Uprzejmie informujemy, że 2 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Tysiąc Powodów, by Czytać - Głosujmy na naszą szkołę!
30.10.2020Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym jest uczestnikiem projektu V edycji ogólnopolskiego konkursu "1000 powodów, by czytać" organizowanej przez Empik.
Uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich mieszkańców gminy Łopiennik oraz naszych przyjaciół prosimy o wsparcie poprzez oddanie głosów na naszą szkołę.
każdy głos zwiększy szansę na wygraną.
Codziennie możesz oddać 1 głos.
Głosowanie trwa od 2 listopada do 2 grudnia 2020 r.
Liczymy na Wasze głosy i dziękujemy.
https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj
3
II POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY
28.10.2020Serdecznie zapraszamy do udziału w II POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
,,Ojczyzna malowana kolorami".
Przedłużamy termin oddania prac.
Na prace czekamy do 09.11.2020r.
Organizator:
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym
Opiekun konkursu:
pani Dorota Maciejewska
Nauczanie zdalne w klasach IV- VIII
23.10.2020Uprzejmie informujemy, ze na podstawie wytycznych MEN z 23 października 2020 r. nauka w klasach IV-VII w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym będzie odbywać się w trybie zdalnym w dniach 26 października – 8 listopada 2020 r. Oddziały przedszkolne oraz klasy I – III funkcjonują bez zmian – w trybie stacjonarnym. Z opieki świetlicy szkolnej korzystają jedynie uczniowie klas I – III.
Deklaracja dotycząca pobytu dziecka na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w oddziale przedszkolnym w godzinach wykraczających poza 5 - godzinną podstawę programową (grupa poranna i popołudniowa)
22.06.2020Rodzice zainteresowani pobytem dziecka na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w oddziale przedszkolnym w godzinach wykraczających poza 5 - godzinną podstawę programową proszeni są o wypełnienie i złożenie deklaracji na rok szkolny 2020/2021 w Sekretariacie do dnia 29.06.2020 r.
Deklaracja_dot._pobytu_dziecka_w_OP_20.21(1).docx
Wnioski są dostępne również w Sekretariacie szkoły.
Ze względu na konieczność zaplanowania ilości miejsc na zajęciach na przyszły rok szkolny prosimy o terminowe składanie deklaracji.
Egzamin na kartę rowerową
25.10.2020Dnia 22.10.2020 r. odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową.
Egzamin na kartę rowerową przeprowadziła pani Elżbieta Sawa dyrektor szkoły oraz pani Dorota Maciejewska nauczyciel techniki i koordynator wychowania komunikacyjnego w naszej szkole.
Uczniowie klas piątych przez cały rok przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej. Uczyli się na zajęciach technicznych przepisów ruchu drogowego.
W pierwszym etapie uczniowie zmagali się z testem teoretycznym, który obejmował zagadnienia ze znajomości znaków drogowych, określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, przepisów dotyczących rowerzystów, udzielania pierwszej pomocy. Test łatwy nie był, aby zdać należało uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi. Drugi etap, jazda praktyczna na rowerze, okazał się dla uczniów łatwiejszy. Aby zdać egzamin praktyczny należało prawidłowo pokonać wyznaczoną trasę zgodnie z zasadami ruchu drogowego.
Wszystkim, udało się przejść pozytywnie oba etapy – gratulujemy otrzymania karty rowerowej.
Za pomoc w przygotowaniu do egzaminu dziękujemy rodzicom i wychowawcy kl. V pani Wioli Kulik
10
Zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych
21.06.2020Szanowni Państwo,
Informujemy, że zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia i GIS dzieci z oddziałów przedszkolnych z rodzicami mogą zgłaszać się po odbiór dyplomów do wychowawcy grupy dnia 25 czerwca w godzinach od 14:00 - 16:00 na świeżym powietrzu (placu przed szkołą), a w przypadku niepogody w sali gimnastycznej. Przypominamy, że dyplomy będzie można odebrać w Sekretariacie szkolnym w innym terminie od 29 czerwca 2020 roku.
CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!
20.10.2020Uczniowie klasy I biorą udział w akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa! „
Program ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy.
Celem projektu jest budowanie w uczniach pasji czytelniczej.
Czytanie to umiejętność, która bezpośrednio przekłada się na sukcesy szkolne, obniża poziom stresu, wzmacnia pamięć.
W ramach projektu uczniowie otrzymali: jedną z dziesięciu książek z serii „Czytam sobie”.
Patroni akcji: Biblioteka Narodowa, Fundacja Powszechnego Czytania, TVP ABC, Lustro Biblioteki, RYMS, Wirtualna Polska.
Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/2021
21.06.2020Wszystkich rodziców zainteresowanych zgłoszeniem dziecka do świetlicy na rok szkolny 2020/2021 prosimy o wypełnienie i złożenie w Sekretariacie szkoły poniższego druku do dnia 29.06.2020 roku:
karta_zapisu_do_swietlicy_20.21.docx
Wnioski są dostępne również w sekretariacie szkoły.
Ze względu na konieczność zaplanowania ilości miejsc w świetlicy dla uczniów na przyszły rok szkolny prosimy o terminowe składanie kart.
NARODOWE CZYTANIE - LIST PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
20.10.2020Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał nam podziękowania za zaangażowanie i udział w akcji Narodowe Czytanie.
