoks polskiej historii i wielka niesprawiedliwość.

       Po wielu latach przywracana jest pamięć o Żołnierzach Wyklętych

      • Podsumowanie pierwszego okresu roku szkolnego 2023/2024

       26.02.2024

       Dnia 16 lutego w naszej szkole odbył się apel, na którym podsumowano pierwszy okres roku szkolnego 2023/2024 i wręczono stypendia Wójta Gminy za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Na uroczystości obecny był Pan Wójt Artur Sawa, Elżbieta Sawa Pani Dyrektor szkoły, rodzice i uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienia za miniony semestr.

       Na początek Pani Dyrektor przekazała informacje dotyczące osiągnięć najlepszych uczniów w poszczególnych klasach oraz zapoznała zebranych z projektami i działaniami edukacyjnymi realizowanymi w naszej placówce w minionym okresie roku szkolnego.

       Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce:

       Lokata Średnia Imię i nazwisko ucznia Oddział

       1. 5,36 Antonina Tokarczuk Klasa 4

       2. 5,36 Karol Tokarczuk Klasa 4

       3. 5, 33 Aleksandra Ozonek Klasa 6

       4. 5, 29 Zuzanna Weremko Klasa 7

       5. 5,27 Dominika Wasyluk Klasa 4

       6. 5,25 Weronika Szewczyk Klasa 5

       7. 5, 21 Maria Tokarczuk Klasa 7

       8. 5,18 Zuzanna Bodak Klasa 4

       9. 5,18 Filip Toczony Klasa 4

       10. 5,17 Kornelia Paraficz Klasa 5

       11. 5,17 Daniel Wasyluk Klasa 5

       12. 5,09 Miłosz Skubisz Klasa 4

       13. 5, 08 Lena Wojtal Klasa 5

       14. 5,00 Krzysztof Kulibab Klasa 6

       15. 4,91 Maja Baranowska Klasa 4

       16. 4,91 Katarzyna Kulibab Klasa 4

       17. 4,91 Agata Puławska Klasa 4

       18. 4,86 Nikola Goś Klasa 7

       19. 4,82 Martyna Kulibab Klasa 4

       20. 4,82 Zofia Sawa Klasa 4

       21. 4,77 Mikołaj Więsztal Klasa 7

       22. 4,75 Amelia Podgórska Klasa 5

       Następnie odbyło się wręczenie stypendium uczniom klas 4 - 8. Zaświadczenia wręczał Pan Wójt i Pani Dyrektor w obecności rodziców nagrodzonych.

       Wyróżnienia za osiągnięcia naukowe otrzymali:

       Klasa 4

       1. Antonina Tokarczuk

       2. Karol Tokarczuk

       3. Dominika Wasyluk

       Klasa 5

       1. Weronika Szewczyk

       Klasa 6

       1. Aleksandra Ozonek

       Klasa 7

       1. Maria Tokarczuk

       2. Zuzanna Weremko

       Stypendia sportowe otrzymali:

       1. Szymon Jacuniak – klasa 4.

       2. Wojciech Jacuniak – klasa 5.

       3. Gabriel Żołyniak – klasa 5.

       4. Karol Górny – klasa 6.

       5. Filip Sokoluk – klasa 7.

       Na wyróżnienie zasłużyli także uczniowie, którzy bardzo systematycznie uczęszczali na zajęcia.

       Ani jednej godziny nie opuścili:

       1. Antonina Tokarczuk – klasa 4.

       2. Antoni Pylak – klasa 5.

       3. Martyna Klusek – klasa 8.

       Niewiele niższą, bo prawie dziewięćdziesięcio dziewięcio procentową frekwencję uzyskali:

       1. Igor Pawelec – klasa 3.

       2. Dominika Wasyluk – klasa 4.

       3. Gabriel Żołyniak – klasa 5.

       4. Luiza Gładosz – klasa 6.

       5. Zuzanna Weremko – klasa 7.

       Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych oraz dalszych sukcesów w nowym okresie roku szkolnego 2023/2024.

       Uroczysty apel solowym występem uświetniła uczennica klasy piątej Weronika Szewczyk wykonując dwa utwory: „Prawie się udało” i „Życie jak poemat”.

