Już 1 września zapraszamy dzieci z oddziałów przedszkolnych na pierwszy dzień zabawy.
Zajęcia odbędą się w godz. od 8:00 do 13:00
Już 1 września zapraszamy dzieci z oddziałów przedszkolnych na pierwszy dzień zabawy.
Zajęcia odbędą się w godz. od 8:00 do 13:00
Grupa: 6 - latki
-ryza papieru (papier xero),
-zeszyt w linię 32 kartkowy,
-zeszyt w kratkę 32 kartkowy,
-piórnik z wyposażeniem (miękkie ołówki, gumka, temperówka, klej w sztyfcie),
-teczka A4 (na gumkę),
-pudełko chusteczek higienicznych 100 szt.,
-opakowanie chusteczek nawilżanych (może być małe),
-obuwie zmienne - najlepsze zapinane na rzepy (na białej gumowej antypoślizgowej podeszwie),
-ubrania do przebrania pozostawione w szatni, do wykorzystania w razie potrzeby (bielizna, spodnie, getry, bluzki, skarpetki), woreczki foliowe do spakowania rzeczy.
Grupa: 3-4 latki i 4-5 latki
-ryza papieru (papier xero),
-teczka A4 (na gumkę),
-pudełko chusteczek higienicznych 100 szt.,
-opakowanie chusteczek nawilżanych (duże),
-obuwie zmienne - najlepsze zapinane na rzepy (na białej gumowej antypoślizgowej podeszwie),
-ubrania do przebrania pozostawione w szatni, do wykorzystania w razie potrzeby (bielizna, spodnie, getry, bluzki, skarpetki), woreczki foliowe do spakowania rzeczy.
WSZYSTKO PROSIMY PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA
POZOSTAŁE ELEMENTY WYPRAWKI ZAMÓWIMY DLA DZIECI PO UZGODNIENIACH Z RODZICAMI W M-CU WRZEŚNIU 2023r.
PROSZĘ PODPISAĆ: tornister, worek ze strojem gimnastycznym, obuwie zmienne, pojemnik na śniadanie, zeszyty i przybory szkolne. Takie działanie ułatwi dziecku i nauczycielowi identyfikację przedmiotów w razie zagubienia.
Inne przybory i przedmioty potrzebne dzieciom w klasie (typu mydło, ręcznik itp.) zostaną uzgodnione z rodzicami na pierwszym spotkaniu.
Wszystkie podręczniki wydało Wydawnictwo GAUDIUM
NAUCZANIE PRZEDSZKOLNE:
Podręcznik dla 4-latków
Tytuł podręcznika: PAN BÓG KOCHA DZIECI – Redaktor: ks. Marian Zając
Podręcznik dla 5-latków
Tytuł podręcznika: JESTEM DZIECKIEM BOŻYM – Redaktor: ks. Marian Zając
Podręcznik dla 6-latków
Tytuł podręcznika: JEZUS MOIM PRZYJACIELEM – Redaktor: ks. Marian Zając
SZKOŁA PODSTAWOWA:
Klasa I szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: BÓG NASZYM OJCEM – Redaktor: ks. Piotr Goliszek,
Klasa II szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: BÓG DAJE NAM JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Klasa III szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: JEZUS PRZYCHODZI DO NAS – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Klasa IV szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: CHCĘ ŻYĆ Z JEZUSEM – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Karty pracy Chcę żyć z Jezusem do podręcznika dla klasy IV szkoły podstawowej
Klasa V szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika – BÓG POSZUKUJE CZŁOWIEKA – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Karty pracy do podręcznika dla klasy V szkoły podstawowej do nauczania religii.
Klasa VI szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika – JEZUS CHRYSTUS NAS ZBAWIA – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Karty pracy do podręcznika dla klasy VI szkoły podstawowej do nauczania religii.
Klasa VII szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika – BÓG WSKAZUJE NAM DROGĘ – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Karty pracy do podręcznika dla klasy VII szkoły podstawowej do nauczania religii.
Klasa VIII szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika – MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO PRZEMIENIAMY ŚWIAT – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Karty pracy Mocą Ducha Świętego przemieniamy świat do podręcznika dla klasy VIII szkoły podstawowej do nauczania religii.
