• Informacje

            • Apel poświęcony 100. rocznicy urodzin K. K. Baczyńskiego – patrona roku 2021

              29.09.2021

              "Brylant, którym strzelamy we wroga" - tak historyk literatury Stanisław Pigoń nazwał Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poetę, który najpełniej wyraził los tzw. pokolenia Kolumbów. 4 sierpnia 1944 r. Baczyński poległ w Powstaniu Warszawskim.
              27 września w naszej szkole odbył się krótki apel poświęcony 100. rocznicy urodzin K. K. Baczyńskiego – patrona roku 2021. Głównym celem apelu było przybliżenie uczniom postaci K. K. Baczyńskiego oraz jego twórczości. Losy poety przybliżyła uczniom pani Wioletta Kulik. Uczniowie  wysłuchali wiersze poety w wersji śpiewanej, najbardziej znane wiersze K. K. Baczyńskiego odczytali uczniowie klasy VI: Marceli P. i Wiktoria L. oraz nauczyciele naszej szkoły – p. Dorota Grzesiak i pani Elżbieta Jasińska. Spotkanie z poezją było wstępem do koncertu „Dźwięki wolności  z Fundacją PZU”, który odbędzie się 28 września.  Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji spotkania.
              Spotkanie przygotowały pani Dorota Grzesiak i pani Wioletta Kulik.

               

              Link do prezentacji

              https://view.genial.ly/614a034a0d36dd0df92f36f8/presentation-k-k-baczynski

            • DŹWIĘKI WOLNOŚCI

              21.09.2021

              Koncert POLSKICH PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH odbędzie się 28 września 2021r. o godzinie 12.00 w Kościele św. Bartłomieja Apostoła w Łopienniku Nadrzecznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na to wyjątkowe wydarzenie.

              Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „Dźwięki wolności z Fundacją PZU” realizowanego przez Stowarzyszenie Wschód Kultury. Do projektu zgłosiło się blisko 100 szkół z województwa lubelskiego a 10 szkół zakwalifikowało się udziału. Występ o dużych walorach artystycznych i edukacyjnych adresowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale również do rodziców, opiekunów i nauczycieli. Muzyczna lekcja historii łączy pokolenia i pobudzała poczucie przynależności narodowej. W koncercie zaprezentowane będą pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach, wykonywane przez zawodowych muzyków, którym towarzyszyć będzie słowo charyzmatycznego konferansjera. 

               

            • Lubelski Festiwal Nauki

              27.09.2021

              Projekt Lubelski Festiwal Nauki

              22 września klasa siódma i kilkoro uczniów z szóstej klasy uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym na Lubelski Festiwal Nauki organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Dzieci brali udział w zajęciach pod nazwą:  „ Odkryj w sobie detektywa - zidentyfikuj nieznane - chromatografia bibułowa” oraz Młody detektyw - zagadki chemiczne”.

              Kolorowa chromatografia

              Podczas tych zajęć laboratoryjnych uczniowie dokonali  rozdziału mieszaniny aminokwasów  przy wykorzystaniu chromatografii bibułowej. Poznali praktyczne i teoretyczne aspekty tej często wykorzystywanej w biochemii i chemii metody

              Młody detektyw - zagadki chemiczne

              Na tych zajęciach uczniowie odczytywali niewidoczne listy; wykrywali substancje, których nie widać; badali te, które widać.

              Opiekunami grupy byli: pani Anna Boruczenko – Sieńczyk i pan Leszek Duda

            • Międzynarodowy Dzień Kropki

              15.09.2021

              15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tego dnia wykonaliśmy również szereg kropkowych zadań.

