• Informacja dla absolwentów – odbiór zaświadczeń

30.07.2020

DRODZY ÓSMOKLASIŚCI !!!

Zapraszamy Was w najbliższy piątek –  31 lipca 2020 r. po odbiór zaświadczeń z wynikami egzaminu ósmoklasisty.

Wydawanie zaświadczeń w godzinach od 10.00 -13.00 w sekretariacie.

Podczas pobytu w szkole należy zachować odpowiednie zalecenia sanitarne: zakrywanie nosa i ust; dezynfekcja rąk po wejściu do budynku; zachowanie dystansu fizycznego.

Na wniosek rodzica skan zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty może być przesłany za pomocą poczty e-mail.

Absolwenci będą mogli również sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (https://wyniki.edu.pl). Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 31 lipca br. od godz. 10:00.

Prosimy o przychodzenie do szkoły z własnym długopisem.

Terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

1) Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje.

W 2020 r. możliwe jest:

1. a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty ALBO
              2. b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

2) 12 sierpnia br. ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.

3) Od 13 sierpnia do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.