W roku szkolnym 2022/2023 nasza placówka przystąpiła do XV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” zorganizowanego przez markę Kubuś. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej.
Program ten realizowany był w przedszkolu oraz na zajęciach świetlicowych. Uczestnicy programu wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyli się w jaki sposób dbać o środowisko naturalne. Zgłębili wiedzę na temat podstawowych zasad ekologii i recyklingu. Dowiedzieli się również dlaczego należy doceniać rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Poznali też korzyści płynące z aktywnego spędzania czasu wolnego oraz dbania o kondycję fizyczną.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, na których w formie zabawy zdobywały wiedzę na temat świata przyrody i ekologii.
Po zakończeniu programu otrzymaliśmy Certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
Miło jest nam poinformować, że szkoła otrzymała Certyfikat za udział w ogólnopolskiej akcji „Zdrowo i Sportowo”.
Program w roku szkolnym 2022/23 realizowany był w ramach zajęć edukacji przedszkolnej oraz na zajęciach świetlicowych.
Nowa galeria Wycieczka do "Magicznych Ogrodów" została dodana do albumu fotograficznego
Magiczne Ogrody w Janowcu były celem naszej wycieczki w dn. 15 czerwca 2023 roku. Na dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 "a" i 0 "b" oraz uczniów klas I-III czekało wiele atrakcji : Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankowa Łąka, Bulwiakowa Osada, Mordole, Wodny Świat, Smocze Gniazdo i Krasnoludzki Gród.
W poszczególnych krainach przygotowywane były różnorodne niespodzianki. I tak na przykład Osadę poruszających się bulwiaków dzieciaki zwiedzały kolejką. Zaś po drodze do ich krainy spotkały kilkumetrową gąsienicę i smoka Araka, którego siedzibą było "Mroczysko”. Na najodważniejszych czekała wizyta w Mroczysku!– nie wszyscy okazali się jednak bohaterami. W ogrodach uczniowie natknęli się również na Gobliny, psotliwe Mordole, Wróżki Smużki, Robanki i strzegące ogrodu Krasnoludy. Na tym nie koniec! Sporą atrakcją był także Skrzat Kronikarz mówiący i śpiewający ludzkim głosem. Ogród został zaprojektowany tak, aby wspierać rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Czekały tu na nich linowe place zabaw, zjeżdżalnie, karuzele, drewniane tratwy, przejażdżka kolejką i wiele innych! Chętni mogli nauczyć się fechtunku i strzelania z kuszy w Krasnoludzkim Grodzie, a także zwiedzić podziemne tunele. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy w późnych godzinach popołudniowych do szkoły.
Organizatorem wycieczki była pani Ewa Janik, która za mile spędzony czas i troskliwą opiekę nad dziećmi serdecznie dziękuje: pani Luizie Zabłockiej, pani Wioletcie Kulik oraz pani Beacie Stępniowskiej.
W ramach realizacji zadań projektu “Green & Social StartUps: Strengthening the knowledge and skills of green and social entrepreneurship among students in the career search phase” Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej pani Elżbieta Sawa i pani Małgorzata Dega uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu partnerów biorących udział w projekcie. Uniwersytet Macedoński w Salonikach gościł wszystkich partnerów projektu: University of Macedonia / Grecja; Green4Growth / Belgia; Torbalı Atatürk Anadolu Lisesi/ Turcja; Liceo Scientifico Statale Benedetto Croce/ Włochy; University of Nis/ Serbia i z Publicznej Szkoły Podstawowej z Polski.
Celem spotkania była analiza postępu realizowanych zadań i dotychczasowej współpracy oraz opracowanie kolejnych zadań projektowych. Na spotkanie uczestnicy przygotowali również prezentacje dotyczące poszczególnych pakietów roboczych projektu.
