• Wf

• Współzawodnictwo sportowe 2011/2012

• Po podsumowaniu współzawodnictwa gimnazjów z naszego powiatu za rok szkolny 2011 / 2012 - a we współzawodnictwie brało udział 17 gimnazjów - okazało się, iż nasza szkoła wypadła bardzo dobrze zajmując w klasyfikacji ogólnej szkół 3 miejsce! Zdobyliśmy łącznie (dziewczęta i chłopcy) 142 punkty i ustąpiliśmy bardzo nieznacznie gimnazjum w Izbicy (150,5 punktów) oraz gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie (147,5 punktów)

Poniżej niektóre osiągnięcia naszych uczniów

Piłka siatkowa chłopców - 29.02.2012 r - Krasnystaw

Do rywalizacji przystąpiło jeszcze więcej drużyn niż u dziewczą bo aż 11. Podobnie zespoły zostały podzielone na 3 grupy. W "naszej" grupie chłopcy pokonali kolejno Gmnazjum w Zakręciu 2:1, Gimnazjum w Siennicy Różanej 2:0 oraz Gimnazjum w Kraśniczynie również 2:0 wygrywając tym samym swoją grupę!. W ścisłym finale zawodów ulegli Gimnazjum w Siennicy Nadolnej 0:2 i pokonali  Gimnazjum nr 4 w Krasnymstawie 2:1 zajmując ostatecznie 2 miejsce za Gimnazjum w Siennicy Nadolnej. Gratulacje!

Piłka siatkowa dziewcząt - 28.02.2012 r - Krasnystaw

W zawodach uczestniczyło aż 10 drużyn z terenu powiatu Krasnystaw. W związku z tym zawodniczki zostały podzielone na 3 grupy. Zwycięzcy tych grup grali między sobą systemem "każdy z każdym". Nasze dziewczyny spotkały się w grupie z Gim nr 1 oraz z gim nr 4 w Krasnymstawie. Obydwa spotkania wygrały w takim samym stosunku setów tj po 2:0 i awansowały do finału!. W finale pokonały również 2:0 Gimnazjum w Izbicy i w takim samym stosunku uległy Gimnazjum w Kraśniczynie. W klasyfikacji końcowej zajęły bardzo wysokie 2 miejsce za Gimnazjum w Kraśniczynie a przed Gimnazjum w Izbicy

Piłka koszykowa chłopców - 23.02.2012 r - Krasnystaw

W zawodach wzięły udział 4 najlepsze gimnazja z powiatu krasnostawskiego. Rozgrywki odbyły się systemem "każdy z każdym". Chłopcy z naszego Gimnazjum po raz pierwszy wzięli udział w zawodach piłki koszykowej. Do pierwszego pojedynku wyszli mocno stremowani i niestety przegrali spotkanie z Rudnikiem 6:19. Z tego meczu od razu wyciągneliśmy odpowiednie wnioski i już w następnym meczu chłopcy dość gładko pokonali Gimnazjum nr 5 w Krasnymstawie 11:2. W ostnim meczu grając przeciwko zdecydowanym faworytom - Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie po bardzo zaciętym meczu, prowadząc przez jego większą część ulegli przeciwnikom w końcówce, głównie dzięki celnym rzutom tych drugich z dystansu. Mecz zakończył się wynikiem 5:9

Wsyfikacji końcowej I miejsce zajęło Gim nr 1 w K-stawie, przed Gim w Rudniku, naszym gimnazjum i Gimnazjum nr 5 w K-stawie

Tenis stołowy drużynowy dziewcząt i chłopców - 25.01.2012 r - Fajsławice.

W rywalizacji zarówno dziewcząt jak i chłopców wzięły udział 4 Gimnazja. 2 pierwsze drużyny z kategorii dziewcząt oraz chłopców uzyskiwały awans do zawodów rejonowych. Awans uzyskały zarówno dziewczęta, zajmując II miejsce i ulegając jedynie Gimnazjum w Izbicy, jak i chłopcy, którzy po zawodach indywidualnych byli faworytami turnieju. Nie zawiedli - wygrali zawody przed drużyną z Izbicy

Badminton drużynowy dziewcząt - 27.10.2011 r - Łopiennik Górny

Nasze zawodniczki okazały się niezbyt gościnne. Wygrały zdecydowanie rywalizację w swojej grupie pokonując kolejno Gimnazjum w Siennicy Nadolnej i Orłowie Drewnianym po 3:0. W meczu o I miejsce pokonały równie pewnie zwycięzcę drugiej grupy - Gimnazjum w Siedliskach Drugich - również 3:0! Tym samym awansowały do zawodów rejonowych w Zamościu. Startowało 6 drużyn

W zamościu dziewczęta zajęły 3 miejsce. W drużynie grały: Klaudia Trojanowska, Izabela Fornal i jako rezerwowa Justyna Ilczak

Badminton drużynowy chłopców - 27.10.2011 r - Łopiennik Górny

Podobnie jak dziewczęta chłopcy wygrali również wszystkie swoje mecze bardzo gładko w stosubku 3:0. Startowało 6 drużyn. W finale pokonali drużynę z Izbicy. Drużynę stanowili: Michał Kasprzak oraz Patryk Szewczyk. Zakwalifikowali się oni do zaodów rejonowych w Zamościu

Tenis stołowy indywidualny - 19.10.2011 r - Fajsławice

W zawodach dziewcząt wystartowało 15 zawodniczek z 5 Gimnazjów a terenu powiatu. 5 najlepszych zawodniczek (oraz zawodników) uzyskiwało awans do zawodów rejonowych. Bardzo dobrze w tej rywalizacji wypadła Magdalena Szewczak zajmuąc 3 miejsce. W klasyfikacji drużynowej tych zawodów zajęliśmy również 3 miejsce.

Zawody chłopców były lepiej obsadzone. Wystartowało w nich 25 chłopców z 6 gimnazjów. Nasze Gimnazjum reprezentowało 5 zawodników, którzy wygrali zdecydowanie klasyfikację szkół. Indywidualnie poszczególne miejsca zajęli:

• I miejsce - Pietrasiak Mateusz
            • III miejsce - Rybak Łukasz
            • V miejsce - Borzemski Daniel
            • VI miejsce - Furmaniuk Radosław
            • IX miejsce - Szewczyk Patryk

Uczniowie: Mateusz Pietrasiak, Łukasz Rybak, Daniel Borzemski oraz Magda Szewczak uzyskali awans do zawodów rejonowych w Szczebrzeszynie

Sztafetowe Biegi Przełajowe - 30.09.2011 r - CSiR w Krasnymstawie

Chłopcy zajęli wysokie - II miejsce (za Gimnazjum w Izbicy). Startowało 8 drużyn. Nieco gorzej poszło dziewczętom, które zajęły 6 miejsce. W zawodach wzięło udział ogółem 150 uczniów z różnych szkół.