• Informacje

            • Cała Polska Programuje

              29.09.2020

              SP w Łopienniku Nadrzecznym przyłącza się do programu Cała Polska Programuje. 

               

              Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej” w ramach organizowanego przez nią Ogólnopolskiego Programu „UczymyDzieciProgramować” zaprasza do wzięcia udziału w wyzwaniu „Cała Polska Programuje”.

              Wydarzenie, zgodnie z nazwą, obejmuje całą Polskę i odbywać się będzie przez 10 dni, od 28 września do 9 października 2020. Podczas trwania wydarzenia „Cała Polska Programuje” nauczyciele, edukatorzy, rodzice wraz ze swoimi uczniami/dziećmi realizować będą przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania.

            • „ Akademia młodego przyrodnika”

              28.09.2020

              Uczniowie z klas VI i VII naszej szkoły brali udział w projekcie edukacyjnym „ Akademia młodego przyrodnika”. Był on współfinansowany ze środków UE w ramach EFS a przygotowany i przeprowadzony przez pracowników naukowych UMCS. Tematyka projektu była zróżnicowana i obejmowała zagadnienia dotyczące powszechnie występujących zjawisk pogodowych, geologicznych, geomorfologicznych i glebowych zachodzących w powierzchniowej warstwie Ziemi, oraz problemy badania powierzchni Ziemi a także tworzenia i użytkowania jej obrazów przy użyciu tradycyjnych i nowoczesnych narzędzi. Miały one charakter warsztatów, zajęć laboratoryjnych i wykładów problemowych.

              21.09 br odbyły się zajęcia w Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS / opiekun pani Marzena Szymaniak / , a 22-23. 09 br uczniowie wraz z opiekunem projektu panem Dariuszem Jagiełło udali się na zajęcia terenowe do Janowa Lubelskiego. Oprócz wykładów problemowych uczniowie po udanej wycieczce podczas której zwiedzili m in . Muzeum Kolejki Wąskotorowej , Zoom Natury i Zalew Janowski przygotowali i wykonali mapy topograficzne. A po zajęciach wspólnie się bawili.

            • Narodowe Czytanie 2020

              17.09.2020

              9. edycja ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie"

              „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. 
              W tym roku  odbyła się 9. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

              Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu, które  miało miejsce w dniu 16. września 2020 r. Wszyscy zgromadzili się w amfiteatrze przy Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym.

              Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Sawa, która powitała pana Artura Sawę - Wójta Gmin Łopiennik Górny, panią Katarzynę Weremko – dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych w Łopienniku, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

              Na początku pani dyrektor odczytała fragment listu adresowanego
              do wszystkich Polaków, w którym
              Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej napisał, cytuję: „Ufam, że – wzorem lat ubiegłych – i tym razem podczas Narodowego Czytania każdy z Państwa odkryje swoją Balladynę, oddając się refleksji nad uniwersalnym przesłaniem tego utworu, który obnaża ludzkie słabości i wady, a zarazem opowiada się po stronie zgody, porozumienia
              i ukazuje zwycięstwo dobra nad złem”. 

               Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później
              w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

              Fragment utworu odczytali: pan Artur Sawa – Wójt Gminy Łopiennik Górny , pani Katarzyna Weremko - dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych
              w Łopienniku, pani Elżbieta Sawa – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym, pani Wioletta Kulik i pan Leszek Duda – nauczyciele języka polskiego  oraz Bartłomiej Kucharski – uczeń klasy VII.

              Udział w akcji Narodowego Czytania jest działaniem, które na stałe weszło w nasz szkolny kalendarz imprez i ma szczególny wymiar
              dla poziomu czytelnictwa, a promowanie go jest naszym nadrzędnym celem.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się
              w przygotowanie akcji.
                  

              Rękopis „Balladyny” znajduje się w zbiorach Bibliotece Narodowej

              Link do rękopisu dramatu Balladyna

            • Boisko w Olszance gotowe do gry.