W pełni możemy potwierdzić to powiedzenie, ponieważ sami doświadczyliśmy wymiernych i bardzo przyjemnych korzyści ze współpracy z APS im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Nasza szkoła, a w szczególności klasa 2 i 3 podjęła się udziału w projekcie pt. „ Poczucie samoskuteczności nauczycieli w edukacji włączającej – uwarunkowania i efekty społeczne.” Wybrani uczniowie, ich rodzice, wychowawcy klasy 2 i 3 oraz dyrektor szkoły wzięli udział w badaniach naukowych, dzięki czemu mieliśmy okazję przyczynić się do wyrażenia własnej opinii na temat samopoczucia osób niepełnosprawnych w grupie rówieśniczej w szkole masowej oraz aktualizacji i postępu wiedzy naukowej. Badania ankietowe zostały przeprowadzone w naszej szkole pod kierunkiem pedagoga specjalnego pani Beaty Ćwirzeń w dwóch etapach: wstępnym – na początku października i końcowym – pod koniec maja bieżącego roku szkolnego. W ramach podziękowania za współpracę otrzymaliśmy bony podarunkowe. Obydwu klasom zostały podarowane po dwie gry edukacyjne planszowe oraz drobne nagrody rzeczowe dla uczniów biorących udział w ankiecie. Mamy nadzieję na równie owocne projekty w przyszłości.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym laureatem konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
W dniu dzisiejszym (05.06.2023 r.) w siedzibie WFOŚiGW w Lublinie Pani Elżbieta Sawa Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym oraz Pani Luiza Zabłocka – opiekun projektu, odebrały voucher na kwotę 50 000,00 zł na realizację projektu pod nazwą „Bliżej natury”. Projekt uzyskał dofinasowanie w ramach konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
Dzięki temu wsparciu uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany jest przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego.
W wydarzeniu uczestniczyła Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. Podczas przekazania voucherów obecni byli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wicemarszałek WL Michał Mulawa oraz Członek Zarządu WL Zdzisław Szwed.
Nowa galeria Wyjazd do "Magicznych Ogródów" - 31.05.2023 r. została dodana do albumu fotograficznego
W środę 31 maja 2023 roku dzieci z naszego przedszkola wyruszyły autokarem na całodniową wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciankach koło Janowca. Ten baśniowy świat składa się z wielu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, kwitnących drzew, krzewów oraz kolorowych i pachnących kwiatów.
W bramie Magicznych Ogrodów powitał nas olbrzymi Mordol i przedstawił nam Bulwiaka, który przeprowadził nas przez świat pełen magii i kwiatów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzin Skrzata Kronikarza mieszkającego w starym drzewie, który opowiedział historię Magicznych Ogrodów. Kolejnym etapem naszej wyprawy był Zamek Wróżek oraz Zoran – kamienny smok. Następnie wysłuchaliśmy dziwnego języka starych Drzewców i odwiedziliśmy dom Mordola oraz jego rodzinę. Później kolejką zwiedziliśmy Kwiatową Dolinę, w której mieści się wioska Bulwiaków. Stamtąd udaliśmy się na mosty z przeszkodami, a potem do Smoczego Gniazda na Smoczy Plac Zabaw. Wreszcie przyszła pora na posiłek. Po obiedzie zwiedziliśmy Krasnoludzki Gród, w którym dzieci miło spędziły czas na karuzelach, smoczych torach czy huśtawkach. Byliśmy również na Robankowej Łące i na Marchewkowym Polu. Wizytę w Magicznych Ogrodach zakończyliśmy jedząc pyszne lody. Pożegnaliśmy się z Mordolem i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Wycieczka do Magicznych Ogrodów okazała się wspaniałą przygodą i z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.
W sobotę 27 maja wyruszyliśmy w niezwykle emocjonującą podróż do Gdańska. Niektórzy pierwszy raz mieli okazję polecieć samolotem. Na lotnisko w Świdniku uczniów przywieźli rodzice. Wszyscy w wyśmienitych humorach, chociaż niektórzy z drżeniem serca, wsiedli do samolotu linii Ryanair. Witaj przygodo! Podróż przebiegła bez problemów, wszyscy uznali, że będą latać samolotami bez obaw. Opiekunkami były Panie Dorota Grzesiak i Dorota Maciejewska. Pilotem wycieczki był Pan Robert Kowalski. Zapraszamy na relację z naszej wycieczki.
