• Egzamin Ósmoklasisty

Szanowni Rodzice,

w dniach 14-16 maja 2024 r., w szkole będzie przeprowadzony Egzamin Ósmoklasisty.

Ze względu na zapewnienie zdającym ciszy i spokoju podczas egzaminu w tych dniach szkoła nie prowadzi zajęć edukacyjnych.

Prosimy o zapewnienie w tym czasie uczniom klas I- VII opieki  w domu.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową.

język polski – 14 maja 2024 r. (wtorek) – godz. 9:00
              matematyka – 15 maja 2024 r. (środa) – godz. 9:00
              język obcy nowożytny – 16 maja 2024 r. (czwartek) – godz. 9:00

• Podium w powiatowej piłce nożnej

07.05.2024

25 i 26.04 na boiskach SP nr1 w Krasnymstawie zostały rozegrane zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Nasze reprezentacje spisały się dobrze i na 10 szkół zajęły odpowiednio: dziewczęta 7 miejsce, a chłopcy 3 miejsce.

A oto składy drużyn:

Dziewczęta: Dominika Wasyluk, Katarzyna Kulibab, Martyna Kulibab, Zuzanna Bodak, Antonina Tokarczuk, Ilona Petla, Maja Baranowska i Dominika Wlizło.

Chłopcy: Przemek Kucharski, Karol Górny, Krzysztof Kulibab, Marcel Marciniak, Tycjan Lupa, Kacper Weremko, Daniel Wasyluk i Gabriel Żołyniak.

Gratulacje

• MAJ MIESIĄCEM KSIĄŻKI I BIBLIOTEKI

07.05.2024

Biblioteka szkolna zaprasza w maju do udziału w różnych akcjach. Każdy znajdzie coś dla siebie!

• Konkurs na największą liczbę wypożyczonych książek (oczywiście przeczytanych)

• Raz w tygodniu w bibliotece w godzinach jej pracy różne konkursy, zadania (8.05 środa, 13.05 poniedziałek, 22.05 środa, 27.05 poniedziałek) J

• Nie tylko do szuflady – Konkurs na napisanie wiersza (tematyka związana z majem – np. wiosna, Dzień Matki, czytanie) J

ZAPRASZAMY!

• Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

02.05.2024

Nowa galeria Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja została dodana do albumu fotograficznego

26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia

z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel.

Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawa Rządowa. Polska Konstytucja była owocem Sejmu Wielkiego( 1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa.

Majowa Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa.

Uczniowie naszej szkoły przypomnieli atmosferę tamtych czasów. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość

i dostarczały wielu wzruszeń. Uroczysta akademia obudził uczucia patriotyczne wśród uczniów, a także w ciekawy sposób przedstawiła wydarzenia historyczne.

Uroczystość szkolną zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Łopiennik Górny - pan Artur Sawa, pani Grażyna Skrzypa – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łopiennik Górny, pani Urszula Gontarz – dyrektor Banku Spółdzielczego oddział w Łopienniku Nadrzecznym, pani Marta Woźniak – kierownik GOPS w Łopienniku Górnym.

Dziękujemy za pełne wzruszenia chwile i czekamy na następne.