• Bezpieczna szkoła

• Uwaga konkurs!! - "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń"

• UWAGA KONKURS!!!!!

Zespół Szkół w Łopienniku Nadrzecznym przystąpił do III Ogólnopolskiego Konkursu  pod nazwą Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Hasłem konkursu jest: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja. Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 20 listopada 2013 r. do 15 czerwca 2014 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły Bezpiecznej Szkoły i dyplomy honorowe. Wręczanie dyplomów będzie miało uroczystą oprawę.

Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

Zadania konkursu:

Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń

1.     Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel – debata uczniowska.

2.     Co powinno się zmienić w twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi?

3.     Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy (zagrożenia, udzielanie pomocy, obrona konieczna).

4.     Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne.

5.     Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić.

6.     Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie. Jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”

7.     Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność.

8.     Nie jesteś sam (bieda, choroba, stan sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa”

9.     Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego także ucznia…

10.  Tworzenie atmosfery życzliwości, przyjaźni, zrozumienia i szacunku.

Na początek zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym pod tytułem:

„JAK DBAM O BEZPIECZEŃSTWO W MOJEJ SZKOLE” – format i technika dowolna.

Prace należy składać do 10 grudnia do pani Moniki Sobich-Samko.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO CZYNNEGO UDZIAŁU W KONKURSIE.