• Informacje

      • Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskie

       24.06.2022

       W naszej Szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Konkurs składał się z trzech etapów: quiz sprawdzający znajomość flag państw UE, test wiedzy o krajach UE oraz przygotowanie plakatu o wybranym kraju UE. I miejsce w konkursie zajęły uczennice klasy 8: Agata Łusiak, Izabela Koguc i Milena Szewczak, II miejsce - klasa 7: Nikola Trojanowska, Zuzanna Weremko i Damian Karluk, III miejsce - klasa 6: Wiktoria Lupa, Gabriela Wawrzysiuk i Marceli Podgórski. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

      • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

       21.06.2022

       Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się w piątek 24 czerwca 2022r.

       • godz. 8.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla oddziałów  przedszkolnych
       • godz. 9.00 - Msza święta w Kościele Parafialnym  Świętego Bartłomieja Apostoła w Łopienniku Nadrzecznym
       • godz. 10.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy 1-8

       W tym dniu autobusowe przewozy dzieci odbędą się około godziny 8:30 (pod Kościół Parafialny).

       Natomiast odwóż planowany jest po uroczystym zakończeniu roku.

        

        

        

      • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ Europa i ja”

       19.06.2022

       Uczniowie klasy 3 na lekcjach języka angielskiego brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i ja”.

       Celem Projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, w naszym przypadku była to Wielka Brytania.

       Projekt składał się z ośmiu zadań, które umożliwiły uczniom bliższe poznanie wybranego kraju. Tematyka zadań to między innymi:

       - położenie geograficzne wyspy, symbole narodowe, ciekawostki o Wielkiej Brytanii

       - poznanie charakterystycznych zwierząt żyjących w Wielkiej Brytanii – największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się szara wiewiórka

       - prezentacja bajki „Miś Paddington” oraz rozwiązanie zadań w oparciu o film

       - stworzenie obrazkowego słownika w języku angielskim o tematyce bożonarodzeniowej

       - wycieczka po Londynie oraz poznanie najciekawszych miejsc i zabytków

       - informacje na temat kuchni i potraw

       - charakterystyka zespołu the Beatles

       - nauka zabaw, w które bawią się dzieci w Wielkiej Brytanii- nasi uczniowie poznali ‘Hide and seek’ oraz ‘Tag’.

       Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie podróżowali do Wielkiej Brytanii.

      • Certyfikat za udział w projekcie edukacyjnym UNICEF „eMOCje w GŁOWIE”

       19.06.2022

       W naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny UNICEF Polska „eMOCje w GŁOWIE”. Projekt pozwolił przybliżyć nauczycielom, rodzicom oraz uczniom zagadnienia związane z profilaktyką zdrowia psychicznego młodych ludzi. W ramach projektu zostały organizowane spotkania dla uczniów poświęcone tematyce zdrowia psychicznego. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać i chronić własne zdrowie. W klasach VI-VIII psycholog szkolny pani Anika Łagowska przeprowadziła zajęcia edukacyjne na temat emocji w oparciu o materiały przygotowane przez UNICEF POLSKA. Zostało przygotowana prezentacja multimedialna dla rodziców dotycząca profilaktyki zdrowia psychicznego, którą można zobaczyć na stronie naszej szkoły w zakładce agendy szkolne. Nauczyciele zgłębili wiedzę na temat ważności roli zdrowia psychicznego u uczniów.

      • Wycieczka na "Ranczo Arka"

       15.06.2022

       W dniu dzisiejszym dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły urocze Gospodarstwo Agroturystyczna o nazwie „Ranczo Arka”, znajdujące się w miejscowości Serniki. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki poznały przeróżne zwierzęta żyjące na ranczu. Nie dość, że można było je zobaczyć z bliska - to niektóre z wielką chęcią dawały się pogłaskać. Olbrzymią radość dzieciom sprawiła również przejażdżka kolejką wąskotorową oraz wagonikami. Dopełnieniem szczęścia był czas wolny na obszernym placu zabaw, na którym mogły dowoli korzystać ze wszelkich atrakcji. Na zakończenie dzieci posiliły się kiełbaskami upieczonymi na wielkim palenisku.

