• Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego
      • aktywna tablica
      • Aktualności

            • Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci powyżej 5 r.ż.

              Uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID- 19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki - konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

            • Zajęcia zdalne od 20.12.2021 do 09.01.2022

              3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach od 3-5.01.2022 – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny na platformie Classroom, 07.01.2022r. jest dniem wolnym od zajęć.

              Uczniom klas I-III szkoły podstawowej których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, – na wniosek rodzica – szkoła umożliwia opiekę świetlicową.

            • Zwycięstwo w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

              Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

              Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało listę zwycięzców w konkursie„PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanym w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”. Wśród 24 nagrodzonych szkół znalazła się też nasza placówka!

              Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”, w ramach którego zorganizowaliśmy na bazie przekazanych przez organizatorów materiałów – zajęcia dla uczniów. Tematyka lekcji dotyczyła rozwoju lokalnego, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju polskich miejscowości. W ramach kolejnego etapu akcji mogliśmy wziąć udział w konkursie, dotyczącym opracowania pomysłu na lokalną inwestycję - w szkole lub najbliższym otoczeniu. Zadaniem nauczycieli było sprawdzenie, jakie zmiany byłyby korzystne zarówno dla uczniów, kadry dydaktycznej jak i lokalnej społeczności oraz napisanie

            • Udział w ogólnopolskiej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

              Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. To już 29 odsłona wielkiej zbiórki, której celem jest pomoc potrzebującym.To wyjątkowe przedsięwzięcie, które działa na zasadzie „Podziel się tym, co masz”. W wyniku akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” już tysiące dzieci otrzymało paczki świąteczne podczas imprez mikołajkowych i gwiazdkowych. Wsparcie w postaci darów rzeczowych różnego rodzaju trafiło także do dziesiątek tysięcy rodzin oraz bardzo wielu domów dziecka, świetlic i ośrodków wychowawczych. My od wielu lat wspieramy swoimi darami serca Placówki Opiekuńczo - Wychowawcze w Krasnymstawie. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM Z NASZEJ SZKOŁY I ICH RODZICOM, KTÓRZY WSPARLI TAK SZCZYTNE PRZEDSIĘWZIĘCIE.

            • Mikołajki

              W dniu dzisiejszym odwiedził nas bardzo miły i długo oczekiwany Gość. Miał czerwony strój, długą białą brodę i dźwigał bardzo ciężki worek. To oczywiście św. Mikołaj. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki, a Święty Mikołaj obdarował je wspaniałymi prezentami. Jak co roku, wszyscy zrobiliśmy sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!

            • Nagroda w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Drogi Do Niepodległości"

              Miesiąc listopad w historii Polski nierozerwalnie łączy się ze Świętem Niepodległości i z tej okazji organizowane są między innymi różnego rodzaju konkursy dla dzieci i młodzieży z naszego regionu, których tematem przewodnim jest znaczenie Polski Niepodległej w przeszłości i dla dzisiejszych pokoleń. W tym roku 2021 Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie był organizatorem konkursu plastycznego "Drogi Do Niepodległości" . Do tej edycji przystąpili także uczniowie naszej szkoły a Damian Karluk z klasy siódmej otrzymał nagrodę. Jego praca pt. "Polski czyn zbrojny w czasie I wojny światowej - Błękitna Armia" została umieszczona w kalendarzu na rok 2022, przy miesiącu kwietniu, z innymi wyróżnionymi pracami. Nasze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

            • "W świecie Lema" Mistrzyni Pięknego Czytania w IV Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania

              Bardzo miło jest nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Anny Kiszczak, klasa siódma, która została Mistrzynią Pięknego Czytania w IV Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania - Edycja 201: "W świecie Lema". Kategoria wiekowa: klasy 7 - 8 szkoły podstawowej. Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie, natomiast patronat na tegoroczną edycją sprawował m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego i Lubelski Kurator Oświaty. Interpretacja i prezentacja prozy Stanisława Lema pt. " Dzienniki gwiazdowe" w wykonaniu Ani okazała się bezkonkurencyjna. Naszym zdaniem jury nie miało żadnych wątpliwości komu należy przyznać laur zwycięscy. Możecie ocenić to sami oglądając filmik z pięknym czytaniem fragmentu lektury. Gorące gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

            • Akcja "Kartka dla obrońców granic"

              Uczniowie z naszej szkoły włączyli się do akcji przygotowania kartek z pozdrowieniami, podziękowaniami dla pełniących służbę na naszej wschodniej granicy .Cała społeczność szkolna od klas 0 do -VII na zajęciach plastyczno- technicznych własnoręcznie z wielkim zaangażowaniem, precyzją i zaangażowaniem wykonali kartki. Na lekcji języka polskiego uczniowie napisali przepiękne życzenia ,w ten sposób okazując wyrazy swoich podziękowań oraz wsparcia dla żołnierzy wojsk operacyjnych Sił Zbrojnych RP, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Policji - pełniących służbę w zagrożonych miejscach polskiej granicy . Wszystkie wykonane kartki zostały wysłane na podany adres z dopiskiem GRANICA. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i zaangażowanie . Dorota Maciejewska

            • Akcja charytatywna "Paczka na Wołyń"

              Pragniemy serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej za wielkie zaangażowanie w akcję charytatywną „Paczka na Wołyń”, zorganizowanej przez Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.

              Nasi kochani uczniowie wraz z rodzicami wykazali się wielkim sercem przynosząc wspaniałe dary, które trafią do Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich.

            • Konkursy przedmiotowe 2021-2022

              Terminy I etapu konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022.

              Początek konkursu: godz. 9.00 (uczniowie zgłaszają się do sali, w której piszą o godz. 8.45 )

              Etap szkolny trwa 60 min.

              Do etapu okręgowego kwalifikuje się uczniów, którzy w eliminacjach szkolnych osiągnęli minimum 80% możliwych do uzyskania punktów, czyli 32.

            • Dyplom za udział w akcji MEiN "Szkoła do hymnu!"

              W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy podziękowania oraz pamiątkowy dyplom za udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”🇵🇱

              W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata.

            • MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W BADMINTONIE!!!

              Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zuzanna Sawa, Zofia Huba i Wiktoria Lupa wygrała finałowy turniej o mistrzostwo województwa lubelskiego w badmintonie drużynowym dziewcząt.

              Zawody zostały rozegrane w Ludwinie w ramach cyklu zawodów szkolnych Igrzyska Dzieci.

              Dzielne zawodniczki z Łopiennika w pokonały podczas tych rozgrywek 7 szkół takich jak: SP 4 Zamość, SP Tarnogród, SP 3 Świdnik, SP Wólka Rokicka, SP 38 Lublin, SP Dratów oraz SP Nałeczów.

      • Godziny dzwonków

        Piątek 17.05.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Biuletyn informacji publicznej