Dnia 30 maja br odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski o tematyce przyrodniczo-ekologicznej pod hasłem „W zgodzie z naturą”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Małych recytatorów oceniała komisja w składzie Pani Grażyna Skrzypa - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łopiennik Górny, Weronika Czaban – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury i Pani Dorota Huba – nauczyciel i loogopeda w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym. . Do konkursu przystąpiło szesnastu uczestników. Komisja stanęła przed trudnym wyborem, gdyż wszystkie dzieci wykazały się zdolnościami recytatorskimi. Ostatecznie przyznała ex aequo trzy pierwsze miejsca. Laureatami zostali:
Ada Górniak
Antoni Kasiura
Franciszek Kondracki
Komisja przyznała również 5 wyróżnień:
Antoni Jakimcio
Michał Kister
Zofia Kulbaka
Gabriela Sawa
Zuzanna Słotwińska
Przewodnicząca komisji Pani Grażyna Skrzypa jako Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łopiennik Górny przyznała dodatkową nagrodę książkową Gabrieli Sawie.
Pamiątkowe dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom wraz z komisją wręczyła Pani Elżbieta Sawa Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy jury za solidną pracę w komisji, a rodzicom i wychowawcom za przygotowanie dzieci. Podziękowania należą się również prowadzącej konkurs uczennicy klasy IV Weronice Szewczyk oraz grupie ”O”B, która występem artystycznym wprowadziła nas w tematykę konkursu, Piękną dekorację przygotowała Pani Monika Barańska i Pani Katarzyna Suchodolska. Organizatorem konkursu była Pani Luiza Zabłocka.
W Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym odbył się konkurs plastyczny,,STOP UZALEŻNIENIOM BEHAWIORALNYM”, który przeznaczony był dla uczniów klas IV – VIII SP powiatu krasnostawskiego.
Celem konkursu było:
-popularyzowanie wiedzy na temat uzależnień behawioralnych
-uświadomienie dzieciom i młodzieży szkolnej o zagrożeniach wynikających z uzależnień
behawioralnych ich wpływie na człowieka i jego otoczenie.
- promocja zdrowego trybu życia – kształtowanie pozytywnych wzorców
- zwrócenie uwagi na bezpieczne formy spędzania wolnego czasu oraz wzbudzanie
odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.
Dnia 31.05.2023r. spośród prac konkursowych komisja wyłoniła zwycięzców konkursu,
którzy wykonali najciekawsze prace.
Wyniki konkursu:
I miejsce
-Julia Litwin klasa IV
Zespół Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem
II miejsce
-Aleksandra Ozonek klasa V
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym
-Michał Marciniak klasa V
Zespół Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem
III miejsce
-Wiktor Kostecki klasa VII
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym
-Karol Czerniej klasa V
Zespół Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem
Wyróżnienia:
Edyta Wlizło klasa IV-Zespół Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem
Krystian Piątkowski klasa V- Zespół Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem
Marcel Marciniak klasa V - Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym
Daria Mazur klasa VII- Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym
Prace konkursowe zostały zaprezentowane na szkolnym festynie w dniu 1 czerwca 2023r. W tym dniu nastąpiło również wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu.
Serdecznie gratulujemy.
26 maja 2023 w ramach współpracy nad projektem Erasmus + wraz z Portugalią i szkołą polską, uczestniczyliśmy w akcji Make- A- Wish Day. Nasi uczniowie i nauczyciele swój udział w wydarzeniu podkreślili ubierając się symbolicznie na niebiesko. Podczas spotkania online Partnerzy z Portugalii przedstawili prezentację na temat akcji Make- A- Wish Day.
Wszystko zaczęło się od życzenia Chrisa.
Make-A-Wish czerpie inspirację z Christophera Jamesa Greiciusa, energicznego 7-letniego chłopca walczącego z białaczką, który chce zostać policjantem. W 1980 roku jego społeczność Phoenix zebrała się, aby spełnić jego życzenie. Chris nie wiedział, że jego życzenie stworzy ruch, który odmieni życie milionów ludzi.
