• Informacje

            • Wycieczka do "Magicznych Ogrodów"

              19.06.2023

              Nowa galeria Wycieczka do "Magicznych Ogrodów" została dodana do albumu fotograficznego

              Magiczne Ogrody w Janowcu były celem naszej wycieczki w dn. 15 czerwca 2023 roku. Na dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 "a" i 0 "b" oraz uczniów klas I-III czekało wiele atrakcji : Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankowa Łąka, Bulwiakowa Osada, Mordole, Wodny Świat, Smocze Gniazdo i Krasnoludzki Gród.

              W poszczególnych krainach przygotowywane były różnorodne niespodzianki. I tak na przykład Osadę poruszających się bulwiaków dzieciaki zwiedzały kolejką. Zaś po drodze do ich krainy spotkały kilkumetrową gąsienicę i smoka Araka, którego siedzibą było "Mroczysko”. Na najodważniejszych czekała wizyta w Mroczysku!– nie wszyscy okazali się jednak bohaterami. W ogrodach uczniowie natknęli się również na Gobliny, psotliwe Mordole, Wróżki Smużki, Robanki i strzegące ogrodu Krasnoludy. Na tym nie koniec! Sporą atrakcją był także Skrzat Kronikarz mówiący i śpiewający ludzkim głosem. Ogród został zaprojektowany tak, aby wspierać rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Czekały tu na nich linowe place zabaw, zjeżdżalnie, karuzele, drewniane tratwy, przejażdżka kolejką i wiele innych! Chętni mogli nauczyć się fechtunku i strzelania z kuszy w Krasnoludzkim Grodzie, a także zwiedzić podziemne tunele. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy w późnych godzinach popołudniowych do szkoły.

              Organizatorem wycieczki była pani Ewa Janik, która za mile spędzony czas i troskliwą opiekę nad dziećmi serdecznie dziękuje: pani Luizie Zabłockiej, pani Wioletcie Kulik oraz pani Beacie Stępniowskiej.

            • Współpraca się opłaca!

              07.06.2023

              W pełni możemy potwierdzić to powiedzenie, ponieważ sami doświadczyliśmy wymiernych i bardzo przyjemnych korzyści ze współpracy z APS im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Nasza szkoła, a w szczególności klasa 2 i 3 podjęła się udziału w projekcie pt. „ Poczucie samoskuteczności nauczycieli w edukacji włączającej – uwarunkowania i efekty społeczne.” Wybrani uczniowie, ich rodzice, wychowawcy klasy 2 i 3 oraz dyrektor szkoły wzięli udział w badaniach naukowych, dzięki czemu mieliśmy okazję przyczynić się do wyrażenia własnej opinii na temat samopoczucia osób niepełnosprawnych w grupie rówieśniczej w szkole masowej oraz aktualizacji i postępu wiedzy naukowej. Badania ankietowe zostały przeprowadzone w naszej szkole pod kierunkiem pedagoga specjalnego pani Beaty Ćwirzeń w dwóch etapach: wstępnym – na początku października i końcowym – pod koniec maja bieżącego roku szkolnego. W ramach podziękowania za współpracę otrzymaliśmy bony podarunkowe. Obydwu klasom zostały podarowane po dwie gry edukacyjne planszowe oraz drobne nagrody rzeczowe dla uczniów biorących udział w ankiecie. Mamy nadzieję na równie owocne projekty w przyszłości.

            • Odbiór voucheru na utworzenie ekopracowni przyrodniczej w ramach konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”

              05.06.2023

              Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym laureatem konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

              W dniu dzisiejszym (05.06.2023 r.) w siedzibie WFOŚiGW w Lublinie Pani Elżbieta Sawa Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym oraz Pani Luiza Zabłocka – opiekun projektu, odebrały voucher na kwotę 50 000,00 zł na realizację projektu pod nazwą „Bliżej natury”. Projekt uzyskał dofinasowanie w ramach konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

              Dzięki temu wsparciu uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

              Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany jest przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego.

              W wydarzeniu uczestniczyła Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. Podczas przekazania voucherów obecni byli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wicemarszałek WL Michał Mulawa oraz Członek Zarządu WL Zdzisław Szwed.

            • Wyjazd do "Magicznych Ogródów" - 31.05.2023 r.