      • Zaproszenie do udziału w projekcie

       09.02.2024

       Gmina Łopiennik Górny

       zaprasza do udziału w projekcie

       „ROZWÓJ KOMPETENCJI, UMIEJĘTNOŚCI, UZDOLNIEŃ, ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW

       W GMINIE ŁOPIENNIK GÓRNY” NR FELU.10.03-IZ.00-0056/23

       realizowanym poza edukacją formalną

       w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027,

       współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

       Do u działu w projekcie zapraszamy:

       Uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Łopiennik Górny

       potrzebujących podniesienia kompetencji cyfrowych.

       SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT PROJEKTU I KRYTERIÓW DOSTĘPU

       MOŻNA UZYSKAĆ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁOPIENNIKU NADRZECZNYM,

       ŁOPIENNIK NADRZECZNY 5A, 22-351 ŁOPIENNIK GÓRNY,

       POD NUMEREM TELEFONU: 825 773 317,

       ADRESEM E-MAIL: zs-lopiennik@o2.pl

       KAŻDY UCZESTNIK ZOSTANIE OBJĘTY WSPARCIEM Z WYBRANYCH TEMATÓW

       Z PIĘCIU OBSZARÓW KOMPETENCJI CYFROWYCH RAMY „DIGCOMP”

       W ZAKRESIE:

       » Zajęcia grupowe,

        » Indywidualny coaching szkoleniowy,

        » Indywidualny Mentoring edukacyjny,

        » Zbadanie i ocena nabytych kompetencji.

       *program zostanie ustalony na podstawie wyników przeprowadzonej diagnozy potrzeb.

        

       KAŻDY UCZESTNIK ZOSTANIE OBJĘTY WSPARCIEM Z WYBRANYCH TEMATÓW

       Z PIĘCIU OBSZARÓW KOMPETENCJI CYFROWYCH RAMY „DIGCOMP”

       W ZAKRESIE:

       » Zajęcia grupowe,

        » Indywidualny coaching szkoleniowy,

        » Indywidualny Mentoring edukacyjny,

        » Zbadanie i ocena nabytych kompetencji.

       *program zostanie ustalony na podstawie wyników przeprowadzonej diagnozy potrzeb

       Regulamin_rekrutacji_Lopiennik.docx

       zal_nr_1_Formularz_zgloszeniowy_dla_ucznia.docx

       zal_nr_2_Os__wiadczenie_o_przetwarzaniu_danych.docx

       zal_nr_3_Zgoda_rodzica_opiekuna_prawnego.docx

       Plakat_promocyjny_A3-__Lopiennik_Gorny-_druk_kolor.docx

      • Dzień Babci i Dziadka.

       23.01.2024

       "To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka."– Rudolph Giuliani

       Kochane Babcie i Drodzy Dziadkowie składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.

       Najcudowniejsze chwile dzisiejszego dnia to wspomnienia, które pozostaną na długo w pamięci.

      • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce ręcznej

       14.01.2024

       Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce ręcznej 11 i 12.01.2024

       Udanie rozpoczęli nowy rok kalendarzowy nasi szkolni sportowcy od mistrzostwa (chłopcy) i wicemistrzostwa (dziewczęta) w zawodach powiatowych w piłce ręcznej

       A oto wyniki:

       Dziewczęta:

       Fajslawice- Gorzków 1:9

       Gorzków- Łopiennik 6:1

       Fajslawice- Łopiennik 5:5

       Kolejność końcowa:

       1. Gorzków

       2. Łopiennik Nadrzeczny

       3. Fajslawice

       Chłopcy:

       Fajslawice- Gorzków 6:13

       Gorzków- Łopiennik 7:7

       Fajslawice - Łopiennik 4:17

       Kolejność końcowa:

       1. Łopiennik Nadrzeczny

       2. Gorzków

       3. Fajslawice

       Składy naszych drużyn:

       Dziewczęta: Wiktoria Lupa, Maja Wójtowicz, Maja Bubicz, Maja Filewicz, Wiktoria Sysa, Nikola Szadura, Gabrysia Wawrzysiuk, Marysia Tokarczuk, Aleksandra Górna, Nikola Bzowska i Zuzia Weremko.

       Chłopcy: Damian Olejarczyk, Bartosz Sysa, Tomasz Kasprzak, Filip Sokoluk, Bartosz Lupa, Kacper Szadura, Hubert Rybak, Piotr Wlizło, Aleksander Wasil i Marceli Podgórski.

       Chłopcy uzyskali kwalifikację do zawodów rejonowych, które odbędą się w lutym w Zamościu. Powodzenia!