Dziś Make-A-Wish spełniło setki tysięcy życzeń zmieniających życie dzieci walczących z poważnymi chorobami. Życzenia, które dają rodzinom nadzieję w mrocznych czasach, siłę do wytrwania i doświadczenia, które na zawsze zmienią ich życie.
Życzenia to coś więcej niż tylko miła rzecz. I to znacznie więcej niż prezenty lub pojedyncze wydarzenia w czasie. Życzenia wpływają na wszystkich zaangażowanych — życzenia dzieci, wolontariuszy, darczyńców, sponsorów, lekarzy i społeczności. W przypadku dzieci życzących, sam akt spełnienia ich życzenia może dodać im odwagi do zastosowania się do leczenia. Rodzice mogą w końcu poczuć, że mogą być optymistami. A jeszcze inni mogą zdać sobie sprawę ze wszystkiego, co mają do zaoferowania światu poprzez pracę wolontariacką lub filantropię.
"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły"
H. Zdzitowiecka
Dzisiaj naszą szkołę odwiedził Pan leśniczy. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy leśniczego, który opowiadał o swoim podstawowym obowiązku jakim jest dbanie o las. Przypomniał jak należy zachowywać się w lesie. Zapoznał dzieci ze zwierzętami oraz roślinnością występującą w naszej okolicy.
Spotkanie zorganizowała pani Marzena Szymaniak.
W roku szkolnym 2022/2023 od 01 października 2022r. do 30 maja 2023r w klasie II Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym jest realizowany Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”. Celem Projektu jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. W tym roku szkolnym nasi uczniowie na lekcjach języka angielskiego poznają bliżej Irlandię. Jest to druga edycja projektu. W ubiegłym roku szkolnym szkoła także brała udział w projekcie, a uczniowie poznali Wielką Brytanię.
Cele projektu to:
Rozbudzanie zainteresowań związanych z krajami europejskimi, wzbogacanie wiedzy uczniów na temat wybranego państwa, kształtowanie postawy szacunku wobec innych, rozwijanie umiejętności poszukiwań i wykorzystania zdobytych informacji oraz wyrabianie odpowiedzialności za powierzone zadania, integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, nauka języka angielskiego przez zabawę.
Poprzez udział w Projekcie uczniowie zdobywają nowe doświadczenia, rozwijają zainteresowania dotyczące Europy i Irlandii, promują swoją szkolną placówkę, natomiast koordynator Projektu Małgorzata Dega nawiązała współpracę z innymi szkołami w Polsce.
Program Projektu został opracowany tematycznie i zawiera dziesięć zadań dotyczących wybranego kraju, które koordynator realizuje na poszczególnych lekcjach języka angielskiego:
1. Poznajemy symbole narodowe wybranego państwa.
2. Poznajemy bajkę, książkę, słuchowisko lub film z wybranego państwa.
3. Tworzymy słownik obrazkowy.
4. Co koniecznie trzeba zobaczyć w wybranym państwie.
5. Poznajemy zwierzęta lub rośliny w danym państwie.
6. Europejska kuchnia.
7. Muzyka w wybranym państwie.
8. Europejskie zabawy.
9. Liczymy w innym języku.
10. Sławni Europejczycy.
Koordynator projektu: Małgorzata Dega
W roku szkolnym 2022/2023 od 01 października 2022r. do 30 maja 2023r w klasie II
Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym jest realizowany Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”. Celem Projektu jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. W tym roku szkolnym nasi uczniowie na lekcjach języka angielskiego poznają bliżej Irlandię. Jest to druga edycja projektu. W ubiegłym roku szkolnym szkoła także brała udział w projekcie, a uczniowie poznali Wielką Brytanię.
Cele projektu to:
Rozbudzanie zainteresowań związanych z krajami europejskimi, wzbogacanie wiedzy uczniów na temat wybranego państwa, kształtowanie postawy szacunku wobec innych, rozwijanie umiejętności poszukiwań i wykorzystania zdobytych informacji oraz wyrabianie odpowiedzialności za powierzone zadania, integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, nauka języka angielskiego przez zabawę.
Poprzez udział w Projekcie uczniowie zdobywają nowe doświadczenia, rozwijają zainteresowania dotyczące Europy i Irlandii, promują swoją szkolną placówkę, natomiast koordynator Projektu Małgorzata Dega nawiązała współpracę z innymi szkołami w Polsce.