              16.09.2020

              16 września na godz. 17.00 Wójt Gminy Łopiennik Górny zaprasza na pierwsze spotkanie w sprawie klubu. Zapraszenie skierowne jest do  wszystkich sympatyków piłki nożnej, chętnych do gry i wszystkich, którym leży na sercu duch sportu w gminie Łopiennik.

              Na spotkaniu będzie zaprezentowany obiekt, wstępne założenia i terminy powstania klubu oraz pierwszy mecz (proszę zabrać odpowiedni strój i obuwie). Wójt zaprasza również rodziców z dziećmi - z potencjalnymi juniorami. Każdy będzie mógł "pokopać" na nowej murawie.

            • Zebrania z rodzicami

              06.09.2020

              Zebrania z rodzicami 

              Zapraszamy na zebrania z rodzicami  we wtorek 08.09.2020r. o godz. 16.00

              Przed wejściem do szkoły rodzic/ opiekun zakłada maseczkę i dezynfekuje dłonie.

              Prosimy o zachowanie dystansu przed wejściem do szkoły i kierowanie się bezpośrednio do wyznaczonej sali.

              Harmonogram spotkań z rodzicami

              Klasa I - sala 106

              Klasa IV  -  sala 205

              Klasa V - sala  204

              Klasa VII – sala 202

              Klasa VIII – sala 211

              Do sal 202, 204 zapraszamy rodziców wejściem bocznym od strony sekretariatu,

              do sal 106 i 211 zapraszamy wejściem głównym.

            • Nasza szkoła bierze udział w projekcie ogólnopolskim Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

              06.09.2020

              Nasza szkoła zakwalifikowała się i będzie brała udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W ramach projektu, zostanie przeprowadzony cykl BEZPŁATNYCH zajęć podczas których uczniowie klas 4-8 będą mieli okazję nauczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania, a w semestrze II również programowania robotów, które szkoła otrzyma bezpłatnie w ramach projektu. Celem projektu jest podniesienie kompetencji osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowanie współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

              Koordynatorem projektu, a zarazem prowadzącym zajęcia jest pan Jerzy Maj.

              W zajęciach może brać udział grupa 8 do 12 osób.

              W projekcie CMI najważniejszymi beneficjentami są uczniowie, którzy maja możliwość rozwijania swoich talentów i zainteresowań informatycznych. Będą nie tylko brać udział w zajęciach pozalekcyjnych, ale również będą zapraszani do udziału w regionalnych oraz ogólnopolskich zawodach w programowaniu zespołowym.

              5 najlepszych polskich uczelni technicznych partnerami projektu.

              Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka, która realizuje projekt wraz z AGH w Krakowie, Politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską, Stowarzyszeniami I love math i Cyfrowy Dialog oraz Fundacją Rozwoju Edukacji Elektronicznej.

              ,,Odkryj w sobie talent, zdobądź unikalne umiejętności.Dołącz do nas i rozpocznij z nami swoją przygodę z programowaniem."

               

            • List Wójta Gminy Łopiennik Górny z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

              01.09.2020

                

                Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Po długiej przerwie uczniowie wracają do swoich szkół, nieco innych ale w to samo przyjazne i bezpieczne miejsce. Ostatnie miesiące i sytuacja epidemiczna spowodowała prowadzenie zajęć na odległość co pokazuje, że nawet najnowocześniejsze technologie nie zastąpią kontaktu z rówieśnikami i bezpośredniego przekazywania wiedzy przez nauczycieli.

                 Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 życzę Dyrekcji, Nauczycielom
              i Pracownikom szkoły, spokojnej i satysfakcjonującej, na zmienionych zasadach, pracy oraz wytrwałości i wyrozumiałości.

                 Wszystkim Uczniom a w szczególności tym, którzy dzisiaj rozpoczynają swoją przygodę
              z nauką, życzę aby zdobyta wiedza dawała początek wielu sukcesom, a szkoła była dla Was miejscem, w którym będziecie czuć się dobrze i bezpiecznie.

                 Wszystkim Rodzicom, życzę cierpliwości i wytrwałości w wychowywaniu młodego pokolenia oraz wielu pozytywnych doświadczeń związanych z osiągnięciami swoich pociech.

               

              Artur Sawa

              Wójt Gminy