      • ,,Lektura w pudełku"

       14.06.2022

       14 czerwca uczniowie klasy III w niebanalny sposób podsumowali swoją przygodę z lekturą Toma Justyniarskiego ,,Psie troski". Każdy indywidualnie przygotował tekturowe pudełko, w którym umieścił rzeczy kojarzące się z treścią lektury oraz list do wybranego bohatera napisany według własnego pomysłu. Efekty pracy zaskoczyły nie tylko nauczyciela ale również samych trzecioklasistów, którzy kolejno prezentowali swoje prace. Po raz kolejny okazało się, że pokłady uczniowskiej kreatywności są wprost niezmierzone. Opracowanie lektury przebiegało pod kierunkiem Pani Ewy Janik.

      • Czekoladowy Autobus

       12.06.2022

       Nareszcie jest i u nas” Czekoladowy Autobus”!

       Czekaliśmy na ten przyjazd dwa lata, ale warto było. Najlepszym dowodem są uśmiechnięte i zadowolone dzieci, które miały okazję dowiedzieć się skąd bierze się czekolada, posmakować jej osobiście i dodatkowo wykonać swoją własną czekoladkę. Dziękujemy za ciekawe i słodkie doznania oraz wspaniałą zabawę, edukację i czekoladową integrację.

      • Wycieczka w góry

       09.06.2022

       Po dwóch latach przerwy wyruszyliśmy znowu na wycieczkę w góry. Tym razem bieszczadzkie ścieżki były celem naszej wyprawy. Przygoda rozpoczęła się w Sanoku. Mieliśmy możliwość zgłębienia historii i tradycji tego regionu. Wchodząc do skansenu, w magiczny sposób przenieśliśmy się do świata, którego już dawno nie ma. Podziwialiśmy domy mieszczan, zagrody wiejskie wraz z wyposażeniem oraz budynki sakralne. Dzień zakończył rejs statkiem po Solinie.

       Drugi dzień był pełen emocji, wyruszyliśmy z mapami na poszukiwanie drogi do ukrytych w bieszczadzkiej gęstwinie zagadek. Trasa wiodła przez górki, lasek i rzeczkę, którą przekroczyliśmy, raczej przeszliśmy trzy razy to był niezapomniany survival. Po południu najsprawniejsi wycieczkowicze mogli sprawdzić swoją siłę i odwagę na ściance wspinaczkowej. Było to bardzo emocjonujące wyzwanie dla starszych i młodszych uczestników.

       Ostatni dzień był sprawdzianem dla naszej wytrzymałości. Rano zdobywaliśmy Małą i Wielką Rawkę, a po południu wyruszyliśmy w drogę powrotną.

       Nad bezpieczeństwem czuwali nauczyciele: Marzena Szymaniak, Wioletta Kulik, Dariusz Jagiello Dorota Grzesiak, rodzic - Pani Agnieszka Surowiec oraz Pan przewodnik - Adam Sawicki.

      • Innowacja pedagogiczna pt. "Możesz na mnie liczyć - pierwsza pomoc przedmedyczna"

       09.06.2022

       W Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym w roku szkolnym 2021/2022 realizowana była innowacja pedagogiczna pt. "Możesz na mnie liczyć - pierwsza pomoc przedmedyczna". Głównym celem tego projektu było upowszechnianie znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Pokazy prowadzili uczniowie klasy 8, którzy umiejętności z tego zakresu nabyli podczas zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa. Swoją wiedzę i umiejętności prezentowali podczas Nocy Profilaktyki. Dla uczniów klas I - III pokaz odbył się 31.05.2022 rozpoczynając w ten sposób obchody Dnia Rodziny. Dla klas IV - VIII pierwszą pomoc ósmoklasiści zaprezentowali 02.06.2022 roku. Podczas spotkań uczniowie z wykorzystaniem fantomu przedstawiali resuscytację krążeniowo - oddechową u dorosłych i dzieci, pierwszą pomoc przy zachłyśnięciu u dzieci i dorosłych, zasady tamowania krwotoków oraz pozycję boczną bezpieczną. Celem zajęć było również uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę niesienia pomocy innym. Często o życiu człowieka decydują pierwsze minuty w akcji ratowniczej. W związku z tym niezbędna jest wiedza dotycząca podstawowych zasad postępowania podczas wypadków, które napotykamy w życiu codziennym. Uczniowie klasy VIII praktycznie pokazali swoim kolegom i koleżankom biorącym udział w spotkaniach zasady zachowania się na miejscu zdarzenia oraz sposób prowadzenia przedmedycznej akcji ratowniczej w sytuacjach zagrożenia życia. Wielu uczniów podczas tych spotkań chciało nauczyć się wykonywać resuscytację oraz inne czynności ratownicze. Ósmoklasiści instruowali osoby chętne do nauki. Podsumowaniem pokazów był konkurs z wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy. Uczniowie dużo informacji zapamiętali i chętnie odpowiadali na pytania konkursowe. W klasach IV - VIII nagrodą za prawidłowe odpowiedzi będą dodatnie punkty przy ustalaniu sprawowania z zachowania. W klasach I - III prawidłowe odpowiedzi nagradzane były książeczkami o pierwszej pomocy oraz innymi drobnymi nagrodami. Nauczyciel realizujący innowację - Bożena Rybak