              05.06.2023

              Nowa galeria Wyjazd do "Magicznych Ogródów" - 31.05.2023 r. została dodana do albumu fotograficznego

              W środę 31 maja 2023 roku dzieci z naszego przedszkola wyruszyły autokarem na całodniową wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciankach koło Janowca. Ten baśniowy świat składa się z wielu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, kwitnących drzew, krzewów oraz kolorowych i pachnących kwiatów.

              W bramie Magicznych Ogrodów powitał nas olbrzymi Mordol i przedstawił nam Bulwiaka, który przeprowadził nas przez świat pełen magii i kwiatów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzin Skrzata Kronikarza mieszkającego w starym drzewie, który opowiedział historię Magicznych Ogrodów. Kolejnym etapem naszej wyprawy był Zamek Wróżek oraz Zoran – kamienny smok. Następnie wysłuchaliśmy dziwnego języka starych Drzewców i odwiedziliśmy dom Mordola oraz jego rodzinę. Później kolejką zwiedziliśmy Kwiatową Dolinę, w której mieści się wioska Bulwiaków. Stamtąd udaliśmy się na mosty z przeszkodami, a potem do Smoczego Gniazda na Smoczy Plac Zabaw. Wreszcie przyszła pora na posiłek. Po obiedzie zwiedziliśmy Krasnoludzki Gród, w którym dzieci miło spędziły czas na karuzelach, smoczych torach czy huśtawkach. Byliśmy również na Robankowej Łące i na Marchewkowym Polu. Wizytę w Magicznych Ogrodach zakończyliśmy jedząc pyszne lody. Pożegnaliśmy się z Mordolem i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

              Wycieczka do Magicznych Ogrodów okazała się wspaniałą przygodą i z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

            • Zwiedzamy Gdańsk.

              05.06.2023

              W sobotę 27 maja wyruszyliśmy w niezwykle emocjonującą podróż do Gdańska. Niektórzy pierwszy raz mieli okazję polecieć samolotem. Na lotnisko w Świdniku uczniów przywieźli rodzice. Wszyscy w wyśmienitych humorach, chociaż niektórzy z drżeniem serca, wsiedli do samolotu linii Ryanair. Witaj przygodo! Podróż przebiegła bez problemów, wszyscy uznali, że będą latać samolotami bez obaw. Opiekunkami były Panie Dorota Grzesiak i Dorota Maciejewska. Pilotem wycieczki był Pan Robert Kowalski. Zapraszamy na relację z naszej wycieczki.

            • Konkurs rytatorski pod haslem "W zgodzie z naturą"

              01.06.2023

              Dnia 30 maja br odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski o tematyce przyrodniczo-ekologicznej pod hasłem „W zgodzie z naturą”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Małych recytatorów oceniała komisja w składzie Pani Grażyna Skrzypa - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łopiennik Górny, Weronika Czaban – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury i Pani Dorota Huba – nauczyciel i loogopeda w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym. . Do konkursu przystąpiło szesnastu uczestników. Komisja stanęła przed trudnym wyborem, gdyż wszystkie dzieci wykazały się zdolnościami recytatorskimi. Ostatecznie przyznała ex aequo trzy pierwsze miejsca. Laureatami zostali:

              Ada Górniak

              Antoni Kasiura

              Franciszek Kondracki

              Komisja przyznała również 5 wyróżnień:

              Antoni Jakimcio

              Michał Kister

              Zofia Kulbaka

              Gabriela Sawa

              Zuzanna Słotwińska

              Przewodnicząca komisji Pani Grażyna Skrzypa jako Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łopiennik Górny przyznała dodatkową nagrodę książkową Gabrieli Sawie.

              Pamiątkowe dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom wraz z komisją wręczyła Pani Elżbieta Sawa Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

              Serdecznie dziękujemy jury za solidną pracę w komisji, a rodzicom i wychowawcom za przygotowanie dzieci. Podziękowania należą się również prowadzącej konkurs uczennicy klasy IV Weronice Szewczyk oraz grupie ”O”B, która występem artystycznym wprowadziła nas w tematykę konkursu, Piękną dekorację przygotowała Pani Monika Barańska i Pani Katarzyna Suchodolska. Organizatorem konkursu była Pani Luiza Zabłocka.