• Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego
      • aktywna tablica
      • Aktualności

            • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce ręcznej

              Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce ręcznej 11 i 12.01.2024

              Udanie rozpoczęli nowy rok kalendarzowy nasi szkolni sportowcy od mistrzostwa (chłopcy) i wicemistrzostwa (dziewczęta) w zawodach powiatowych w piłce ręcznej

              A oto wyniki:

              Dziewczęta:

              Fajslawice- Gorzków 1:9

              Gorzków- Łopiennik 6:1

            • Wyśpiewane zwycięstwo

              Nowa galeria Wyśpiewane zwycięstwo została dodana do albumu fotograficznego

              W piękny biały zimowy i mroźny dzień 10 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się kolejne, XX Powiatowe Spotkania z Kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Do udziału zgłosiło się 31 wykonawców z całego powiatu krasnostawskiego. Zdaniem jury wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, gdyż poziom wykonań był niezwykle wysoki. Tym bardziej jesteśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się wysokim poziomem artystycznym.

            • Apel Bożonarodzeniowy – „W grudniową cudną noc…”

              Nowa galeria Apel Bożonarodzeniowy 2023 została dodana do albumu fotograficznego

              Apel Bożonarodzeniowy – „W grudniową cudną noc…”

              Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne. W przedświątecznym okresie w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Bożonarodzeniowy pod hasłem „W grudniowa cudną noc…” . W środę 20 grudnia 2023 roku dzieci z Zerówki oraz uczniowie klasy VII przybliżyli w magiczny i wyjątkowy sposób całej społeczności szkolnej „TRADYCJE I ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE W POLSCE”. Niezwykły charakter uroczystości nadało rorównież przedstawiene jasełkowe, w którym najmlodsi w artystyczny sposob przedstawili narodzenie Pana Jezusa. Wspólne kolędowanie, recytacje i serdeczne życzenia wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

            • Nowi Czytelnicy w naszej szkolnej bibliotece

              Nowa galeria Nowi Czytelnicy w naszej szkolnej bibliotece została dodana do albumu fotograficznego

              14 grudnia w naszej szkole miało miejsce pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Na tę okazję dzieci pod kierunkiem pań wychowawczyń przygotowały wspaniałe inscenizacje znanych wierszy dla najmłodszych i zaśpiewały wesołe piosenki. Po części artystycznej uczniowie rozwiązali zagadki związane z książkami, biblioteką i pracą bibliotekarza oraz złożyli ślubowanie czytelnika. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor dyplom oraz książkę „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek. Książki te trafiły do pierwszoklasistów w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki, a której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Akcja ta jest również jednym z elementów Narodow

            • CYBERPUŁAPKA CZYLI WIĘZIENIE BEZ KRAT

              1 grudnia w Naszej szkole gościliśmy Pana Sławomira Pyrko muzyka, terapeutę uzależnień. Pan Sławek realizował z uczniami klas V-VIII program profilaktyczny CYBERPUŁAPKA CZYLI WIĘZIENIE BEZ KRAT z wiodącym tematem dotyczącym mechanizmów uzależniających oraz substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne ( internet , gry itp.) Poprzez rozmowę oraz muzykę poruszane zostały ważne tematy profilaktyczne. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Było to bardzo pouczające i owocne spotkanie.

            • Wróżby andrzejkowe

              Nowa galeria Wróżby andrzejkowe została dodana do albumu fotograficznego

              Wieczór wróżb to specjalna uroczystość odprawiana w wigilię imienin Andrzeja, czyli 29 listopada.

              A skąd w ogóle wziął się ten zwyczaj? Jaki cel mają andrzejkowe wróżby? Andrzejki są związane z dniem św. Andrzeja Apostoła. Tradycja andrzejkowa ma już ponad 500 lat. Kiedyś była połączona przede wszystkim z chęcią dowiedzenia się, jak potoczy się życie uczuciowe panien szukających mężów. Ich patronem był właśnie św. Andrzej. Wróżby na andrzejki wykonywane tego dnia miały przynieść odpowiedź na pytania związane z zamążpójściem. Niektóre źródła podają, że to święto może się wywodzić nawet ze starożytnej Grecji lub nawiązywać do męczeńskiej śmierci świętego Andrzeja. Dziś 29 i 30 listopada to przede wszystkim czas zabaw będących przy okazji pożegnaniem czasu zabaw przed zbliżającym się adwentem. Dlatego też niezwykle

            • "Ojczyzna malowana dźwiękiem"

              Ojczyzna malowana dźwiękiem.

              Tegoroczny III Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Polska Niepodległa” i VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej został zorganizowany 28.11.2023r . Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Łopiennik Górny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Łopiennik Górny i Starosta Krasnostawski.

            • Obchody Dnia Pluszowego Misia

              Nowa galeria Obchody Dnia Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

              W dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszej szkoły, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanego przez panie bibliotekarki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone. A każdy był wyjątkowy.

            • II Olimpiada Gier Planszowych

              16 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w II Olimpiadzie Gier Planszowych organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Eliminacje regionalne odbyły się w siedzibie Lubelskiego Oddziału IPN.

              Olimpiada jest wyjątkową okazją do przeprowadzenia aktywnych lekcji historii najnowszej i organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

            • Dzień Czystego Powietrza

              Nowa galeria Dzień Czystego Powietrza została dodana do albumu fotograficznego

              14 listopada – to Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji w ramach Programu Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”, dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych ”Czym oddychamy? - Czyste powietrze wokół nas”, które odbyły się w naszej EKOPRACOWNI powstałej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem zajęć było zwiększenie wiedzy na temat zanieczyszczeń środowiska naturalnego przez emisję dymu do atmosfery. Podczas spotkania przedszkolaki nabywały umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów, a także dowiedziały się o ich szkodliwym wpływie na organizm człowieka.

      • Godziny dzwonków

        Piątek 03.05.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Biuletyn informacji publicznej