      • Niespodzianka na Dzień Dziecka

       04.06.2022

       Z okazji Dnia Dziecka Wójt Gminy Łopiennik Górny Artur Sawa zaprosił przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego do Urzędu Gminy. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z Łopiennika Dolnego.

       Przedstawiciele Władz Samorządu Gminnego w sposób niezwykle interesujący pokazali młodym ludziom czym tak naprawdę jest samorządność, na czym polega praca Wójta, radnego, jakie wyzwania i zadania stoją przed całą gminą.

       Uczniowie mogli poznać strukturę organizacyjną urzędu, warunki pracy na poszczególnych stanowiskach. O pracy urzędu opowiadała Sekretarz Gminy Pani Monika Zaj.

       Pan Wójt opowiedział na czym polega jego praca i zachęcił uczniów do zajęcia jego fotela i spojrzenia na gminne sprawy z tego miejsca.  Pan Wojciech Kister – Przewodniczący Rady Gminy opowiedział jak przebiega sesja rady, czym są uchwały, programy. Uczniowie jako Radni  poprowadzili praktycznie jeden z punktów sesji  uchwalając „Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w Gminie Łopiennik Górny”, który dotyczy stypendiów i nagród.  

       Spotkanie było doskonałą lekcją wiedzy o społeczeństwie, zaś dla drugiej strony okazją do wsłuchania się w głosy młodzieży. Uczniowie mogli poznać strukturę organizacyjną urzędu, warunki pracy na poszczególnych stanowiskach. 

       Dziękujemy za zaproszenie i wsłuchanie się w głos młodzieży.

      • Otwarcie placu zabaw

       04.06.2022

       01 czerwca  odbyło się oficjalne otwarcie i oddanie do użytku placu zabaw. Spełniło się marzenie dzieci. Mamy piękny i wymarzony plac zabaw. 

       Wójt Gminy Łopiennik Górny Artur Sawa życzył wszystkim dzieciom bezpiecznej zabawy. 

       ,, Inwestycja została zrealizowana w ramach LSR LGD „Krasnystaw PLUS” PROW 2014 – 2020 projekt „Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej poprzez rozbudowę placu zabaw w Łopienniku Nadrzecznym”. Wartość inwestycji 66.000,00zł, wartość dofinansowania 36.000,00zł.

       Zaangażowanie i pomoc dzieci przy otwarciu świadczy o wielkiej potrzebie tej kategorii obiektu a dowodem są uśmiechy maluchów.

       Zapraszam do bezpiecznego korzystania z placu zabaw."

       Najbardziej ucieszeni  z  otwarcia wybudowanego przy szkole placu zabaw byli jej uczniowie, czego wyraz dali zaraz po zakończeniu oficjalnego oddania do użytku nowo powstałego placu.

        

        

      • Dzień Dziecka

       01.06.2022

       „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

         Janusz Korczak

        

       1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze.

       Kochane Dzieci

        W dniu Waszego święta życzymy Wam uśmiechu od ucha do ucha, radości na każdy dzień, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe oraz nieustannie otaczającej miłości. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną inspirujących wydarzeń. Życzymy, aby zarówno rzeczywistość jak i świat wyobraźni były  pełen kolorów, szczęścia i beztroski.

