• Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego
      • aktywna tablica
      • Aktualności

            • Udział klasy VII i VIII w Lubelskim Festiwalu Nauki w warsztatach „Spotkanie z Mobilnymi Laboratoriami Przyszłości”

              Dnia 19 września uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w Lubelskim Festiwalu Nauki w warsztatach „Spotkanie z Mobilnymi Laboratoriami Przyszłości”- czterogodzinny cykl zajęć warsztatowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Podczas warsztatów, uczniowie brali udział w zajęciach m.in. z druku 3D, sztucznej inteligencji, robotów Dash oraz klocków LEGO. Za udział w każdym z warsztatów otrzymali dostęp do specjalnie wygenerowanego kodu QR, który po zaliczeniu wszystkich warsztatów pozwolił im złamać szyfr i otworzyć przygotowaną dla nich niespodziankę

            • Zajęcia w terenie.

              Dnia 21.09.2023 r. odbyła się wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Szajówka Alpaki” w Tarzymiechach, w której uczestniczyły dzieci z klas 1-3.

              Głównym celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną – ze zwierzętami oraz integracja zespołów klasowych. Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać te niesamowite zwierzęta. Możliwość bezpośredniego kontaktu z alpakami sprawiła uczniom ogromną radość. Sam wygląd alpak wzbudził sympatię, dlatego dzieci nie miały problemów, aby je pogłaskać, przytulić, karmić marchewką - ich ulubionym przysmakiem. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowiadania o pochodzeniu alpak, hodowli i pielęgnacji, a także o cennej wełnie zwierząt. Podczas warsztatu plastycznego dzieci próbowały samodzielnie filcować wełnę. Po zabawach z alpakami na dzieci czekały grillowane kiełbaski i pieczywo. Posiłek spożywany na świeżym powietrzu szczególnie smakował. Na zako

            • Klasa II w świecie książek

              W ramach współpracy naszych bibliotek uczniowie klasy II pod opieką pani Anny Kowalczyk 20 września udali się do Biblioteki Publicznej Gminy w Łopienniku Górnym na lekcję biblioteczną. Wspaniale poprowadziły ją pani dyrektor Grażyna Skrzypa oraz pani bibliotekarka Urszula Chemicz. Dzieci poznały całą bibliotekę, mogły zwiedzić każdy jej zakamarek. Panie w ciekawy sposób opowiedziały o książkach, zasobach biblioteki, o tym, na czym polega praca bibliotekarza i dyrektora biblioteki. Dzieci wzięły udział w przygotowanym przez panie konkursie, w którym odpowiadały na pytania dotyczące popularnych bajek i wierszy, a także czytały fragmenty książki. Nagrodą był słodki poczęstunek. Dla miłośników książek, a są tacy wśród uczniów tej klasy, biblioteka to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc!

            • Spotkanie z policjantem

              O bezpieczeństwie nigdy za dużo .

              Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne dla nas jest poczucie bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole i edukacja w zakresie bezpieczeństwa. 18 września uczniowie z kl Ia i I b mieli okazję spotkać się z przedstawicielem Posterunku Policji w Fajsławicach. Za współpracę, pomoc, zaangażowanie oraz za wspólne spotkania z uczniami i ciekawe lekcje na temat bezpiecznych zachowań Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie serdecznie dziękują .

            • Takiej lekcji jeszcze nie było.

              18 września uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w zajęciach biologicznych i chemicznych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej przygotował dla uczniów warsztaty mające na celu pokazanie chemii w formie zabawy. Uczestnicy mieli możliwość dostrzec układ okresowy pierwiastków chemicznych w formie gry planszowej, układać chemiczną kostkę magiczną, zagrać w karty chemiczne oraz układać puzzle.

            • Nasza szkoła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa

              Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Jest to kolejna edycja wieloletniego programu nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

            • Podziękowanie

              ,,Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie”

              Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację przeprowadzki mebli i sprzętów szkolnych z budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Dolnym do naszej szkoły. Wymagało to od Państwa poświęcenia, zaangażowania i ogromu pracy.
              Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy bezpośrednio zaangażowali się w prace społeczne niezależne od swoich obowiązków rodzinnych i zawodowych.
              Dziękujemy również nauczycielom i ich rodzinom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom, którzy bez wahania zaangażowali się w to działanie. Sprawnie i dobrze zorganizowana akcja sprawiła, że niemalże całe mienie szkoły zostało przetransportowane.
              Wielokrotnie przekonaliśmy się, że szkoła może liczyć na Państwa wsparcie.

            • Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki - International Dot Day

              15 września jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

              Jest to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości. Dzień ten przypomina nam również, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które warto odkrywać.

            • Kolejna odsłona Narodowego Czytania

              Jak co roku, społeczność naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Odbywa się ona pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej i propaguje czytelnictwo oraz znajomość literatury narodowej. Lekturą dwunastej odsłony Narodowego Czytania była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, najbardziej znany utwór tej autorki. Prezydent Andrzej Duda w swoim liście inaugurującym tegoroczne Wydarzenie podkreślił szczególne walory tej książki – od szerokiej panoramy Kresów, folkloru i szlacheckich zwyczajów, poprzez niezwykle plastyczne opisy przyrody, pełne humoru dialogi i zabawne sytuacje aż po niełatwą tematykę powstania styczniowego powracającą we wspomnieniach bohaterów. Wszystkie te walory powieści „Nad Niemnem” w niezwykły sposób oddali uczestnicy spotkania w naszej szkolnej społeczności. Zaproszeni goście – Wójt Gminy pan Artur Sawa, Przewodniczący Rady Powiatu pa

            • Warsztaty edukacyjne pt. MALI NAUKOWCY „Energia Odnawialna”.

              Dnia 7 września w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne pt. MALI NAUKOWCY „Energia Odnawialna”.

              Podczas warsztatów uczniowie z klas I-IV oraz dzieci z Zerówki poznały m.in. rodzaje i znaczenie odnawialnych źródeł energii oraz przeprowadziły szereg ciekawych eksperymentów.

              Dziękujemy Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS za przeprowadzenie warsztatów!

            • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

              Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który gromadził nowe pokłady energii i siły do nauki oraz pracy. W dniu 04.09.2023 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024.

              Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.30, Mszą Świętą w Kościele Parafialnym św. Bartłomieja Apostoła w Łopienniku Nadrzecznym. Następnie o godzinie 9.15 na hali sportowej w szkole odbył się apel. Na dzisiejszej uroczystości gościliśmy: Zastępcę Wójta Gminy Łopiennik Górny pana Karola Stęplowskiego, Radnego Powiatu Krasnostawskiego pana Bogusława Domańskiego, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łopiennik Górny panią Grażynę Skrzypę, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziców. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łopienniku Dolnym, którzy w tym roku

            • Kurs autobusów szkolnych dnia 4 września 2023

              Dnia 4 września autobus szkolny będzie kursował rano o godzinie 7:30 (30 min. później niż wg harmonogramu przewozów) pod Kościół Parafialny, następnie po mszy dzieci będą przewiezione do szkoły. Natomiast powrót planowany jest po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego około godziny 11:00.

            • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

              Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024.

              Uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września (poniedziałek).

              Msza Św. rozpocznie się o godz. 8:30 w Kościele Parafialnym.

              O godz. 9:15 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w hali sportowej.

            • Rozkład godzin lekcyjnych

              Rozkład godzin lekcyjnych

              1. 800 - 845

              2. 855 – 940

              3. 945 – 1030

              4. 1045 – 1130

              5. 1145 – 1230

              6. 1235–1320

              7. 1325–1410

              8. 1415-1500

              1030 – 1045– przerwa obiadowa dla uczniów

              1130 – 1145– przerwa obiadowa dla uczniów

            • WYPRAWKA DLA DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

              Grupa: 6 - latki

              -ryza papieru (papier xero),

              -zeszyt w linię 32 kartkowy,

              -zeszyt w kratkę 32 kartkowy,

              -piórnik z wyposażeniem (miękkie ołówki, gumka, temperówka, klej w sztyfcie),

              -teczka A4 (na gumkę),

              -pudełko chusteczek higienicznych 100 szt.,

              -opakowanie chusteczek nawilżanych (może być małe),

            • WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY I NA ROK SZKOLNY 2023/2024

              • Komplet podręczników do klasy I. Uczniowie wypożyczają podręczniki z biblioteki szkolnej, rodzice kupują tylko podręcznik do religii, jeżeli ich dziecko będzie uczęszczało na religię w roku szkolnym 2023/2024 ( po konsultacji z księdzem).
              • Zdjęcie do legitymacji szkolnej w wersji papierowej i elek
      • Godziny dzwonków

        Czwartek 02.05.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Biuletyn informacji publicznej