Dostawa oleju opałowego do Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym w sezonie grzewczym 2020/2021
19.10.2020Zapraszamy do składania ofert na dostawę oleju opałowego w sezonie 2020/2021
Termin składania ofert:: do dnia 23.10.2020 r. do godz. 10:00
Dzień Edukacji Narodowej
13.10.2020Dzień Edukacji Narodowej miał w tym roku wyjątkowy charakter. Ze względu na zagrożenie epidemiczne postanowiliśmy nie organizować uroczystej akademii dla całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym. Jednak uczniowie klasy ósmej, siódmej oraz czwartej naszej szkoły, postanowili przygotować część artystyczną i w ten sposób uczcić ciężką pracę pracowników oświaty. Wszystkie występy zostały nagrane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzień Edukacji w tak nietypowej formie przygotowały panie: Dorota Grzesiak i Marzena Szymaniak. Piękną dekorację zaprojektowała i wykonała Pani Wioletta Kulik.
Dbaj o siebie i innych - o czym warto pamiętać!
13.10.2020Od 10 października br. zasady ze strefy żółtej zostały wprowadzone na terenie całego kraju z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej.. W związku z tym przypominamy o zaleceniach MEN i GIS.
Podczas walki z koronawirusem najważniejsze jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.
4 zasady bezpieczeństwa – DDMA
Skuteczna walka z koronawirusem polega na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, tzw. DDMA:
-
dystans
-
dezynfekcja
-
maseczka
-
aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.
Obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju
Pamiętaj o zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.
Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa
Więcej informacji na stronie : https://www.gov.pl/web/koronawirus
-
14 października dniem wolnym od zajęć dydaktycznych
13.10.2020Uprzejmie informujemy, że 14 pażdziernika 2020r. ( środa) jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.
Uroczyście ślubujemy!
11.10.2020229 października 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym swoje pierwsze ślubowanie złożyli uczniowie klasy I. Uroczystość odbyła się nieco skromniej, ale dzieci i rodzice stanęli na wysokości zadania. Pierwszaki zaprezentowały swoje talenty muzyczno – recytatorskie, czym wzbudziły podziw ich starszych kolegów oraz rodziców i nauczycieli. Ponad to uczniowie klasy pierwszej wykazali się znajomością wiedzy o Polsce, ruchu drogowym, umiejętnościami edukacyjnymi oraz wspaniałą znajomością języka angielskiego.
Na uroczystości byli obecni uczniowie klasy II oraz reprezentanci klas IV – VIII. Klasa II pod kierunkiem wychowawczyni Pani Ewy Janik powitała nowych kolegów w imieniu całej społeczności uczniowskiej.
Wspaniałym dopełnieniem oficjalnej uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków dla uczniów klasy II oraz Pani dyrektor i nauczycieli pracujących z uczniami klasy I. Całość uroczystości przygotowała i nadzorowała wychowawczyni klasy I Pani Beata Ćwirzeń , natomiast wspaniałą dekorację, jak zwykle przygotowała Pani Wioletta Kulik i oprawę muzyczną dla pierwszaków Pani Dorota Maciejewska. Dziękujemy gościom za obecność na uroczystości, a nieobecnych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Pozdrawiamy całą społeczność uczniowską ze Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym, uczniowie klasy I z wychowawczynią.
Zmiana planu lekcji i i godzin odwozu dzieci
02.10.2020Informujemy, że od dnia 5 października 2020 r. (poniedziałek) zmienia się plan lekcji, długość przerw oraz godziny odwozu dzieci po zajęciach.
Godziny zajęć
- 8.00 - 8.45
- 8.50 - 9.35
- 9.40 – 10.25
- 10.40 – 11.25
- 11.40 – 12.25
- 12.30 – 13.15
- 13.20 – 14.05
- 14.10 – 14.55
Przewóz po zakończonych zajęciach
Poniedziałki, środy i piątki - godzina 14.10
Wtorki i czwartki – godzina 15.00
Cała Polska Programuje
29.09.2020SP w Łopienniku Nadrzecznym przyłącza się do programu Cała Polska Programuje.
Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej” w ramach organizowanego przez nią Ogólnopolskiego Programu „UczymyDzieciProgramować” zaprasza do wzięcia udziału w wyzwaniu „Cała Polska Programuje”.
Wydarzenie, zgodnie z nazwą, obejmuje całą Polskę i odbywać się będzie przez 10 dni, od 28 września do 9 października 2020. Podczas trwania wydarzenia „Cała Polska Programuje” nauczyciele, edukatorzy, rodzice wraz ze swoimi uczniami/dziećmi realizować będą przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania.
„ Akademia młodego przyrodnika”
28.09.2020Uczniowie z klas VI i VII naszej szkoły brali udział w projekcie edukacyjnym „ Akademia młodego przyrodnika”. Był on współfinansowany ze środków UE w ramach EFS a przygotowany i przeprowadzony przez pracowników naukowych UMCS. Tematyka projektu była zróżnicowana i obejmowała zagadnienia dotyczące powszechnie występujących zjawisk pogodowych, geologicznych, geomorfologicznych i glebowych zachodzących w powierzchniowej warstwie Ziemi, oraz problemy badania powierzchni Ziemi a także tworzenia i użytkowania jej obrazów przy użyciu tradycyjnych i nowoczesnych narzędzi. Miały one charakter warsztatów, zajęć laboratoryjnych i wykładów problemowych.
21.09 br odbyły się zajęcia w Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS / opiekun pani Marzena Szymaniak / , a 22-23. 09 br uczniowie wraz z opiekunem projektu panem Dariuszem Jagiełło udali się na zajęcia terenowe do Janowa Lubelskiego. Oprócz wykładów problemowych uczniowie po udanej wycieczce podczas której zwiedzili m in . Muzeum Kolejki Wąskotorowej , Zoom Natury i Zalew Janowski przygotowali i wykonali mapy topograficzne. A po zajęciach wspólnie się bawili.
4
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie