• Informacje

            • Projekt ,,Aktywna Tablica"

              16.02.2022

              Nasza szkoła realizuje rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii komunikacyjno-informacyjnej na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 35 000zł ( wartość całkowita 43 750 zł. ) na pomoce dydaktyczne lub narzędzia do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.  Otrzymane  wsparcie finansowe przeznaczyliśmy na zakup dwóch interaktywnych monitorów dotykowych  wraz z oprogramowaniem edukacyjnym. 

            • Lubelski Program Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych u Dzieci Rozpoczynających Naukę Szkolną

              11.02.2022

              Nasza szkoła przystąpiła do Lubelskiego Programu Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych u Dzieci Rozpoczynających Naukę Szkolną który ma na celu wczesne wykrycie zaburzeń słuchu, głosu i mowy.

              W ramach Programu zostaną przeprowadzone audiometryczne badania słuchu, wykrywające obwodowe i centralne zaburzenia słuchu oraz przesiewowe badanie mowy i głosu. Dzieci, u których zostaną wykryte zaburzeniami w przetwarzaniu bodźców słuchowych zostaną objęte bezpłatną terapią w ramach Programu.

              Realizatorami Programu są: Katedra i Klinika Otolaryngologii Dziecięcej Foniatrii i Audiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, zlokalizowana w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz firma Industi z Lublina.

              Lubelski Program Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych u Dzieci Rozpoczynających Naukę Szkolną  jest pierwszym tak kompleksowym działaniem w Polsce. 

              Badania przesiewowe dla uczniów klas I - III w naszej szkole odbędą się w dniu 01.03.2022 r.

            • Wyjazd na stok narciarski w Bobliwie

              09.02.2022

              Obecna sytuacja potrafi zmieniać się diametralnie w ciągu kilku dni i szybko pokrzyżować plany. Nie było łatwo, ale nawet w pandemicznej rzeczywistości istnieje szansa na realizowanie marzeń i planów zimowych wyjazdów. We środę 09.lutego udało nam się zorganizować klasowy wyjazd na stok narciarski do Bobliwa.

              Nasi uczniowie z kl. IV mieli możliwość zapoznania się z  nauką jazdy na nartach. I jak się okazało, wielu z nich, „deski” na nogach miało pierwszy raz. Warunki wyjątkowo dopisały. Umiejętności narciarskie szlifowaliśmy  pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Ci z uczniów, którzy nie mieli własnego sprzętu mogli wypożyczyć go na miejscu. Początki nie były łatwe, ale po kilku czy w przypadku nielicznych – kilkunastu zjazdach wszyscy sobie już doskonale radzili. Dlatego możemy wszem i wobec ogłosić: Pierwsze narciarskie szlify zostały zdobyte!!!

              Teraz nie pozostaje nam nic innego jak kontynuować rozpoczętą z „białym szaleństwem” przygodę.  A, że tak się stanie, nie mamy wątpliwości, gdyż ledwo zdążyliśmy wrócić, a już byliśmy zasypywani pytaniami kiedy kolejny wyjazd?

              Czekamy zatem kolejnej zimowej eskapady...

              Organizacją wyjazdu zajęli się p Dorota Maciejewska i p Grzegorz Rycyk .Pomocą i radą wspierali rodzice p Elżbieta Bubicz i p Katarzyna Weremko za co serdecznie dziękujemy .

            • Wywiadówki śródroczne w klasach 1-8

              01.02.2022

              Ze względu na dużą liczbę zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2), spotkania z wychowawcami klas 1-8 odbędą się w formie spotkań on line wg. harmonogramu:

              kl. I - 02.02.2022r. ( środa) godz. 16.00

              kl. II - 03.02.2022r. ( czwartek) godz. 17.00

              kl. III - 03.02.2022r. ( czwartek) godz. 18.00

              kl. V - 07.02.2022r. ( poniedziałek) godz. 17.00

              kl. VI - 07.02.2022r. ( poniedziałek) godz. 17.00

              kl. VII - 03.02.2022r. ( czwartek) godz. 16.00