            • NARODOWE CZYTANIE 2021

              08.09.2021

              Dnia 07 września o godzinie 11.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym odbyła się jubileuszowa - dziesiąta edycja Narodowego Czytania, akcja prowadzona pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. W tym roku lekturą była „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

              To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego – fragment listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

              W naszej odsłonie zaprezentowany został I akt sztuki z trzech, które stanowią całość treści lektury. W role postaci wcielili się:

              1. Aniela Dulska – pani Urszula Chemicz - pracownik Gminnej Biblioteki w Łopienniku Górnym .

              2. Zbyszko – pan Wójt Gminy Łopiennik Górny - Artur Sawa.

              3. Juliasiewiczowa – pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym - Elżbieta Sawa.

              4. Hesia – pani Elżbieta Jasińska - bibliotekarka w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym.

              5. Mela – pani Dyrektor BOSS - Katarzyna Weremko.

              6. Hanka – pani Dorota Grzesiak – nauczycielka języka polskiego.

              7. Lokatorka – psycholog szkolny – pani Anika Łagowska.

              Wszyscy czytający swoje teksty doskonale wczuli się w role prezentowanych przez nich postaci przez co treść sztuki stała się bardziej zrozumiała dla widowni, którą byli uczniowie klas IV – VIII. Dziękujemy serdecznie.

              Akcję Narodowego Czytania w naszej szkole przygotowali: pani Wioletta Kulik i pan Leszek Duda.

            • Narodowe Czytanie 2021

              06.09.2021

              Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

              Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniu, które zaplanowano na 07  września br. o godz. 11. w Amfiteatrze przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym.

            • Konkurs ,,Spisowa wyszukiwanka językowa"

              06.09.2021

              Konkurs dla uczniów klas 1-3 oraz IV- VIII szkoły podstawowej.

              Uczniu! Rozwiąż zadanie konkursowe i poznaj nowe słówka w języku angielskim dotyczące relacji rodzinnych, miejsca zamieszkania, udogodnień i pomieszczeń w domu, nazw zawodów i innych aspektów objętych Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest obecnie przez Urzędy Statystyczne w całej Polsce.

              Laureatami każdej edycji konkursu zostanie pierwszych dziesięciu uczniów, którzy nadeślą poprawne rozwiązanie zadania konkursowego.

              Do wygrania atrakcyjne nagrody!

            • Informacja dotycząca trasy przewozów autobusów szkolnych od 6 września 2021 r.

              03.09.2021

              Trasa I Rozpoczęcie przewozu:

              Autobus 1

              7.00 – 7.30 Majdan Krzywski – Gliniska - Krzywe – Olszanka - Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym;

              7.35 – 7.50 Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym – Łopiennik Dolny Kolonia (dojazd drogą krajową) - Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym.

              Trasa II Rozpoczęcie przewozu:

              Autobus 2

              7.00 – 7.25 Nowiny – Kolonia Krzywe – Łopiennik Górny – Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym;

              7.30 – 7.50 Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym – Łopiennik Dolny Kolonia (trasa za kościołem) - Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym.

              Odwozy po zakończonych zajęciach:

              poniedziałek, środa, piątek: godzina 14:10

              wtorek, czwartek: godzina 15:00

            • Zajęcia wspomagające

              02.09.2021

              Na podstawie § 10jrozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493, z późn. zm.) w szkole planuje się zorganizowanie zajęć wspomagających.

              Zajęcia wspomagające mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. Są przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Będą odbywały się wyłącznie w szkole. Mogą w nich uczestniczyć chętni uczniowie.

              W ramach zajęć wspomagających planuje się realizację zajęć z następujących przedmiotów:

              język polski

              język angielski

              matematyka

              historia

              deklaracja_rodzica.doc

            • Eksperymentuj z bliskimi w domu!

              02.09.2021

              Specjaliści z Centrum Nauki Kopernik ciągle szukają sposobów, aby samodzielne doświadczanie nauki było bardziej dostępne. W ramach programu Nauka dla Ciebie udostępniamy szkołom z mniejszych miejscowości mobilne wystawy, a także zajęcia online. Teraz do wspólnego eksperymentowania chcemy zaprosić  rodziny. Wszystko bezpłatnie, w ramach wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

              Zapraszamy chętnych do udziału w bezpłatnym programie pilotażowym. Szukamy „testerów” naszego zestawu do rodzinnego eksperymentowania. Razem możemy stworzyć coś wartościowego. Szukamy rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat.