• Agendy szkolne

• Zespół Taneczny Młyn

• Grupa taneczna „MŁYN” rozpoczęła przygodę z tańcem w styczniu 2013 roku.

Zespół  tworzy grupa początkująca ( 7-8 lat ) i dziecięca (11- 13 lat ) z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym.

Celem działalności zespołu jest podtrzymywanie           i pielęgnowanie tradycji narodowej oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży piękna polskiego folkloru, a w szczególności Lubelszczyzny.

Zespół dziecięcy „ MŁYN” prezentuje folklor regionów obejmujących województwo lubelskie. Uczniowie tańczą: poloneza, krakowiaka, mazura, kujawiaka, obereka.  Instruktorem zespołu jest pani Dorota Maciejewska

• Zespół dziecięcy „MŁYN” aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym gminy , powiatu i województwa lubelskiego prezentując swój program z okazji:

-świąt państwowych i regionalnych,

-uroczystości religijnych,

-akcji charytatywnych,

-lekcji edukacyjnych w placówkach oświatowych,

-imprezach okolicznościowych.

• Osiągnięcia

• Zespół Dziecięcy ,,MŁYN" otrzymał podziękowanie za kultywowanie tradycji i kultury ludowej oraz prezentację na VII Międzynarodowym Festiwalu Ludowym ,,Łączy Nas Kultura"

•   Weronika Szewczak uczennica klay II zdobyła I miejsce w konkursie VIII Międzynarodowego konkursu ,,Łączy nas kultura"