• Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego
      • aktywna tablica
      • Aktualności

            • Wyśpiewane zwycięstwo

              Nowa galeria Wyśpiewane zwycięstwo została dodana do albumu fotograficznego

              W piękny biały zimowy i mroźny dzień 10 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się kolejne, XX Powiatowe Spotkania z Kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Do udziału zgłosiło się 31 wykonawców z całego powiatu krasnostawskiego. Zdaniem jury wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, gdyż poziom wykonań był niezwykle wysoki. Tym bardziej jesteśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się wysokim poziomem artystycznym.

            • Apel Bożonarodzeniowy – „W grudniową cudną noc…”

              Nowa galeria Apel Bożonarodzeniowy 2023 została dodana do albumu fotograficznego

              Apel Bożonarodzeniowy – „W grudniową cudną noc…”

              Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne. W przedświątecznym okresie w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Bożonarodzeniowy pod hasłem „W grudniowa cudną noc…” . W środę 20 grudnia 2023 roku dzieci z Zerówki oraz uczniowie klasy VII przybliżyli w magiczny i wyjątkowy sposób całej społeczności szkolnej „TRADYCJE I ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE W POLSCE”. Niezwykły charakter uroczystości nadało rorównież przedstawiene jasełkowe, w którym najmlodsi w artystyczny sposob przedstawili narodzenie Pana Jezusa. Wspólne kolędowanie, recytacje i serdeczne życzenia wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

            • Nowi Czytelnicy w naszej szkolnej bibliotece

              Nowa galeria Nowi Czytelnicy w naszej szkolnej bibliotece została dodana do albumu fotograficznego

              14 grudnia w naszej szkole miało miejsce pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Na tę okazję dzieci pod kierunkiem pań wychowawczyń przygotowały wspaniałe inscenizacje znanych wierszy dla najmłodszych i zaśpiewały wesołe piosenki. Po części artystycznej uczniowie rozwiązali zagadki związane z książkami, biblioteką i pracą bibliotekarza oraz złożyli ślubowanie czytelnika. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor dyplom oraz książkę „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek. Książki te trafiły do pierwszoklasistów w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki, a której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Akcja ta jest również jednym z elementów Narodow

            • CYBERPUŁAPKA CZYLI WIĘZIENIE BEZ KRAT

              1 grudnia w Naszej szkole gościliśmy Pana Sławomira Pyrko muzyka, terapeutę uzależnień. Pan Sławek realizował z uczniami klas V-VIII program profilaktyczny CYBERPUŁAPKA CZYLI WIĘZIENIE BEZ KRAT z wiodącym tematem dotyczącym mechanizmów uzależniających oraz substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne ( internet , gry itp.) Poprzez rozmowę oraz muzykę poruszane zostały ważne tematy profilaktyczne. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Było to bardzo pouczające i owocne spotkanie.

            • Wróżby andrzejkowe

              Nowa galeria Wróżby andrzejkowe została dodana do albumu fotograficznego

              Wieczór wróżb to specjalna uroczystość odprawiana w wigilię imienin Andrzeja, czyli 29 listopada.

              A skąd w ogóle wziął się ten zwyczaj? Jaki cel mają andrzejkowe wróżby? Andrzejki są związane z dniem św. Andrzeja Apostoła. Tradycja andrzejkowa ma już ponad 500 lat. Kiedyś była połączona przede wszystkim z chęcią dowiedzenia się, jak potoczy się życie uczuciowe panien szukających mężów. Ich patronem był właśnie św. Andrzej. Wróżby na andrzejki wykonywane tego dnia miały przynieść odpowiedź na pytania związane z zamążpójściem. Niektóre źródła podają, że to święto może się wywodzić nawet ze starożytnej Grecji lub nawiązywać do męczeńskiej śmierci świętego Andrzeja. Dziś 29 i 30 listopada to przede wszystkim czas zabaw będących przy okazji pożegnaniem czasu zabaw przed zbliżającym się adwentem. Dlatego też niezwykle

            • "Ojczyzna malowana dźwiękiem"

              Ojczyzna malowana dźwiękiem.

              Tegoroczny III Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Polska Niepodległa” i VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej został zorganizowany 28.11.2023r . Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Łopiennik Górny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Łopiennik Górny i Starosta Krasnostawski.

            • Obchody Dnia Pluszowego Misia

              Nowa galeria Obchody Dnia Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

              W dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszej szkoły, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanego przez panie bibliotekarki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone. A każdy był wyjątkowy.

            • II Olimpiada Gier Planszowych

              16 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w II Olimpiadzie Gier Planszowych organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Eliminacje regionalne odbyły się w siedzibie Lubelskiego Oddziału IPN.

              Olimpiada jest wyjątkową okazją do przeprowadzenia aktywnych lekcji historii najnowszej i organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

            • Dzień Czystego Powietrza

              Nowa galeria Dzień Czystego Powietrza została dodana do albumu fotograficznego

              14 listopada – to Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji w ramach Programu Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”, dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych ”Czym oddychamy? - Czyste powietrze wokół nas”, które odbyły się w naszej EKOPRACOWNI powstałej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem zajęć było zwiększenie wiedzy na temat zanieczyszczeń środowiska naturalnego przez emisję dymu do atmosfery. Podczas spotkania przedszkolaki nabywały umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów, a także dowiedziały się o ich szkodliwym wpływie na organizm człowieka.

            • Udział w "Zakręconej akcji"

              To już kolejny rok Nasza Szkoła we współpracy z KGW Łopianki bierze udział w "Zakręconej akcji". Przynosząc do szkoły, a także wrzucając nakrętki do stojącego w naszej gminie serduszka, uczniowie oraz wszyscy mieszkańcy Gminy Łopiennik Górny wspierają podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Oprócz realnej pomocy chorym dzieciom, dodatkowo segregacja odpadów przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

      • Godziny dzwonków

        Czwartek 02.05.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Biuletyn informacji publicznej