       Od życzeń dla dzieci, uroczystość rozpoczęli Dyrektor szkoły – pani Elżbieta Sawa i zaproszeni goście: Wójt Gminy Łopiennik Górny – pan Artur Sawa i przewodniczący Rady Gminy Łopiennik Górny – pan Wojciech Kister.  Pan Wójt przekazał na ręce przewodniczącej Samorządu Szkolnego klucz do rozpoczęcia zabawy z okazji święta dzieci.

       Zabawa rozpoczęła pokazem „małych i dużych talentów”. Na scenie amfiteatru pojawił się Zespół MŁYN i zaprezentował tańce ludowe. Uśmiechom nie było końca, gdy na scenie pojawili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły – dzieci z oddziałów przedszkolnych. Tańce, piosenki i wiersze  przygotowane pod kierunkiem nauczycieli sprawiły wszystkim wiele radości.

       Uczniowie klas 1-3 zaprezentowali montaże słowno- muzyczne i pokazali zabranym, że wspólnie potrafią się bawić.
       Uczniowie klas starszych przygotowali popis talentów. Mogliśmy wysłuchać gry na instrumentach, nauczyć się nowych układów tanecznych. Wspólnie zatańczyliśmy makarenę i belgijkę.
       W trakcie obchodów Dnia Dziecka odbył się turniej wiedzy o Gminie Łopiennik Górny, konkurs florystyczny prowadzony przez panią Małgorzatę Knapczyk, gra terenowa, zawody sportowe.

       Nie brakowało również atrakcji przygotowanych przez Rodziców: dmuchany zamek, malowanie twarzy,  poczęstunek – pieczone kiełbaski, popcorn,  ciasto  i wiele niespodzianek – a wśród MINIONEK – szkolna maskotka.

       Tego dnia przekonaliśmy się, że lubimy i potrafimy wspólnie działać i bawić się, że możemy na siebie liczyć, że tak po prostu fajnie jest być znowu razem.

        Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego święta: panu Wójtowi Gminy Łopiennik Górny, Przewodniczącemu Rady Gminy Łopiennik Górny, pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym,  Rodzicom, nauczycielom i dzieciom.

       To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wielu emocji. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

      • Zbiórka elektrośmieci

       02.06.2022

       Drodzy uczniowie i rodzice!!!

       Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

       Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

       W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

       Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

       ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

       Termin Akcji: 31. 05.2022 r.- 03.06. 2022 r. (6 czerwca 2022 r. przyjmujemy urządzenia wielkogabarytowe)

       Miejsce Akcji: Parking obok Amfiteatru przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym

       Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce znajdują się w załączniku na stronie szkoły.

        

      • Karta rowerowa w naszej szkole

       30.05.2022

       Dzisiaj 30 maja 2022 r. w niełatwych warunkach pogodowych, odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Egzamin  przeprowadziła pani Elżbieta Sawa dyrektor szkoły oraz  pani Dorota Maciejewska nauczyciel techniki i koordynator wychowania komunikacyjnego w naszej szkole.

       Uczniowie klasy czwartej przez cały rok przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Na zajęciach techniki zdobywali wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i praktycznej jazdy rowerem. 

       Dzisiejszy egzamin nie należał do najłatwiejszych. Aby zdać  egzamin praktyczny należało prawidłowo pokonać  wyznaczoną trasę zgodnie z zasadami ruchu drogowego. 

       Pomimo deszczu wszystkim,  udało się  zdać egzamin na kartę rowerową. Wszystkim gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi.

      • Weź udział w konkursie

       26.05.2022

       Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”Otwiera się w nowym oknie.

       Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV–VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych a także nauczycieli.

       Zadaniem ucznia jest wykonanie pisemnej pracy konkursowej w formie opowiadania, listu, kartki z pamiętnika, eseju lub rozprawki. Napiszcie o waszych rodzinnych przygodach, o tym, jak lubicie wspólnie spędzać czas, o ważnych wydarzeniach, o relacjach, które sprawiają, że wasza rodzina jest wyjątkowa.

       Na prace konkursowe czekamy do 24 czerwca 2022 r. pod adresem: rodzina.ore.edu.pl