• Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego
      • aktywna tablica

• Projekt ,,Aktywna Tablica"

Nasza szkoła realizuje rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii komunikacyjno-informacyjnej na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 35 000zł ( wartość całkowita 43 750 zł. ) na pomoce dydaktyczne lub narzędzia do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Otrzymane wsparcie finansowe przeznaczyliśmy na zakup dwóch interaktywnych monitorów dotykowych wraz z oprogramowaniem edukacyjnym.

• Wyjazd na stok narciarski w Bobliwie

Obecna sytuacja potrafi zmieniać się diametralnie w ciągu kilku dni i szybko pokrzyżować plany. Nie było łatwo, ale nawet w pandemicznej rzeczywistości istnieje szansa na realizowanie marzeń i planów zimowych wyjazdów. We środę 09.lutego udało nam się zorganizować klasowy wyjazd na stok narciarski do Bobliwa.

• Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia -Zawodowy strzał w 10

Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.

Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00.

• Wywiadówki śródroczne w klasach 1-8

Ze względu na dużą liczbę zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2), spotkania z wychowawcami klas 1-8 odbędą się w formie spotkań on line wg. harmonogramu:

kl. I - 02.02.2022r. ( środa) godz. 16.00

kl. II - 03.02.2022r. ( czwartek) godz. 17.00

kl. III - 03.02.2022r. ( czwartek) godz. 18.00

kl. V - 07.02.2022r. ( poniedziałek) godz. 17.00

• NAUCZANIE ZDALNE I STACJONARNE OD 27 STYCZNIA

Od czwartku, 27 stycznia do 11 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 będą mieli zajęcia w formie zdalnej według dotychczasowego planu zajęć. Oddziały przedszkolne i uczniowie klas 1- 4 będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym. Świetlica szkolna pracuje do godz. 14.30, wyjątkiem jest wtorek. W tym dniu świetlica jest czynna do godz. 15.30

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ Europa i ja”

W ramach promowania nauki języków obcych klasa III wraz z p. Małgorzatą Dega realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ‘Europa i ja’. Projekt trwa od 01.10.2021 do 30.05.2022 r. i składa się z zaplanowanych na każdy miesiąc zadań do wykonania. W październiku uczniowie klasy III poznali podstawowe informacje dotyczące Wielkiej Brytanii ( położenie, flaga, godło, symbole, ciekawostki o kraju i ludziach). W listopadzie, aby lepiej poznać Wielką Brytanię i panujące w niej zwyczaje uczniowie zaprosili na lekcję Misia Paddingtona i obejrzeli film z jego przygodami, następnie wykonali plakat o Wielkiej Brytanii. W grudniu klasa III przygotowała angielski słownik obrazkowy o tematyce świątecznej. Zadanie styczniowe to prezentacja na temat miejsc, które warto zobaczyć w Wielkiej Brytanii.

• Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj obchodzimy Święto Babć, a jutro Święto Dziadków. Z tej okazji życzymy wszystkim Państwu dużo zdrowia, abyście jak najdłużej mogli obdarzać swoje wnuki miłością, byli dumni z ich osiągnięć, uczyli tego, co piękne, ważne i mądre. Dlatego teraz postaramy się, aby babcie i dziadkowie wesoło i przyjemnie spędzili czas. Zapraszamy serdecznie na część artystyczną w wykonaniu Państwa wnucząt. Z pewnością będziecie z nami podczas transmisji online. Życzymy więc miłego odbioru i niezapomnianych chwil spędzonych z wnukami.

• Nauka stacjonarna od 10 stycznia 2022 r.

Od 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.

Nauka odbywać się będzie w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, częstym myciu rąk wodą z mydłem, zachowaniu bezpiecznej odległości oraz dezynfekcj.

• Jasełka Bożonarodzeniowe

Maluszki z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia przygotowały „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Dzieci z dużym zaangażowaniem i powagą odgrywały swoje role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje oraz wzajemne życzenia, które zakończyły występ, pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

• "Świąteczne pierniczki" przedszkolaków

Dnia 17 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wypełniły całą szkołę zapachem świątecznych pierniczków. Przedszkolaki z zapałem ugniatały, wałkowały, wykrawały, a następnie ozdabiały upieczone pierniczki. Zajęcia były również doskonałą okazją do poznania tradycji i zwyczajów świątecznych, a także ukazania Świąt Bożego Narodzenia.

• Apel Bożonarodzeniowy

Dnia 16 grudnia 2021 r. na holu naszej szkoły odbył się Apel Bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów klasy VII i VIII pod czujnym okiem ks. mgr Piotra Jasińskiego. Podczas przedstawienia mieliśmy okazję dowiedzieć się o różnych świątecznych tradycjach. W magiczny świąteczny nastrój wprowadziły nas również zaśpiewane przez uczniów znane kolędy. Po części artystycznej życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego 2022 roku złożyli wszystkim zebranym Pani Dyrektor Elżbieta Sawa oraz Wójt Gminy Łopiennik Górny Pan Artur Sawa.

• Zapytanie ofertowe "Remont pomieszczeń w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym "

Zapraszamy do składania ofert na wykonanie robót budowlanych - "Remont pomieszczeń w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym".

Termin składania ofert do 28 grudnia 2021 r., w tytule należy wpisać: "OFERTA - Remont pomieszczeń szkoły".

Ofertę należy przesłać pocztą na adres szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym, Łopiennik Nadrzecznym 5A, 22-351 Łopiennik Górny lub wysłać pocztą elektroniczną: zs-lopiennik@o2.pl (decyduje data wpływu).

Piątek 17.05.2024