Program Projektu został opracowany tematycznie i zawiera dziesięć zadań dotyczących wybranego kraju, które koordynator realizuje na poszczególnych lekcjach języka angielskiego:
1. Poznajemy symbole narodowe wybranego państwa.
2. Poznajemy bajkę, książkę, słuchowisko lub film z wybranego państwa.
3. Tworzymy słownik obrazkowy.
4. Co koniecznie trzeba zobaczyć w wybranym państwie.
5. Poznajemy zwierzęta lub rośliny w danym państwie.
6. Europejska kuchnia.
7. Muzyka w wybranym państwie.
8. Europejskie zabawy.
9. Liczymy w innym języku.
10. Sławni Europejczycy.
Koordynator projektu: Małgorzata Dega
W roku szkolnym 2022/2023 od 01 października 2022r. do 30 maja 2023r w klasie II
Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym jest realizowany Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”. Celem Projektu jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. W tym roku szkolnym nasi uczniowie na lekcjach języka angielskiego poznają bliżej Irlandię. Jest to druga edycja projektu. W ubiegłym roku szkolnym szkoła także brała udział w projekcie, a uczniowie poznali Wielką Brytanię.
Cele projektu to:
Rozbudzanie zainteresowań związanych z krajami europejskimi, wzbogacanie wiedzy uczniów na temat wybranego państwa, kształtowanie postawy szacunku wobec innych, rozwijanie umiejętności poszukiwań i wykorzystania zdobytych informacji oraz wyrabianie odpowiedzialności za powierzone zadania, integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, nauka języka angielskiego przez zabawę.
Poprzez udział w Projekcie uczniowie zdobywają nowe doświadczenia, rozwijają zainteresowania dotyczące Europy i Irlandii, promują swoją szkolną placówkę, natomiast koordynator Projektu Małgorzata Dega nawiązała współpracę z innymi szkołami w Polsce.
Program Projektu został opracowany tematycznie i zawiera dziesięć zadań dotyczących wybranego kraju, które koordynator realizuje na poszczególnych lekcjach języka angielskiego:
1. Poznajemy symbole narodowe wybranego państwa.
2. Poznajemy bajkę, książkę, słuchowisko lub film z wybranego państwa.
3. Tworzymy słownik obrazkowy.
4. Co koniecznie trzeba zobaczyć w wybranym państwie.
5. Poznajemy zwierzęta lub rośliny w danym państwie.
6. Europejska kuchnia.
7. Muzyka w wybranym państwie.
8. Europejskie zabawy.
9. Liczymy w innym języku.
10. Sławni Europejczycy.
Koordynator projektu: Małgorzata Dega
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Luizy Zabłockiej wzięli udział w konkursie Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i znaleźli się w gronie laureatów. Projekt zyskał uznanie FOŚiGW i otrzymał dofinansowanie. Nagroda to 50 tys. zł na stworzenie ekopracowni.
Uczestnicy Konkursu zobowiązani byli do przedstawienia kreatywnych działań podejmowanych w szkole na rzecz ochrony środowiska i zasobów naturalnych oraz scenariusza wykorzystania planowanych do utworzenia w ramach Konkursu ekopracowni/sal edukacyjnych .
Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Dzięki temu wsparciu uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
Serdeczne podziękowania dla uczniów i dzieci z oddziałów przedszkolnych za udział w konkursowym projekcie oraz za zaangażowanie w podejmowane działania w naszej szkole na rzecz ochrony środowiska.
W projekcie udział wzięli:
Dzieci z oddziału przedszkolnego „Ob”
Uczniowie klasy VI i VII
Narrator: Nikola Radoła z klasy VI
Montaż filmu i opracowanie scenariusza: p. Luiza Zabłocka
REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO
O TEMATYCE PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEJ
POD HASŁEM „W zgodzie z naturą”
Konkurs odbędzie się dnia 30 maja 2023 r. o godzinie 9:00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym.
Wszelkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać u organizatora:
Pani Luiza Zabłocka, luiza.zablocka96@gmail.com
Powered by aSc EduPage